Нікіта Софійський
Latest posts by Нікіта Софійський (see all)
- ДУО Церква Божої Матері звертається до нас – ми відповідаємо -
- Лобіювання інтересів новітніх релігійних організацій у колах експертів-науковців -
- Саєнтологи продовжують проникати до органів влади України -
- Блаженний Іоанн не пройде: культова література секти “Богородичний центр” заборонена в Україні -
- Міжнародний громадський рух «АллатРа»: роздуми на тему -
Після подій на Майдані у 2014 році в Україні помітно активізується громадський рух «АллатРа», активісти якого розвішують рекламні плакати, встановлюють біл-борди із символікою організації та закликають до загальної «ДоброТи». Активна діяльність розпочинається і в соціальних мережах, де здійснюється пропагування основних принципів діяльності руху та наголошується на тому, що міжнародний громадський рух «АллатРа» – поза політикою та релігією.
Однак постає питання: чому саме у 2014 році цей «рух Добра» набирає масштабних обертів в Україні і хто стоїть за ним?
Відповідь є.
Як стало відомо, організація «АллатРа» неофіційно була створена у 2007 р. на основі оповідань, викладених у серії художніх книг письменниці під псевдонімом Анастасія Нових. Спочатку цей рух складався з прихильників «Сенсея», – головного героя книг А. Нових (до якого ми ще повернемося).
Офіційний сайт А. Нових був запущений після перемоги «Помаранчевої Революції». Вочевидь, цю дату можна вважати початком становлення руху. Однак, його розквіт розпочався саме після перемоги «Революції Гідності».
Звісно, не хотілося б безпідставно акцентувати увагу на тому, що «АллатРа» – проект Кремля, однак таку інформацію викладено у деяких ЗМІ.
У «бестселерах» А. Нових можна знайти псевдонаукові висновки про майбутні природні катаклізми світового масштабу та пророкування розв’язання «архонтами» (під якими маються на увазі США, ЄС, Японія) нової світової війни, у тому числі ядерної, яким, нібито, зможе протистояти тільки «Номо».
Так-так, – переборіть огиду, адже зараз буде найцікавіше: прототипом “легендарної особистості”, що має об’єднати і врятувати світ від “глобальних катаклізмів”, припинити конфлікти і війни є чоловік, що народився 1952-го року та був обраний на пост президента однієї із сусідніх країн, а тепер він розвиває свої надздібності для того, щоб прийняти керівництво всією планетою і “творити добро”.
Нікого не нагадує?
Звісно, нікого не нагадує, адже на звороті титульного аркуша даної книги зазначено, що:
“Все события и персонажи являются авторским вымыслом. Любые совпадения имён, фамилий и должностей персонажей с реальными именами живых иди умерших людей, а также происходившими с кем-либо в жизни событиями — абсолютно случайны и совершенно непреднамеренны”.
А вже у наступному абзаці анотації до видання вказано таке:
“Далеко не вся подлинная история о последних перипетиях славянских народов раскрыта людям и по сей день…”.
Тому залишається незрозумілим, що перед нами: авторська вигадка чи “подлинная история”?
Отже, особа з книги «Перехрестя» – майбутній керівник об’єднаної країни, здатної протистояти «архонтам». При цьому біографічні відомості й навіть рік народження «Номо» повністю співпадають з біографічними та характеризуючими даними конкретної публічної особи. Втім, якщо виходити з анотації до видання, то все це є лише випадковим збігом.
Головним героєм книг А. Нових є «Сенсей», котрого звати Ігор Михайлович, він має надприродні здібності (зцілення, матеріалізація об’єктів, можливість читати думки, яснобачення; звичайні люди схиляються перед ним, як перед божеством). Основна мета віровчення «Сенсея» – досягнення стану «загальної доброти» та переорієнтації суспільства з матеріальних цінностей на духовні за допомогою духовних практик і медитацій. Засадами віровчення є 7 основ «АллатРа» (свобода вибору, володіння собою, духовне відродження тощо).
Цікаво те, що головний герой книг – «Сенсей», як ідеться з оповідань, лікує людей від захворювань хребта у власній клініці.
Припустимо, у вас болить спина. Ніхто від сього не застрахований, все може статися – піднімали щось важке, або застудили, або дається взнаки малорухомий спосіб життя. Якщо ви у Києві, то неодмінно натрапите на рекламу клініки вертеброревітології І.М. Данилова, що знаходиться неподалік від Києво-Печерської лаври.
Справа в тому, що юридично І.М. Данілова з МГР «АллатРа» ніщо не пов’язує. Всі організації-партнери руху, як ідеться з документів, також зареєстровані на інших громадян.
Відомо, що у 2012 році видавництво «АллатРа» випустило книгу «Остеохондроз для профессионального пациента» автора Данілова Ігоря Михайловича, який приймає пацієнтів в клініці біля Києво-Печерської лаври та використовує свої авторські методики, про що повідомляє сайт «АллатРа».
Однак повернемося до такого персонажа, як «Рігден». Якщо зайти на офіційний сайт автора А. Нових «schambala.com.ua» то можна побачити «мудрі висловлювання», автором яких є Рігден Джапо.
Як вдалося з’ясувати за допомогою мережі Інтернет, у працях російського художника, філософа та громадського діяча Миколи Реріха Рігден Джапо згадувався як намісник «Шамбали» (звідси і назва сайту А. Нових).
Відомо, що вчення Реріха фахівці називають релігійно-синкретичним і відносять його до руху «Нью Ейдж».
Інший образ, до якого неодноразово звертаються – це святий «Руської православної церкви», цілитель Агапіт Печерський.
Крім цього, організацією на постійній основі проводяться презентації картини автора А. Нових «Агапіт Печерський», яка ззовні нагадує ікону.
За дивним збігом обставин портрет цілителя Агапіта Печерського має неабияку зовнішню схожість із «сучасним цілителем» І.М. Даніловим.
Крім того, представники традиційних православних конфесій стурбовані, що «аллатравці» доволі часто використовують у своїх цілях святині Києво-Печерської лаври та ім’я цілителя святого Агапіта Печерського.
Що ж виходить? Організація «АллатРа», що має організаційно-правову форму громадського об’єднання, фактично просуває ідеологію, в якій проявляються елементи релігійного віровчення? За нашим оціночним судженням, що складено на основі вивчення серії книг А. Нових, у даних художніх творах сакральною природою наділяється персонаж «Сенсей», є об’єкти поклоніння – мощі святого Агапіта Печерського в Лаврі та є пророк в особі авторки (імовірно, авторка – теж вигадана особа, якої ніхто ніколи не бачив).
Ясна річ, художній твір – це лише художній твір. Тут варто пригадати Володимира Мегре, автора серії книг «Звенящие Кедры России». Головною героїнею «ЗКР» є дівчина Анастасія, яка нібито проживає в сибірській тайзі та має надприродні здібності. Прихильників «Анастасії» виявилося більше, ніж планувалося, тому В. Мегре, не довго роздумуючи, створив власний релігійний культ, послідовники якого так і називають себе – «анастасійці». Збіг обставин?
Найцікавіше те, сам В. Мегре активно підтримує російських політиків. Нещодавно у РФ з’явилася нова політична організація – «Родная партия», у якої навіть логотип такий само, як у «ЗКР», а її програма є нічим іншим, як намаганням узаконити сектантські резервації та надалі реалізовувати плани із захоплення влади.
Що стосується «АллатРи», то слід розуміти, що це не просто громадський рух, а декларована ним позиція поза політикою та релігією в дійсності виявляє низку внутрішніх суперечностей, оскільки у матеріалах, поширених на сайті організації та в її медіапродуктах, поширених на безкоштовному американському відеохостингу Ютуб неодноразово порушуються теми релігії та духовних практик.
Якщо проаналізувати зміст даного медіапродукту й загалом діяльності «АллатРа», можна дійти висновку про те, що зміст даних матеріалів має багато спільного з теософським вченням Олени Блаватської.
Підґрунтя для поширення хибних ідеологій езотеричного змісту почало закладатися ще за часів існування СРСР. Творчість Реріхів, Блаватської, Гурджиєва була у пошані в колах совєтської інтелігенції, серед якої виникла мода на захоплення такою «авангардистською» літературою. Ідеї агні-йоги, настання «нової ери», вегатаріанства й веганства отруїли розум навіть дорослих освічених громадян.
На початку 20-го століття на території країн СНД дуже популярним культурним і релігійно-філософським явищем став теософський рух Олени Блаватської (1831-1891), який поєднував синкретичні, релігійно-містичні та окультні вчення.
Пізніше, ідеями та практиками теософії захопився вже згаданий вище Микола Реріх (1974-1947), який разом з дружиною Оленою Реріх заснував власний доктринально – теософський варіант – «Агні Йога» (Жива Етика).
До речі, твердження про настання «Нової ери» (або вона ще зветься «Ера Водолія», «Нью Ейдж», «Ера нової людини») належить подружжю Реріхів – росіян за походженням, які більшу частину життя провели далеко від своєї батьківщини – в Непалі. Там було комфортно і зручно створювати свою «теософію» та картини походження світу, та й матеріальний стан тому дуже добре сприяв. Після страшних природних катаклізмів і «кінця світу» настане ера нової свідомості, – йдеться з учення. Саме Реріх справив найбільший вплив на виникнення одного з найдеструктивніших культів сучасності – руху «Нью Ейдж» у Росії, звідки воно згодом розповзлося, наче інфекційна хвороба, до інших країн.
За твердженнями Реріхів, вчення «Агні -Йога» (далі утворилося внаслідок «розмов» з «Великим Вчителем» (Махатма Морія), з яким Реріхи нібито спілкувалися протягом двадцяти років.
Згідно з догматами «Агні-Йоги», – так само, як і «теософії Блаватської», в основі створення всесвіту є Абсолют – душа кожної людини є його частиною, яка постійно перенароджується (реінкарнація, у нашому випадку це стосується персонажа вищезгаданих художніх творів та його перенароджень). Фундаментальною концепцією є семеричний принцип, а саме 7 діянь, 7 планів людини, 7 розвинених рас тощо (можна порівняти з 7 основами АллатРа).
Соціально-історична ідеологія полягає в об’єднанні всіх рас та всіх релігій.
Відомо, що Реріхи проводили велику кількість авторських виставок картин. Також, в зазначеному вченні наявна доктрина про Шамбалу, а саме «великих вчителів» людства, які її населяють на чолі з владикою Рігденом Джапо.
Реінкарнація, семеричний принцип, поєднання релігійних віровчень, Шамбала – все це прямо вказує на релігійне-синкретичне віровчення, яке пропагується у нашій державі під приводом проведення медитацій, семінарів та лекцій на тему «Добро».
За твердженнями колишніх працівників правоохоронних органів, до створення «Білого Братерства» причетні радянські спецслужби.
Після дострокового звільнення з місць позбавлення волі, де Марина Цвигун відбувала покарання за скоєння низки злочинів, вона переїхала до РФ, де до теперішнього часу здійснює сектантську діяльність під псевдонімом Вікторія Преображенська. Більше того, В. ПреобРАженська є нібито художницею і теж проводить авторські виставки картин.
Чи не виникає питання, чому всі сектантські організації в Росії підпадають під жорстокий контроль та навіть ліквідацію (Наприклад «Церква Саєнтології», «Свідки Єгови»), а лідер найнебезпечнішого деструктивного культу – В.В. Преображенська спокійно приїздить до РФ і продовжує здійснювати свою діяльність?
Показово й те, що у 2012 році В. ПреобРаженська проводила виставку власних картин у столиці України. І знову ці виставки картин…
У результаті подальшого моніторингу вдалося зафіксувати схожість у назвах «АллатРа» та «Вікторія ПроебРаженської», а саме у складі Ра, порівняння нижче:
Щось доволі знайомі слова, адже саме М. Цвигун називала себе «Праматерь Всєго Сущєго», «Матєрь Міра Деві Христос».
Журнал «Виктория Ра».
Ми не будемо твердити, що між «АллатРа» та «Білим Братерством» є зв’язок – висновки робіть самі. Підґрунтям для підготовки даної статті стали публікації інших авторів (в тому числі статті на сайті видання «Дзеркало тижня», а саме: автора Ольги Левашвілі від 01.04.2016 р. та автора Ольги Шелудченко від 02.07.2016 р., інші публікації за темою), а наша позиція і загалом скептичне ставлення до подібних організацій обумовлена занепокоєнням тим, що на теперішній час поширеними є вельми завуальовані форми гібридної війни, зокрема спрямованої на утримання України під ідеологічним впливом Російської Федерації.
Нікіта Софійський,
Ірина Кременовська
Читайте також:
Путін (Номо) у книгах Анастасії Нових
Про книгу Анастасії Нових «Птахи і камінь. Споконвічний Шамбали»