Євгенія Крупенько
Latest posts by Євгенія Крупенько (see all)
- Якщо ви постраждали від дій Інтернет-шахраїв (на прикладі лохотрону «World Champions») -
- Матвій Кулаковський, історія благодійного лохотрону -
- Скільки коштує реклама благодійних лохотронів на хворих дітях -
- Як висловити співчуття (фази горя і практичні поради) -
- Аферисти «World Champions» чекають на ваші гроші -
Люди важливіші за собак! – сьогодні, 16 листопада, миколаївці провели мирне зібрання на підтримку комунального підприємства «Центр захисту тварин» (далі – «ЦЗТ»), на якому звернулися до органів міської влади з єдиною вимогою: забезпечити людям безпечне пересування містом.
Міський голова, депутати й чиновники нарешті повинні побачити, що вирішення проблеми бродячих собак у нашому місті вимагають усі жителі.
Як зазначив Олександр Голобродський, директор КП «ЦЗТ», півтора роки колектив підприємства своєю роботою намагався зробити Миколаїв придатним для життя людей містом. Проте незважаючи на всі зусилля команди, існують проблеми, які ускладнюють роботу комунального підприємства та негативно впливають на її ефективність.
.
– Ми розробили і подали на розгляд депутатів «Програму поводження із собаками та котами та регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Миколаєві на 2020-2024 роки», – повідомив Олександр Голобродський, – весь цей час її не приймають. Замість нашої програми Департамент ЖКГ нещодавно розробив ще одну програму, засновану на принципі ВСП (відлов-стерилізація-повернення) і націлену на заморожування ситуації в тому вигляді, як вона є зараз, збереження на вулицях міста зграй агресивних собак і викидання величезних сум бюджетних грошей (61 мільйон гривень) на задоволення забаганок угруповання шахраїв від «зоозахисту». Міський голова лобіює і підтримує цю програму, перекреслюючи всі наші півторарічні зусилля.
.
Досить викидати наші гроші псу під хвіст!
На сьогодні є три варіанти програми:
- Проект від КП «ЦЗТ». Його вартість є найменшою і передбачає 15 мільйонів гривень на 5 років. Проектом також передбачено найбільшу кількість пільгових стерилізацій тварин і широкий комплекс заходів щодо пошуку нових власників для собак;
- Проект від депутата міської ради Лариси Веселовської. Його вартість становить 38 мільйонів гривень, при цьому передбачено, що собак будуть виловлювати й після стерилізації викидати назад на вулицю;
- Проект від так званих «волонтерів», якими називає себе группа шахраїв під головуванням сумнозвісного «Фенікса». Даний проект розрахований на отримання з міського бюджету Миколаєва коштів у розмірі 60 мільйонів гривень. Він також передбачає, що собак будуть виловлювати лише для стерилізації а потім знову викидати на вулицю.
.
Також викликає багато запитань і позиція міського голови щодо підписання контракту з Олександром Голобродським як директором КП «ЦЗТ». Вчора він заявив, що контракт буде і далі підписуватися на місяць. Риторичне питання – навіщо?
Втім, відповідь на це запитання протягом усього часу залишається на поверхні. Оскільки міський голова жодного разу не озвучив своєї конкретної позиції щодо проблеми наявності у місті величезної кількості бродячих собак, які щодня нападають на людей, то очевидно, що він просто боїться конфронтації з маргінальною групою так званих «зоозахисників».
Тому сьогодні люди прийшли пояснити міському голові, що Миколаїв – це не псарня, а місто, і люди важливіші за собак.
.
Міський голова Сенкевич залежить від маргінальної групи
Пану Сенкевичу просто соромно відверто зізнатися (як собі, так і іншим) у тому, що він вважає себе залежним від десятка агресивних маргіналів.
Жоден чиновник, жодна публічна особа, що поважає себе та оточуючих, ніколи не зізнається в тому, що її рішення може диктувати агресивна меншість, а на ділі – невелика група шахраїв, екстремістів і людиноненависників, які намагаються захопити у заручники все місто. Визнати те, що діями міського очільника керують саме вони означатиме кінець його кар’єри та приреченість на довічну ганьбу.
Звісно, міський голова чудово уявляє, що очікує на нього в тому разі, коли він наважиться визнати, що місто все ж таки призначене для людей і зграї здичавілих вуличних собак створюють для них смертельну небезпеку.
Пан Сенкевич знає та бачив, як торік у різних містах проходили перфоманси так званих «зоозахисників». Тому він розуміє, що на тих плакатах (це були виготовлені друкарським способом плакати з якісного та дорогого матеріалу, на які не поскупилися організатори, що централізовано забезпечили ними кожне місто, де проходили ці маргінальні збіговиська), замість портрета Олександра Голобродського або Олексія Святогора буде його обличчя.
І навіть текст залишиться таким само, бо навіщо міняти макет, коли вже все готово. Просто буде написано: «Александр Сенкевич – зло, убийца!» або «Александр Сенкевич – наш позор» тощо, як це було зазначено на плакатиках, які друкував у Києві Ельшан Мехтієв і бадьоро звітував про виконану «роботу» тодішньому нардепу Олександру Грановському – «хрещеному батькові» собачої мафії в Україні.
Миколаїв – місто для людей!
За інших рівних умов можна було б спробувати пояснити пану Сенкевичу, що маргінали завжди програють, і приклад Грановського з Немировським, Ляшком та іншими горе-політиками тому є прикладом. Можна було б спробувати донести до нього думку про те, що треба бути людиною, а боятися слід лише… власного боягузтва.
Але Олександр Сенкевич надто загрався, намагаючись створювати видимість «багатовекторної політики». Насправді він «чує» лише одну сторону і сприймає лише позицію зооекстремістів.
Це наочно підтверджує те, що проблеми містян, задля блага яких він і займає (поки що) свою посаду, йому байдужі.
Тому ми не хочемо, щоб ця нездорова ситуація зберігалася до завершення терміну повноважень теперішнього міського голови та складу депутатів міськради.
Також міська влада вперто ігнорує вирішення питання фінансування КП «ЦЗТ» на наступний 2020 р. Це означає, що має місце відвертий саботаж задля ускладнення, всіма можливими способами, роботи комунального підприємства. Доля тварин їм також абсолютно байдужа. Сьогодні ті, хто звинувачують усіх навколо в «жорстокості», самі прирікають тварин на страждання та голодну смерть, тому що за такого підходу може виникнути ситуація, коли виловлених собак буде просто нічим годувати.
Півтора роки команда КП докладала всіх зусиль для того, щоб зробити Миколаїв безпечним. Але за такого, як зараз, підходу міської влади, ці зусилля буде цілком нівельовано. А це означає, що собаки будуть продовжувати рвати дітей, стареньких і взагалі кожного, хто опиниться в їхніх «мисливських угіддях», себто просто на вулиці.
Зрештою, володіння твариною – це, перш за все, відповідальність. І ми просто хочемо спокійно виходити з нашими домашніми улюбленцями на прогулянку, не думаючи, що вона може стати останньою.
.
Звернення миколаївців до міського голови
Учасники акції підготували колективне звернення до міського голови Олександра Сенкевича, на яке він зобов’язаний буде відреагувати й надати відповідь.
У зверненні викладено такі основні вимоги:
- Винести на голосування на сесію міськради програму, розроблену КП «ЦЗТ».
- Продовжити контракт з чинним директором КП «ЦЗТ» Олександром Голобродським до закінчення каденції нинішнього міського голови та діючого складу депутатів міської ради.
Відстоювати інтереси людей перед невігласами та корупціонерами, що фантазують себе господарями міста – це тяжка й часом небезпечна праця, але хтось повинен її виконувати.
Зараз це наша спільна справа, і ми будемо йти вперед, показуючи іншим: боротися за свою безпеку – не страшно. Говорити про те, люди важливіші за собак – варто й потрібно.
Саме для цього і було розроблено наш проект Програми, ефективність якого обґрунтовано на підставі наукових підходів і практики. Він передбачає найбільш ощадливий для міського бюджету варіант і спрямований на захист людей, адже всі міські програми з благоустрою реалізовуються за кошти платників податків.
Фото: Дмитро Удовицький
Читайте також:
Почему в цивилизованных странах недопустимо проживание на улицах бродячих собак?
Скільки кривавих жертв ще потрібно?
ВСП у Миколаєві: проти закону, людей і здорового глузду
Громада об’єднується: заради безпеки людей, проти аферистів і безвідповідальності