Для чого УПЦ МП створює закордонні парафії в країнах ЄС

Поділитися:

Розуміючи свою поразку як на полі бою, так і на релігійному фронті, росія намагається використати релігійний фактор для дискредитації України на міжнародній арені і створити у країнах ЄС нові осередки впливу на європейське суспільство.

 


 

Створення закордонних представництв УПЦ МП

 

Впродовж останніх місяців під приводом демонстрації «утисків Української православної церкви» (московського патріархату; далі – УПЦ МП), кремль створює в країнах ЄС закордонні парафії цієї релігійної організації. З початку 2023 року створено вже близько 40 закордонних єпархій УПЦ МП. При цьому, процес відбувається саме «під українським прапором».

 

Справа в тому, що з початком повномасштабної війни до країн Європейського Союзу виїхали близько десяти мільйонів громадян України. Велика кількість з них є вихідцями зі східних регіонів України, які зазнали критичних руйнувань інфраструктури, тобто це люди, котрі залишилися без даху над головою. На жаль, доводиться констатувати, що мешканці цих регіонів за часи Незалежності здебільшого ніколи не бачили Європи, а інформацію про її культуру, традиції та суспільне життя отримували з російських пропагандистських ЗМІ.

 

УПЦ МП в країнах ЄС

Російська симполіка в елементах церковної служби УПЦ МП, фото зроблено в печерах монастиря Китаївська пустинь

 

Отже, задля того, щоб українські вимушені переселенці й надалі не дізналися, що таке справжнє вільне європейське життя без російських наративів, спеціальні служби країни-агресора створюють у країнах ЄС осередки «русского мира», – пояснює наше джерело в силових органах. Яскравим прикладом цього, за його даними, є проведення на початку лютого в Італії духівництвом УПЦ МП зустрічі своїх представників за кордоном. Під час проведеної зустрічі було оголошено про створення Західноукраїнського представництва церкви.

 

Хто такий Микола Данилевич

 

Найбільш показовим у вказаних процесах є те, що головним організатором закордонних представництв є «довірена особа проросійського екснардепа Вадима Новинського», заступник керівника синодального відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП протоієрей Микола Данилевич. Цей діяч московської церкви в Україні з юних років пов’язав своє життя з росією, навчався у Московській духовній академії, щонайпізніше, з 2007 року. Тоді він, як і вся верхівка УПЦ МП, був зареєстрований (прописаний) у Сергієво-Посадському районі Московської області.

 

У базі за 2010 рік адресою прописки Данилевича у Москві зазначена Карамишевська набережна, 15. Там знаходиться Храм Животворної Трійці в Хорошеві. На цей час Микола Данилевич має т.зв. «СНІЛС», страховий поліс російської федерації за №128-678-026-93.

 

У базі «Жители Москвы 2012» вказано, що Данилевич Микола Миколайович, 22.05.1977 року народження, є громадянином росії, вказано адресу по вул. Данилівський Вал, буд. 22. До слова, за цією адресою розташований Духовно-адміністративний центр російської православної церкви і резиденція патріарха московського.

 

З 2015 року адресою Данилевича зазначається та ж таки Карамишевська набережна, 15. Незмінним залишається номер його страхового поліса.

 

Данилевич категорично спростував те, що він є російським громадянином. «Я – громадянин України. Громадянства рф не маю, не мав і ніколи не звертався за отриманням. А також реєстрації в рф зараз не маю, ні в 2011, ані в 2012 році я не мав. З 2004 по 2007 рік я працював у відділі зовнішніх церковних зв’язків МП, разом з отцем Кирилом Говоруном. Цей відділ якраз і знаходиться за адресою: Данилівський вал, 22» (даний відділ працює винятково в інтересах фсб), – запевнив він.

 

Разом із тим, Данилевич не може спростувати підтримання зв’язків з духівництвом і високопосадовцями країни-агресора. При цьому, до війни частими були його зустрічі з представниками російського дипломатичного корпусу в Україні, зокрема послом рф Михайлом Зурабовим. Тоді ж «зав’язалась дружба» з першим секретарем посольства РФ в Україні Максимом Полєтаєвим.

 

Співпраця між УМЦ МП та РПЦ

 

Данилевич досі підтримує тісні стосунки із заступником керівника відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ Миколою Балашовим та митрополитом Будапештським і Угорським Іларіоном (Григорієм Алфеєвим), яких пов’язують з російськими спецслужбами.

 

Очевидно, що в умовах війни з Росією публічно «світити» такі контакти невигідно московській церкві. Проте в інформаційній площині верхівка УМЦ МП досі поширює вигідні росії наративи про те, що у розв’язуванні російської збройної агресії винна Україна. Данилевич звинувачує Православну церкву України, залякує українську владу і суспільство «чорногорським сценарієм» і мільйонами протестувальників. Крім того, він взагалі закликає «не брати до [української] армії хлопців з УПЦ», оскільки там нібито немає капеланів від вказаної деномінації.

 

Для чого московським батюшкам потрібні нові закордонні парафії в ЄС і які функції вони будуть виконувати? Відповідь є. Закордонні єпархії потрібні УПЦ МП для того, щоб російські попи могли впливати на свідомість мирян та від їх імені звертатися до глав закордонних держав.

 

Так, 10.08.2023 р. митрополит Будапештський та Угорський рпц Іларіон Алфеєв, з яким Данилевич підтримує дружні стосунки, написав відкритого листа Прем’єр-міністру Угорщини Віктору Орбану щодо «незаконного засудження» керуючого Тульчинською єпархією УПЦ митрополита Іонафана (Єлецьких) Вінницьким міським судом. У вказаному зверненні митрополит Іларіон вказує на те, що митрополит Іонафан є видатним церковним композитором та першим намісником Києво-Печерської лаври УПЦ, з території якої українська влада «виганяє монахів». Тому він просить                              Орбана зробити все, що можна щоб привернути увагу світової спільноти до «протиправного»  рішення суду України, котрим притягнуто митрополита до кримінальної діяльності за вчинення дій в інтересах росії.

 

При цьому, Алфеєв жодного разу не засудив протиправних дій Іонафана, дії російської влади та кирила, котрі розпочали війну в Україні. Жодного разу він не написав відкритого листа керівникам держав, щоб вони засудили війну, цинічне вбивство росіянами мирного населення України і проведення геноциду український територій.

 

Висновок очевидний: закордонні єпархії потрібні УПМ МП для того, щоб проводити вплив на закордонних функціонерів у вигідному для них руслі.