Організація «АллатРа» сьогодні відома, передусім, використанням нових способів введення в оману громадян задля широкого залучення нових послідовників за допомогою проведення різного роду псевдонаукових безглуздих експериментів. Вона виникла на базі віровчення, викладеного у серії художніх книг письменниці під псевдонімом Анастасія Нових. Спочатку цей рух складався з прихильників віровчення «Сенсея», – головного героя книг А. Нових. Оскільки офіційний сайт А. Нових було запущено після перемоги «Помаранчевої Революції», то є підстави вважати цей час початком проекту. Діяльність «АллатРи» значно активізувалася після перемоги Революції Гідності.
В ідеології організації наявні елементи сакралізації постаті В. Путіна для підсвідомого прихованого навіювання цієї думки численним послідовникам: наприклад, у книзі «Перехрестя. Ісконний шамбали» прототипом «легендарної особистості», що має об’єднати і врятувати світ від «глобальних катаклізмів», припинити конфлікти і війни є чоловік, що народився 1952-го р. та був обраний на пост президента однієї із сусідніх країн, а тепер він розвиває свої надздібності для того, щоб прийняти керівництво всією планетою і «творити добро».
Ми не раз акцентували увагу читачів на тому, що діяльність організації має деструктивний характер і проросійську спрямованість. Тому до цього варто навести й позицію Української Православної Церкви Київського Патріархату, викладену на засіданні Священного Синоду 17 травня 2017 р.
ЖУРНАЛ № 12 (витяг)
МАЛИ МІРКУВАННЯ:
Про деструктивну діяльність окультної пара-релігійної організації «Аллатра»
ДОВІДКА:
Протягом останніх років в Україні виникла і почала поширювати свою діяльність окультна пара-релігійна організація «Аллатра» («АллатРа»).
Вказана організація наполягає на тому, що не є релігійною, але у своєму вченні та практичній діяльності виявляє себе саме як релігійна організація, даючи настанови з догматичних і практичних духовних питань, тлумачачи Священне Писання та релігійні тексти нехристиянських релігій для таких настанов, проводить релігійні практики, зокрема одноособову та колективну медитацію, тощо.
«Аллатра» та її послідовники надають своєму засновнику та керівнику Ігорю Михайловичу Данилову особливої релігійної ролі, вважаючи його «надзвичайною духовною істотою та пророком», одночасно і «ангелом в тілі», і «реінкарнацією» прп. Агапіта Печерського, «Утішителем Святим Духом», «Машиахом» (очікуваний месія в юдаїзмі), «Рігден Джапо» (згідно з тібетськими легендами – «цар Шамбали, за якого має відбутися битва воїнів добра проти сил зла»), «Калкі» («месією» в індуїзмі), «Майтрея» (очікуваний у майбутньому «вчитель людства» в буддизмі) і навіть «імамом Махді» («месія» в ісламі).
Джерелом вчення організації є книги, видані під іменем «Анастасія Нових», хоча є всі підстави вважати, що їхнім справжнім автором (чи головним співавтором) є І. М. Данилов. В цих книгах викладається суміш довільного тлумачення Священного Писання і настанов Православної Церкви з різними ідеями, властивими східним релігіям (індуїзм, буддизм) та окультизмові.
Преподобному Агапіту Печерському засвоюється роль і значення «особливої духовної істоти», а не людини, що прямо суперечить вченню Православної Церкви про святих та їхнє належне шанування.
Послідовники організації «Аллатра» вводяться в оману також тим, що їхній центр діяльності знаходиться в приміщенні на території Києво-Печерської Лаври, яке надане їм в оренду монастирем Московського Патріархату. Намісник цього монастиря митрополит Павел (Лебідь) фігурує у деяких матеріалах організації. Це нібито має підтверджувати «несуперечність» вчення і діяльності організації вченню Православної Церкви.
Архієрейський Собор Української Православної Церкви Київського Патріархату, який відбувся 14 травня 1999 року, серед іншого постановив:
«14. Висловити глибоке занепокоєння з приводу проникнення у православне середовище різних окультних вчень. Ці вчення, прикриваючись своєю удаваною належністю до Православ’я, насправді не тільки не відповідають спасительному вченню святої Соборної i Апостольської Церкви, але й відкрито протиставляють себе їй. До таких вчень, зокрема, належать теософія Олени Блаватської та Її i послідовників, вчення «Живої етики» сім’ї Реріхів, вчення Ольги Асауляк, а також інші вчення та практики, засновані на нехристиянських способах спілкування з духовним світом. Маючи відомості про проникнення названих вчень у середовище вірних i навіть духовенства, звернути увагу преосвященних архипастирів та пастирів Української Православної Церкви Київського Патріархату на невідповідність вищеназваних вчень віровченню Православної Церкви i категорично заборонити їх підтримку та розповсюдження в будь-якій формі з боку вірних Київського Патріархату.
УХВАЛИЛИ:
1. Враховуючи наявні свідчення вважати організацію «Аллатра» («АллатРа») пара-релігійною, а розповсюджуване нею вчення, зокрема викладене в книгах під авторством «Анастасії Нових» – таким, що має синкретичне походження (взяте з християнських, апокрифічних, нехристиянських та окультних джерел) і суперечить вченню Православної Церкви.
2. У зв’язку з цим вважати вказану організацію та її вчення такими, що підпадають під дію Постанов Архієрейського Собору Київського Патріархату від 14 травня 1999 р. (п. 14).
Категорично заборонити в Київському Патріархаті підтримку діяльності організації «Аллатра» та розповсюдження в будь-якій формі її вчення і практик.
Читайте також:
Деструктивні псевдорелігійні культи – інструмент гібридної війни РФ проти України
Експеримент “Піраміда” від “АллатРа” покаже кількість зомбованих на душу населення