Вячеслав Непран
Latest posts by Вячеслав Непран (see all)
Церква Сен-Луї-ан-л’Іль (Église St-Louis-en-l’île), одна з видатних історичних пам’яток Франції, розташована у Парижі на перехресті вулиць Пуллетьє та Сен-Луї-ан-л’Іль.
У Парижі це єдиний храм XVII століття, в якого вівтарна частина (апсида) й обхідна галерея (амбулаторій) не виступають за основні межі будівлі.
Церква Сен-Луї (Святого Людовіка) будувалася на однойменному острові протягом 1656 – 1726 років. Будівництво неодноразово доводилося призупиняти через негоду, адже на острові завжди вирували сильні вітри. Так, у 1701 р. під час сильного буревію було повністю зруйновано дах церкви, що спричинило загибель кількох людей. У 1740 р. дзвінниця постраждала внаслідок удару блискавки, тому на її місці було зведено нову.
До початку XVII століття острів Сен-Луї не був заселений. Але зі зведенням перших будинків у містян виникла потреба у храмі.
У 1623 р. була побудована перша церква. Вона була невеликою, і тому було вирішено побудувати нову, велику церкву.
Під час французької революції церква була закрита, її інтер’єр і меблі було розграбовано. Пізніше будівлю використовували як сховище для книг.
У 1817 р. будівля була викуплена міською владою для передавання її римо-католицькій церкві, відтоді і почалася її реставрація.
Храм прикрасили позолотою, фресками, скульптурами, вітражами, живописом.
У 2005 році у церкві був встановлений новий орган, який складається з 4 тис. труб, найбільші з яких мають в довжину 8 і 11 м.
Інтер’єр храму виконаний у стилі барокко.
Церква Сен-Луї-ан-л’Іль містить велику кількість творів мистецтва, а її стіни прикрашені живописом XVIII століття. Серед цих унікальних творів живопису – сюжети з життя Ісуса Христа, написані художниками Реймскої школи: Зцілення сліпого в Єрихоні, Благовіщення, Обрізання Христа і Спокуса Христа. Святинею церкви вважається чудотворна ікона Божої Матері Неустанної Помочі.
На вітражах зображення Святого Людовіка.
Зовні непримітна, але красива всередині церква, стоїть між житловими будинками. Впізнати її можна за годинником, який знаходиться над входом.
Протягом року в церкві проводять концерти релігійної класичної музики.