Незворотність успішного державотворення в Україні

Мудрість і мистецтво влади та науково-експертного середовища полягає у створенні сприятливих умов для успішної самореалізації талановитих, здібних та підприємливих громадян. Насамперед це стосується патріотично налаштованої частини суспільства, яка є двигуном якісних змін у державі. Будь-які форми протесту мають бути скеровані на єднанні влади і патріотичних сил у посиленні української державності. З метою недопущення дискредитації державотворчого процесу українські патріоти мають демонструвати зразок поваги до норм права.

 

 

Потреби українського суспільства і держави. Формування духовних, гуманітарних, правових, економічних і соціальних механізмів розбудови сучасної європейської державності в Україні у громадах, районах та областях на незворотних засадах. Насамперед, це стосується захисту української держави і громадян від використання Кремлем виборчих технологій для мобілізації «савєцких та прастих людєй», олігархату для обрання кремлівських ставлеників.

 

Активне залучення громадських активістів і науково-експертного середовища для розробки пріоритетності та сутності законодавчих і урядових змін для динамічної модернізації України. Це передбачає системний інтелектуальний тиск на всі рівні влади. Вибори мають відбутися не за забаганками Кремля, олігархату чи популістів, а у визначений конституцією термін.

 

Ключові проблеми:

 

 • Надмірне засилля в усіх органах влади, державних та комунальних закладах «савєцких і прастих людей», як опори олігархату в грабунку національного багатства та суцільному підтриманню вірусу корупції.
 • Критично-небезпечний контроль всіх сфер суспільного життя в Україні спецслужбами Кремля та сусідніх країн – носіїв шовіністичної ідеології. З метою дискредитації та фізичної ліквідації активних носіїв української державності, провокування і фінансування дестабілізаційних регіональних і загальнодержавних протестних хвиль.
 • Надмірне перевантаження Президента України великим обсягом прийняття рішень в усіх сферах суспільного життя. В умовах війни і кардинальної модернізації України будь-яка талановита особа на посаді Президента України фізично спроможна навести державний лад в пріоритетній сфері – обороні і безпеці країни, як ключової ланки української державності. Державотворення в економічній та соціальній сферах має бути персонально закріплено персонально за Прем’єр-міністром України; судової системи – за всесвітньо визнаним юристом Ю.Шаповалом; сектором ЗМІ – за найбільш авторитетним журналістом Ю.Мостовою, захисту прав власності – за всесвітньо визнаним економістом Е. де Сото (див. його книгу «Загадка капіталу». Видавництво «Наш формат», 2017 р.), виокремлення бізнесу від влади за одним із найбільш авторитетних юристів – членів Верховного Суду США із числа американців українського походження;
 • Значні зусилля олігархату як генератора всіх корупційних і антидержавних схем в усіх сферах життя. Достатньо актуальним є створення в СБУ управління по спецрозслідуванням антидержавних дій олігархату та наближених або куплених ними чиновників. Класичним прикладом антидержавних дій Р.Ахметова є «системне забезпечення ним рішення Апеляційного суду Києва, щодо зняття попередження з ТРК «Україна» за пропаганду сепаратизму та лояльне відношення до московинських окупантів на Донбасі. Іншою антидержавною тенденцією є примус державних органів до націоналізації корпоративних збитків. Типовий приклад пов’язаний з діями І.Коломойського по вимиванню коштів з Приват Банку і створення загрози кризи у банківській системі.

 

Кремлівський задум. Бунти, закототи і дискредитація всіх рівнів влади під приводом необхідності приходу «на помащь братскава народа для навідєнія парядка і защіти украінцев от бєндєровцев, правасєков і пятлюровцав, мазєпєнцев і другіх прєдателєй атєчєства і Расєї». Московією протягом кількох десятиліть опрацьовані успішні технології приведення до влади через механізми виборів на всіх рівнях популістів, які є ставлениками Кремля. Це супроводжується масованою підтримкою московської церкви, яка приховує себе під вивіскою метрополії української церкви.

 

Дії громадян України:

 

 1. Звернення до громадського об’єднання «1 грудня» для єднання дій влади і громадян з метою модернізації України.
 2. Волонтерському руху провести опитування учасників протесаної акції на площі Конституції з метою узагальнення наявної в них інформації щодо корупційних і антидержавних дій на місцевому і центральному рівнях для передачі в НАБУ та САП.

 

Дії Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України:

 

 1. Залучення висококваліфікованого науково-експерптного середовища, насамперед представників громадського об’єднання «1 грудня», як посередника між протестувальниками та владою для обґрунтування стратегічних державних кроків.
 2. Створення реальних законодавчо-нормативних механізмів для динамічної зміни поколінь в усіх органах влади. Віковий ценз для керівників структурних підрозділів має становити до 35 років.
 3. Налагодити в РНБО України системну науково-експертну діяльність по розробці та прийняттю законодавчих і урядових рішень, які є найбільш актуальними для української держави та суспільства.
 4. НАБУ і САП кардинально покращити рівень аналітично-правового дослідження діючих корупційних схем, які руйнують права власності громадян України та іноземців. Насамперед це стосується використання суддів-корупціонерів для штучного затягування термінів розгляду кримінальних та ін. справ для завершення трьохрічного періоду позивної давнини. Для цього необхідно проаналізувати всі судові рішення, за результатами яких фізичні та юридичні особи втратили можливість на захист своїх прав у зв’язку з завершенням трьохрічного терміну правовідносин (сума має бути від 10 тис. грн. і вище).
 5. СБУ створити спеціальні підрозділи по нейтралізації спецслужб Кремля та сусідніх країн – носіїв шовіністичної ідеології, а також олігархату без жодного «чєкіста». З метою започаткування реальних кроків виокремлення влади від бізнесу всім посадовим особам від голови сільської влади до Президента України необхідно оприлюднити на інтернет-ресурсах коло всіх своїх родинних, близьких та далеких зв’язків з моменту обіймання тієї чи іншої посади. НАБУ після цього має дослідити зміни у статках як посадовців та і їх зв’язків.
 6. Здійснити публічне інформування українських громадян про персональну відповідальність конкретної посадової особи за ту чи іншу сферу суспільно-економічного життя.

 

Олександр Корнійчук

Школа геостратегії України