«Дивовижні» дощі, або Чому небо не плаче

Поділитися:

Кольорові дощі та інші опади, під час яких на землю можуть падати з неба різні незвичні предмети, насправді не є ніякими «знаменнями», а мають цілком природні причини.  

 


 

Навесні 1954 р. в США, у місті Давенпорті (штат Айова), випав дощ, краплини якого були блакитного кольору. Всі будинки та предмети, що знаходилися просто неба, вкрилися блакитною барвою. Багато американців схильні були бачити в цьому незвичайному природному явищі надприродне диво.

 

Якщо блакитний дощ не на жарт стривожив людей, які вірять у різні забобони, то дощі червоного, «кривавого» кольору, що також інколи трапляються з природних причин, у минулому викликали панічний страх. Окультисти, ідеологи різних сект і навіть священнослужителі традиційних церков переконували людей, що це нібито «небо плаче кривавими сльозами за гріхи людей».

 

В чому ж полягають справжні причини всіх цих незвичних опадів?

 

Причин існує декілька. У природі трапляються дуже сильні вихори – смерчі, котрі здатні здіймати в повітря різні, часом дуже важкі, предмети. Проходячи над болотом, річкою чи над морським простором, смерч нерідко піднімає разом із водою в небо риб, жаб, медуз, раків і потім викидає їх десь на суші.

 

Одного разу в Данії, – це було ще на початку ХІХ століття, протягом двадцяти хвилин з неба сипалися морські раки. Мешканці Шотландії та Норвегії багато разів отримували «небесну їжу» у вигляді оселедців.

 

Траплялися такі «дивовижні» дощі й в Україні. Якось влітку 2010 р. на Донеччині пройшли дощі жовтого кольору, після яких усі вулиці й автівки вкрилися жовтим. Причиною цього став викид у повітря відходів коксохімічного виробництва, звідки вітром їх рознесло на великі відстані. А у Волинській області, неподалік міста Любомля у 2019 р. пройшов дощ із риб, яких розводили у ставку.

 

Той самий смерч може викликати і кольоровий дощ. Літньої пори у багатьох водоймах вода набуває зеленого, інколи – буро-червоного відтінку.

 

У воді розвивається незліченна кількість різноманітних найдрібніших рослин і мікроорганізмів. Саме вони і надають воді певного кольору.

 

Кольорові дощі та їх причини

Вода біля берега Дніпра зараз набула насиченого зеленого кольору. Причиною такого забарвлення води є дрібні водорості, які розростаються щороку наприкінці літа

 

Часто-густо ці рослини чи мікроорганізми мають червоний окрас, і тому вода теж набуває червоного відтінку. Якщо крізь таке болото чи ставок пройде смерч, то він здійматиме в повітря кольорову воду, а потім десь подалі на землю випадає червоний дощ.

 

Пилок рослин, мікроорганізми та метеорний пил

 

Однак найчастіше кольорові дощі спричинені сильними вітрами, що піднімають високо в повітря кольоровий пил. Так було у Давенпорті в 1954 р. і так було в Донецьку 2010 р. В першому випадку краплини дощу набули блакитного кольору через недоспілий пилок американської тополі та в’язу, у другому – через промислові відходи у вигляді пилу сіро-жовтого кольору, що здіймалися вітром в повітря.

 

Окремі сучасні езотерики, переважно з Росії, намагаючись вдавати із себе «знавців історії», згадують події 1941 р. і трактують червоний дощ, який випав тоді на території Омської області, як «пророцтво про тривалу кровопролитну війну». Але в дійсності там причина була цілком природною. Як було згодом з’ясовано, такий колір дощу додав метеорний пил, який випав на землю в тому районі у великій кількості.

 

Космічний пил може забарвити і сніг. У містах, поблизу промислових підприємств, такий пил залишається непомітним. А десь у горах, випавши на яскраво-білу поверхню снігу, вона помітно забарвлює її – сніг стає червоним.

 

Так само, і сучасні фейки про рожевий сніг не мають під собою жодного підґрунтя. Зате вони постають свого роду маркером рівня деградації окремих видань, які, поширюючи таку маячню, нічим не відрізняються від темних, забитих невігласів доби раннього середньовіччя.

 

Таким чином, в усіх цих, на перший погляд, загадкових явищах природи немає нічого дивовижного та нічого такого, що не можна було б пояснити з раціональних позицій.