Громада об’єднується: заради безпеки людей, проти аферистів і безвідповідальності

Поділитися:

Чому місто Миколаїв перетворилося на рай для бродячих собак і пекло для людей? Скоро популяція вуличних псів тут дорівнюватиме чисельності мешканців.

 


 

У Миколаєві діє програма ВСП (вилов – стерилізація – повернення)

 

Для реалізації заходів щодо захисту тварин від жорстокого поводження, організації роботи з регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами у Миколаєві діє Програма поводження із собаками і котами на території міста Миколаєва на 2013-2017 роки (далі – Програма). Якщо коротко, це сумнозвісна програма ВСП (вилов – стерилізація – випуск), що застосовується і в інших містах.

 

Результат застосування цієї «найгуманнішої з гуманних» програм – очевидний.

 

 

– Це мій двір, – пояснює один з мешканців, – з іншого боку будинку їх ще стільки ж чи навіть більше.

 

Бродячі собаки нападають на людей

.

Район Соляні, зупинка «Гвардійська». Вглибині дворів знаходиться дитячий майданчик, а прямо за домом на світлині – дитячий садок. Така кількість немалих псів поряд з дітьми – це моторошно.

 

Собаки на дитячому майданчику

 

.

Доросла сука з цуценятами, що бігають під стіною заводу. Судячи з вигляду песів, виростуть доволі великими.

.

Сука з цуценятами

 

.

Зграя з ринку «Клаксон».

.

Зграя собак на ринку

 

Алея біля ринку «Клаксон», вул. Космонавтів.

 

Собаки небезпечні для людей

 

.

Рай для блодячих псів і пекло для людей

 

Міська влада не захищає людей

.

Типові «волохаті клумби» двору. Вул. Велика Морська, 4-6.

.

Бродячі собаки кусають людей

 

.

Юність. Ті ж саме пси, на яких заявка на вилов була направлена більше півроку тому.

.

Парк Юність у Миколаєві

 

І вечір у Миколаєві.

 

Зграї собак у Миколаєві

 

.

«Центр захисту людей» – ініціатива місцевих мешканців

 

Миколаївці створили групу «Центр захисту людей», де об’єдналися небайдужі люди, що всіма силами намагаються «достукатися» до влади і змусити мера і депутатів вирішити проблему диких собачих зграй. Тут зібрано інформацію про напади собак на людей в Миколаєві, законодавчу базу по темі тварин і різну корисну інформацію, яка може допомогти у вирішенні проблеми бродячих собак. Громадяни також не виключають потреби виходити на мітинги під міськраду, тому готуються до цього, організовуються і спільно розробляють вимоги.

 

Заклики до жорстокого поводження з тваринами у групі заборонені, її мета – спробувати змусити міську владу зайнятися своєю роботою. Мешканці хочуть, щоб їх почули, і вони мають повне право знати, куди насправді витрачаються кошти платників податків і чому диких псів на вулицях стає дедалі більше.

 

Однак незважаючи на це, зооекстремісти вже дізналися про цю спільноту і почали нападати на організаторів і учасників, називаючи їх «живодерами» та «садистами». На своїх сторінках мережеві «борцуни» з числа зооаферистів роблять репости фото з викладом персональних даних активних громадян із закликами до фізичного насильства і розправи над ними, завдання шкоди їхнім рідним або знищення майна (не кажучи вже про численні брутальні й образливі коментарі та поливання брудом).

 

Але у групі зібралися врівноважені люди, що спокійно ставляться до такого явища.

 

 

Втім, не буде зайвим нагадати, що нашими опонентами є хоч і нечисленне, але вельми фанатичне угруповання радикально налаштованих людиноненависників, які можуть не тільки під килимок напаскудити. Вже відомо про факти нападів на людей, завдання тяжких тілесних ушкоджень, знищення майна, скоєння замахів на умисне вбивство й навіть терористичні акти.

 

Інструкція, що наведена нижче, може статися у нагоді тим, хто вже стали жертвами нападів і готові звертатися до судових органів (адресу КП чи іншої структури, що опікується цими питаннями, можна зазначати за місцем свого мешкання).

 

Якщо вас покусав собака і ви готові йти до суду

 

  1. Принагідно зафіксуйте на відео, фото тварину, її агресивно ошкірену морду, нанесені вам тілесні ушкодження. Це стане доказовою базою.
  2. Якщо вам завдано навіть легку травму, все одно їдьте до лікарні чи до травмпункту (сказ – у 100% випадків смертельна хвороба, правець та інші інфекції – теж не жарти). Даний факт травмування теж має бути задокументовано. У медичному закладі вам буде надано допомогу, що оформлюється видачею довідки встановленого зразка. Ця довідка в подальшому стане важливим доказом.

 

Зробіть декілька ксерокопій довідки. Оригінал документу зберігайте як зіницю ока, разом з товарними чеками, де міститься інформація про витрачені вами кошти на ліки й товари медичного призначення.

 

  1. Далі пишете звернення до КП «Центр захисту тварин» про те, що вас покусав собака (Шаблон-зразок).

 

У зверненні слід обов’язково вказати, коли і де це сталося, і докладно  написати про завдані ушкодження. Зазначте також, що додаєте копію довідки.

 

  1. Звернення це складається у двох примірниках, до одного з них додається копія довідки з травмпункту, в якій зафіксований факт травмування. Потім своє звернення з копією довідки відправляєте поштою цінним листом з описом. Ця послуга коштуватиме приблизно 15-20 грн.

 

Чому саме цінним листом з описом?

 

До цінного листа додається опис вкладення, в якому вказано, що саме ви відправляєте в цьому листі, аби потім ніхто не міг заперечувати, що ви, мовляв, порожній папірець відправили без довідки, тому на неї ніяк не реагували.

 

Наш цінний лист відправляємо за адресою: 54020, м. Миколаїв, вул. Образцова, буд. 1/2. Якщо ви мешкаєте не у Миколаєві, то вказуєте, відповідно, іншу адресу.

 

Можна завезти наше звернення з копією довідки за тією ж адресою і вручити секретареві чи керівнику КП (за можливості). В даному випадку важливо, щоб на вашому примірнику звернення поставили підтвердження отримання (не просто закорючку-підпис, а бажано – штамп реєстрації вхідної кореспонденції, дату і прізвище співробітника, котрий прийняв звернення). Але так само доцільно відправити наше звернення поштою.

 

І чекаємо реакції. Чекати письмової відповіді (вилову собаки) доведеться приблизно протягом місяця (відповідно до Закону України «Про звернення громадян»). Спостерігаємо за собакою: у разі наявності ознак сказу вам належить “незабутнє задоволення” у вигляді уколів.

 

У вас залишається: ваш екземпляр звернення, чек про відправку з трек-номером, який можна перевірити на сайті Укрпошти (чи доставлено, чи одержали), довідка з травмпункту про покуси та безмежний запас рішучості й оптимізму.

 

  1. Якщо “мила тваринка” просто хапнула вас за штани, порвала сумку або налякала до напівсмерті, але видимого кривавого шкоди не завдала, ви так само можете написати повідомлення про агресивну тварину, прикласти її фото, вказати місце перебування і повторити пункт 4.

 

Чому важливо викладати все у письмовому вигляді, зберігаючи всі копії та оригінали?

 

Телефонний дзвінок не є офіційним засобом повідомлення про факт нападу. На нього можуть не реагувати.

 

На письмове звернення реагувати обов’язково. Відсутність реакції на таке звернення свідчить про бездіяльність КП з усім наслідками, а саме можливістю звернутися до суду для визнання факту такої протиправної бездіяльності з боку КП і з вимогою відшкодування збитків, завданих унаслідок такої бездіяльності.

 

Суд – це штука процедурна, і на кожен крок має бути підтвердження, бажано з мокрою печаткою. Щоб сформувати у судді стійке переконання, що жертва в даному випадку ви, а не “нещасна тварина” на яке ви ненавмисно замахнулися пакетом з котлетами, пробігаючи повз.

 

Важливо: це абсолютно законний шлях вирішення проблеми

 

Такий законний шлях призначений для адекватних і цивілізованих людей, що опинилися в «покусаной» ситуації.

 

У зв’язку з тим, що термін дії Програми закінчується у поточному році, наразі ведеться робота з підготовки проекту нової програми. Однак з нового проекту прямо випливає, що комунальні служби фактично усуваються від вилову небезпечних хижаків з вулиць, а основним пріоритетом їх діяльності буде запобігання проявам жорстокого поводження з тваринами.

 

Також закономірно, що «апетити» аферистів, які бажають долучитися до розпилу бюджетних коштів, зростають. Зараз «Центр захисту тварин» просить з міського бюджету майже 3 млн. грн. А саме, на те, щоб пса наново впіймати й потім випустити знову. Мешканці на це справедливо вважають, що за таку «роботу» із самих комунальників слід стягувати штрафи.

 

Відходять у минуле ті часи, коли зооаферисти, користуючись необізнаністю населення, протаскували свої шкідницькі програми та намагалися нав’язувати всім свої брехливі “цінності”. За цей час вони спотворили такі поняття, як гуманізм, захист і любов.

 

Любиш тварин – забирай з вулиці, доглядай і піклуйся

 

Кинути кістку – не любов і геть не прояв турботи.

 

Зооаферистам було вигідно таке паразитичне співіснування, коли ні за що не потрібно було нести відповідальності – адже чим більше на вулицях псів, тим більше підстав вони мали для виклянчування коштів (і не тільки з бюджету).

 

У суспільстві настав певний переломний момент: передусім, змінилася риторика пересічних громадян, які раніше були далекі від цієї проблеми – настало розуміння того, что програма ВСП не тільки негуманна, а й неефективна. А ще все більше громадян нарешті розгледіли, що сховано за красивою ширмою так званих “зоозахисників” – це людиноненависництво, крайній радикалізм, афери і… брехня без меж і без жодних докорів сумління.

 

Люди не терпітимуть обману та знущання, вони об’єднуються і мають на своїй стороні найнадійнійшого союзника – законність. Ініціативу миколаївців вже перейняли у Чернівцях, де так само люди почали гуртуватися й обмінюватися корисною інформацією. У них усіх спільна мета: змустити органи влади та комунальні підприємства виконувати свої обов’язки, забезпечити безпеку людей, запобігти поширенню інфекцій. Зрештою, нікому не подобаються фекалії в дитячих пісочницях.

 

Роман Астапов