“Вигадані” постраждалі

Після публікації у наших новинах статті «Скільки кривавих жертв ще потрібно?», де йшлося про спричинення серйозної травми мешканці м. Миколаєва внаслідок нападу зграї бродячих собак і проблему відсутності вакцини від сказу на адресу редакції «Вільного слова» надійшло повідомлення електронної пошти, авторка якого – Юлія Анісімова, назвалася представником комунального підприємства Миколаївської міської ради «Центр захисту тварин». У повідомленні містилося прохання дати інформацію для зв’язку з постраждалою жінкою, іншими словами – пропозиція скоїти протиправне діяння. Аналогічне прохання одержала у приват і авторка згаданої публікації.

У зв’язку з наведеним, редакція видання звертає увагу читачів на норми Закону України «Про захист персональних даних» та, додатково, статті 182 Кримінального кодексу України (яким заборонено незаконно збирати, зберігати й поширювати інформацію щодо особистого життя громадян, в т.ч. персональних даних), а тому не вбачає підстав для повідомлення електронною поштою, у відповідь на подібні запити, персональних даних громадян (П.І.Б., адреса, засоби для зв’язку). Незалежно від того, хто і з якою метою просить їх надати, видання «Вільне слово» працює у правовому полі та без згоди громадян нікому не передає їхніх особистих даних або координат.

Ми звернулися до постраждалої жінки й запропонували їй самостійно зв’язатися з автором повідомлення, і вона зазначила, що наразі не має такої нагоди.

Про це і було дано відповідь авторці повідомлення-прохання.

Далі події стали розвиватися цікаво.

На сторінці КП у соцмережі Фейсбук було розміщено ось такий допис:

На думку КП «Центр захисту тварин», новина про напад собак на людину – це провокація, вигадка та плід фантазії донецької авторки (знов Донецьк в усьому винний, еге ж).

Серед авторів нашого видання – люди з різних міст України,  в тому числі з Миколаєва та області.

Згадка про Донецьк навмисно використана в такому контексті, аби сформувати в читачів упередження ставлення та сумніви у правдивості викладеної інформації. Це один зі способів маніпулювання суспільною думкою, що запозичений у брехливих російських «ЗМІ», де прийнято звинувачувати в усьому Правий сектор або лякати бандерівцями.

Тактика переходу на особистості, звинувачень на адресу опонента з метою заперечення своєї відповідальності є типовою для сторони, що програє та не має конструктивних аргументів.

Коментарі до посту теж специфічні – дивіться, що відповіло КП:

Отже, підсумуємо: на думку КП, журналісти і видання повинні надавати персональні дані людей без їх згоди будь-кому, хто напише листа до редакції. І це не альтернативна версія тлумачення законів – просто іншого не варто очікувати від тих, хто не вивчили навіть профільні нормативно-правові акти, якими врегульовано їх діяльність (Закони України «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про захист персональних даних»; Правила Утримання тварин, Правила благоустрою міста Миколаєва тощо). Про наклеп написано сильно, враховуючи давність відповідних реформ кримінального законодавства.

А тепер – документальне підтвердження щодо «вигаданих» постраждалих.

Медична карта з результатами огляду лікарем «вигаданої» дівчини.

Зграя бродячих псів напала на Тетяну прямо у дворі багатоповерхівки.

І довідка ще однієї постраждалої жінки, на яку пси напали біля магазину Велмарт.

Тепер щодо запитання про те, чому постраждала на проспекті Миру 1/1 не звернулася до КП. А чим КП може допомогти? Це яскраво ілюструє попередній випадок нападу бродячих собак на дівчину Тетяну, який стався 19 березня. Тетяна звернулася до лікаря (див. довідку вище) й направила відповідну заявку про агресивних тварин до КП. Однак КП може тільки відловити собаку, простерилізувати її та повернути назад на місце вилову.

Вартість цих маніпуляцій становить 2034 грн. за кошт миколаївців – платників податків.

Те, що агресивні і хворі собаки мають бути піддані евтаназії гуманними методами, як це передбачено у нормах Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», співробітники КП категорично заперечують.

Та й хіба можна щось довести тим, хто на офіційній сторінці комунального підприємства пише, що люди – істерички, яким собаки заважають дихати, спати й моргати, що агресивні вуличні пси, котрі нападали і завдали комусь травм, каліцтва чи навіть смерті повинні бути «всиновлені».

Довідково: усиновлення, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 08.10.2008 р. за № 905 “Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей” є пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Про собак або інших тварин, як бачимо, щодо усиновлення жодного разу не згадується.

Звісно ж, простіше звинуватити в усьому міфічних «донецьких», ніж визнати, що у місті склалася катастрофічна ситуація. Причиною такого стану справ є не тільки те, що питання регулювання чисельності безпритульних тварин було довірено непрофесіоналам, а й ухвалене Миколаївською міськрадою у 2012 році рішення про запровадження програми ВСП (відлов – стерилізація – випуск; про це більш докладно тут).