Диверсифікація КОБ. Партія «Держава»

Поділитися:

Політична партія «Держава», до складу якої увійшли активні адепти КОБ та їхні пособники, слугує тільки бутафорською ширмою для ведення антиукраїнської пропаганди і виконання операцій російських спецслужб на території нашої країни.

 


 

Термін диверсифікація, що походить від латинського прикметника diversus (різноманітний) та дієслова facere (робити) в широкому розумінні означає розширення асортименту товарів для охоплення нових ринків збуту і збільшення прибутків. Якщо це стосується диверсифікації виробництва, то одна й та саме промислова компанія, що спеціалізується на виготовленні, скажімо, посуду, буде додатково налагоджувати виробництво іншої продукції – одягу, косметичних засобів або продуктів харчування. Різноманітна продукція випускається під єдиним брендом, який впізнають дедалі більше споживачів, і це слугує додатковим засобом популяризації торговельної марки (товарного знаку).

 

Якщо ближче до нашої теми, то диверсифікація за певних умов проявляється не лише як суто виробнича концепція. Коли замість товарів широкого вжитку виготовляється зовсім інший – ідеологічний, медійний продукт, то вона перетворюється на концепцію ведення антидержавної пропаганди й розвідувально-підривної діяльності. Тут змагання йде не за споживацький попит, а за громадську думку задля залучення на свій бік широких кіл населення.

 

Це відбувається, коли та чи інша організація одночасно пропагує, наприклад, конспірологічні теорії, започатковує громадські проекти і бере участь у політичних процесах. Для досягнення поставлених цілей завжди створюється єдина мережа агітаторів, які разом просувають однакову ідеологію за різними напрямами.

 

КОБівців регулярно викривають українські правоохоронці

 

Так, російська неоязичницька політична секта КОБ у себе на батьківщині протягом 2000 – 2007 рр. діяла під ширмою політичної партії КПЕ (рос. «Концептуальная партия «Единение», інший варіант назви – «Курсом правды и единения»). Від 2012 р. і дотепер КПЕ діє в організаційно-правовій формі громадського руху. Вона має тісні зв’язки з російським парамілітарним рухом НОД (рос. «Национальное освободительное движение») і сектою анастасійців («Звенящие кедры России»).

 

В Україні КОБ здійснює свою діяльність під прикриттям розгалуженої мережі політичних проектів і громадських об’єднань. Згадаймо «Команди людства» та «Зелену стрічку» – громадські рухи КОБівців, які відіграли провідну роль у створенні підґрунтя для російської окупації частини території Донецької та Луганської областей. Потім була «Русская национальная громада «Русич», яка пропагувала ідеологію КОБ на Херсонщині під керівництвом Тетяни Кузьміч. Голова «РНГ «Русич» у серпні 2020 р. була викрита співробітниками СБ України на співпраці зі спецслужбами держави-агресора. Станом на сьогодні в Херсонському міському суді триває розгляд справи № 766/2045/21 (провадження № 1-кп/766/1910/21) за обвинуваченням Тетяни Кузьміч у скоєнні злочину, відповідальність за який передбачено ст. 111 КК України – державна зрада.

 

Партія «Держава» – не перший політичний проект КОБ.

 

Партія Держава з радянським логотипом

Коли на всякий непотріб ставлять знак якості, то це називається обман споживачів

 

Ще раніше була створена партія «СПАС» («Соціал-патріотична асамблея слов’ян») з аналогічними програмними цілями. Лідер «СПАСу», неодноразово судимий мешканець Херсонської області, також активний агітатор КОБ Едуард Коваленко в січні 2021 р. був викритий на співпраці з ФСБ РФ. Зараз він опинився в такому ж саме становищі, як і Тетяна Кузьміч. Після цього стало зрозуміло, що є потреба у виведенні на «ринок» нової політичної сили.

 

Додатковим фактором, який спонукав КОБівців активізуватися, стало те, що основний їхній «конкурент» – «Партія Шарія», найближчим часом може припинити своє існування. А беручи до уваги останні події, що розгортаються навколо партії «ОПЗЖ», яку може спіткати така ж доля, КОБівці вирішили скористатися нагодою і перетягнути на себе певну частину електорату.

 

Партія блогерів – «Держава»

 

Перша згадка про «нову» політсилу (щоправда, під іншою назвою) з’явилася 26.01.2021 р., коли адепт КОБ Вікторія Шилова публічно оголосила про свій намір балотуватися до Верховної Ради України за одномандатним виборчим округом № 50 (міста Покровськ, Мирноград і Добропілля Донецької області) від так званої «Партії блогерів України».

 

Для збору коштів на оплату реєстраційного внеску Шилова звернулася до своїх прихильників на YouTube з проханням жертвувати гроші та надала банківські реквізити.

 

Вікторія Шилова збирає гроші

За російські гроші: кандидат у народні депутати Вікторія Шилова

 

При цьому Шилова зазначила, що із загальної суми 50 тис. грн. більше половини вартості (30 тис. грн.) бере на себе «Партія блогерів України», а решту вона збиратиме самостійно. Впродовж одного дня необхідну суму й навіть більше (37 тис. грн.) було зібрано, про що Шилова також повідомила на своєму каналі «Антивойна» в YouTube. Після 28.01.2021 р. Шилова подала документи, пройшла реєстрацію, та у березні 2021 р. навіть брала участь у довиборах (які вона, до речі, програла).

 

Що таке «Партія блогерів України», якої не існує у природі та навіщо було приховувати справжню назву партії?.. В реєстрі українських політичних партій немає відомостей про таку організацію. Зате є політична партія «Держава» (код 21703036), яка була створена доволі давно, 11 січня 1999 р. та зареєстрована у м. Києві по вул. Григорія Сковороди, 17-В. І не від «Партії блогерів України», а від партії «Держава» Вікторія Шилова брала участь у довиборах до Верховної Ради України. Про це зазначено в офіційних документах ЦВК, і кожен може знайти їх у відкритому доступі.

 

Протягом усього попереднього періоду свого існування партія «Держава» практично ніяк не проявляла себе у суспільно-політичному житті країни. З 10.05.2007 р. до 09.11.2020 р. виконуючим обов’язки голови партії був дехто Бачигін Володимир Павлович. А з 09.11.2020 р. головою партії став Василець Дмитро Андрійович.

 

Дмитро Василець, номінальний голова партії «Держава»

 

На роль керівника партії «Держава» невипадково був обраний Дмитро Василець, який заробив собі відповідний бекграунд «в’язня режиму». 28 вересня 2017 р. Андрушівським районним судом Житомирської області Василець Дмитро Андрійович, 06.09.1986 р.н., був засуджений за ч. 1 ст. 2583 КК України – створення терористичної групи чи терористичної організації (справа № 296/3990/16-к, провадження № 1-кп/272/49/17) до 9 років позбавлення волі. Вирок було оскаржено на підставі порушення правил підсудності, обвинувальний акт повернуто прокурору. Справа розглядається у Васильківському міськрайонному суді Київської області, тому Василець перебуває на волі, а не в ув’язненні.

 

Керівництво партії Держава

Керівництво партії «Держава»

 

Агітатор-пропагандист Дмитро Василець позиціонує себе як перший заступник голови громадської ради при Міністерстві інформаційної політики України та є головою ВГО «Громадсько-правовий захист малого та середнього бізнесу».

 

Дмитро Василець відкрито не проявляє своєї світоглядної позиції та віросповідання, але повторює риторику адептів КОБ у питаннях геополітики, а також пропагує соціалістичну ідеологію.

 

У соціальних мережах і на власному YouTube-каналі «Дмитрий Василец» він розміщує дописи та відео з політичної тематики, спрямовані на дискредитацію Президента України та державної влади загалом і, нагнітаючи настрої паніки, зневіри та страху закликає громадян виходити на мітинги проти діючої влади.

 

Які цілі та завдання ставить перед собою партія «Держава»

 

01 травня 2021 р. у м. Києві відбувся урочистий з’їзд партії «Держава». Його перебіг транслював, у тому числі, колишній телеканал КРТ. Під час заходів було оголошено про створення нової політичної партії, яка насправді зовсім не нова – як і ті ідеї, котрі активісти зібралися впроваджувати в життя.

 

Партія «Держава» провела з'їзд

Геннадій Борисичев, Олег Лебезун, Вікторія Шилова та Єгор Мисливець

 

Як видно з програмних цілей, партія «Держава» нахабно вкрала ідею «благотворчого суспільства» (рос. – «созидательное общество») у МГР «АллатРа». Втім, у Ігоря Данілова і без цього вдосталь своїх проблем, тому йому зараз буде не до розборок із конкурентами.

 

Програмні цілі партії «Держава»

Партія «Держава» діє за програмою КОБ

 

Пункт 4 одразу видає справжню належність «нової» політсили. «Об’єднання слов’янських народів як основи для інтернаціоналізму, миру на планеті та гармонійного співіснування», що проголосила партія «Держава», слово-в-слово повторює тези засновника КОБ Костянтина Петрова і те, про що йдеться у працях «Внутрішнього предиктора СРСР».

 

Серед інших завдань зазначено скасування закону про декомунізацію та виключення з Конституції України курсу на членство в Європейському союзі й НАТО. Решта – переливання з пустого в порожнє, списане з «ДОТУ» («Достаточно общая теория управления»), «Мертвої води» та інших культових книг КОБ.

 

Особливості соціалістичного краундфандингу

 

Ще одна мета діяльності партії полягає у залученні грошових коштів. Крім автоматизованої системи донатів, яка вбудована у шаблон кожної сторінки сайту, у розділі «Магазин аксесуарів і атрибутики» пропонують купити продукцію з партійною символікою.

 

Магазин партії «Держава»

«Держава» – це політична партія чи все ж таки Інтернет-магазин?..

 

А хочеш голосувати і просуватися кар’єрними сходами – плати гроші. В цьому партія «Держава» стала першою політичною силою, в якій додумалися присвоювати кожному членові рейтинг і вимагати за його підвищення партійні внески.

 

Система партійних рейтингів

Рейтингова система оцінювання роботи на благо партії

 

Для тих, у кого коштів недостатньо, передбачено можливість безоплатно попрацювати на благо партії. Крім традиційних для радянських часів суботників, такими «реальними справами», що зараховуються у рейтинг, є журналістська діяльність (по суті – участь у пропагандистській роботі), проведення мітингів і акцій:

 

«Від рейтингу безпосередньо залежить просування людини в партії, висування кандидатів на місцеві та всеукраїнські вибори, вага голосу члена партії на внутрішньопартійну голосуванні, право на створення первинної організації партії та багато іншого», – вказано в інформації для майбутніх і нинішніх членів партії.

 

Диверсифікація напрямів антиукраїнської пропаганди

 

Гібридна агресія Російської Федерації проти України не обмежується тільки наданням ресурсної підтримки окупаційній владі на тимчасово непідконтрольних територіях у Криму і на Донбасі. Спецслужби РФ продовжують вести цілеспрямовану пропагандистську діяльність для перешкоджання розбудові нашої національної державності. Під егідою різних політичних сил і громадських рухів, у тому числі КОБ, створено мережу агітаторів і залучено велику кількість їхніх пособників. Вони діють злагоджено й ведуть агресивну пропаганду, метою якої є поглиблення розколу в суспільстві, провокування акцій протесту і зрив міжнародної допомоги.

 

Крім концепції диверсифікації, запозиченої з виробничої сфери, в КОБ застосовується принцип чіткого «розподілу праці». Кожен адепт або пособник КОБ відпрацьовує окремий напрям, орієнтуючись на свою цільову аудиторію:

 

  • для політизованої публіки і противників діючої влади є «жертва політичних репресій» Дмитро Василець, номінальний лідер партії «Держава»;
  • для осіб, які ностальгують за часами СРСР є Олександр Семченко;
  • для вирішення різних проблем юридичного характеру з показовою грою на публіку є адвокат Геннадій Борисичев;
  • для громадян, уведених в оману російською пропагандою є Вікторія Шилова з її неформальним громадським рухом «Антивойна»;
  • для всеїдних споживачів медійного контенту, що переглядають весь треш із заголовками на кшталт «шок, сенсація!», «дивіться, поки не видалили» є «Соціальна єдність» і Єгор Мисливець;
  • для езотериків, ковід-дисидентів і неоязичників є Сергій Мікітен;
  • та, зрештою, для найбільш невігласької частини населення є Кирило Стремоусов.

 

Звісно, тут названі не всі агітатори КОБ, а лише деякі особи, котрі діють у складі стійкої групи та найчастіше контактують одне з одним.

 

У наступних публікаціях ми з вами продовжимо досліджувати мережу агітаторів КОБ. Чергове нежиттєздатне її породження – партія «Держава», має стати останнім проектом ворожих спецслужб у нашій країні.