Про «криваві» плями на хлібинах

Поділитися:

Воістину, фантазія релігійних фанатиків робить їхнє життя дуже насиченим і багатим на дивовижні події. То у них вироби з дерева «плачуть», то на звичайних продуктах харчування з’являються «криваві» плями, в яких вони бачать знамення від «вищих сил».  

 


 

Історія одного дивовижного явища

 

У 1388 р. у католицькій церкві невеликого німецького містечка Вільснака сталася подія, що приголомшила всіх: на пшеничних коржиках для причастя виразно проступили криваві плями! Служителі церкви спочатку намагалися приховати це «диво» від віруючих і змили червоні плями водою. Проте це не допомогло. Плями з’явилися знову, та їх стало ще більше. Чутки про зловісне диво вже ширилися містом і навколишніми селами. Вони викликали неабияке збудження серед неосвіченого місцевого населення. Місцеві мешканці подейкували, що кров на коржиках свідчить про гріховність церковників, які заплямували себе геть не богоугодними справами. А найбільш фанатично налаштовані люди відверто вимагали принесення жертв «задля спокутування гріхів».

 

І тоді церковнослужителі згадали про єретиків, тобто про іновірців. Церковники заявили, що єретики нібито чимось проколювали коржики. Це стало сигналом для фанатиків, і розпочалося масове побиття і спалення ні в чому не винних людей на вогнищах.

 

Аналогічна історія сталася у серпні 1819 р. в одному із селищ на півночі Італії. Червоні плями з’явилися на кукурудзяній юшці, що стояла у сирому місці. Переляканий селянин побіг по допомогу до священника. Той намагався за допомогою молитов очистити юшку, але вони не зникали, а навпаки, їх ставало ще більше.

 

За день плями з’явилися й на інших продуктах. Це не на жарт налякало місцевих мешканців. До хати селянина став збиратися народ. І тут диво зацікавило одного лікаря. Розібравшись, у чому справа, він пояснив селянам, що нічого надзвичайного тут немає. Причиною виникнення «дивовижного» явища стали мікроорганізми червоного кольору. Для того, щоб переконати людей, лікар узяв капку живої фарби з юшки та переніс її на продукти у «побожному» будинку священника. За деякий час і на них з’явилися криваві плями.

 

Неймовірний світ мікроорганізмів

 

А потім лікар показав, як можна їх позбутися: для цього достатньо обкурити приміщення сірчаним газом. Ось так просто було викрито диво з кривавими плямами.

 

Криваві плями на хлібинах

Свіжий хліб без плісняви

 

У природі існує величезна кількість мікроорганізмів. Вони можуть мати різноманітне забарвлення. Одні утворюють зелені колонії, інші – жовті, сині, фіолетові, чорні. Згадайте різні види плісняви, що з’являється на несвіжих продуктах, фруктах або ягодах. Вони можуть бути різного кольору. Це і є колонії мікроорганізмів.

 

У Херсонській області є унікальне Генічеське солоне озеро, де вода має рожевий колір. Воно розташоване на північ від Арбатської Стрілки у східному напрямі до озера Сиваш. Це озеро також має назву Рожеве – його забарвлюють водорості Дуналіела Саліна червоного кольору, що живуть у цих солоних водах.

 

Мікроорганізми криваво-червоного кольору, через які пролилося чимало людської крові, доволі поширені у природі й можуть розвиватися на вареній картоплі, на квасолі, на будь-яких виробах із борошна. Коли на хлібинах виникають білі, коричневі, зеленуваті візерунки плісняви, ніхто не дивується. Геть інше враження справляють червоні плями, викликані «дивовижною паличкою». Тут фантазія релігійних фанатиків розігрується на повну. Самий звичайний хліб у їхній уяві перетворюється на «хліб, який кровоточить», а червоні плями – на «кров Христову».