Ірина Кременовська
Latest posts by Ірина Кременовська (see all)
- Зняти плівку обману, або Як позбутися реклами проросійської секти -
- Серія робіт «Faces of war» Тамари Качаленко присвячена пам’яті жертв катастрофи на Каховській ГЕС -
- Клірик УПЦ (МП) Микола Данилевич виправдовував російську агресію та розпалював релігійну ненависть -
- «Back to black» – серія робіт «Старі та діти» Тамари Качаленко -
- Краєвиди інакшого Донецька -
Ідея створити незалежний інформаційний ресурс, на якому б висвітлювалися матеріали, що викривають різні протиправні діяння для доведення цих відомостей до відома правоохоронних органів з’явилася 15 років тому завдяки непересічному випадку.
Говори, – тебе почують!
У 2006 році в Києві група вкладників одного командитного товариства постраждала від дій шахраїв, які привласнили їхні гроші та зникли у невідомому напрямі. Одним із них був Володимир Верін, який разом з однодумцями вирішив надати цій справі гласності, щоб убезпечити інших людей від потрапляння до тенет аферистів.
«Говори, – тебе почують!», – під таким гаслом розпочав роботу створений Володимиром Веріним сайт, який спочатку функціонував у форматі Інтернет-видання. У липні 2006-го на ньому було опубліковано першу статтю. Так розпочалася багаторічна історія «ГОВОРИ!».
Зараз, переглядаючи архіви за попередні роки, ми знайшли документ, який можна впевнено вважати історичним. Перша письмова відповідь надійшла до редакції «ГОВОРИ!» від секретаріату Конституційного Суду України і датована 27 грудня 2006 року. Тобто вже тоді, 15 років тому, зовсім нове і маловідоме видання виступало повноправним суб’єктом правовідносин, і висловлені нашими авторами міркування, пропозиції та зауваження враховувалися у роботі державних структур, яким вони були адресовані.
Впродовж наступних років ми одержали стільки відповідей, що одні тільки архіви з листуванням з Офісом Президента України, Радою національної безпеки та оборони України, Офісом Генерального прокурора та іншими державними органами займають п’ять великих папок.
У далекому 2006-му, завдяки вчасно здійсненому нами резонансу, справа обманутих вкладників була розслідувана, а винні особи притягнуті до відповідальності. Дотепер Володимир Верін є автором і співавтором багатьох публікацій із широкої суспільно-політичної тематики, зокрема з проблем міської влади.
З 2017 року «ГОВОРИ!» офіційно став друкованим ЗМІ
Від 2006 року, коли було започатковано видання «ГОВОРИ!», ми працюємо разом з вами і для вас. Цей принцип залишається незмінним, як і те, що головна оцінка нашої роботи – результат.
Це було зрозуміло від самого початку, коли на підставі наших подальших публікацій про незаконні оборудки в таких сферах, як надання «послуг паркування» та здійснення примусової евакуації транспортних засобів починали працювати органи прокуратури, поліції та податкової служби. Розширювалося і коло наших авторів, а також тематика публікацій, з яких багато матеріалів присвячено питанням протидії суддівському свавіллю.
Та найбільший внесок у спільну зробили ви, наші дорогі читачі! Одним з перших прикладів того, як змусити прокуратуру працювати, стала доволі давня (2009 рік) ситуація в Севастополі, звідки до нас звернулися місцеві мешканці – співвласники багатоквартирного будинку, які попросили нас опублікувати їхній відкритий лист. Після цього, не без участі наших юристів, люди зрештою добилися проведення прокурорської перевірки щодо законності виділення земельної ділянки. Згодом вони через суд змогли зупинити й незаконну забудову.
До нас зверталися засуджені з виправних колоній і слідчих ізоляторів з питань, які стосуються умов утримання, зловживань з боку адміністрації та вимагання грошей за умовно-дострокове звільнення. Після наших журналістських запитів і виходу публікацій вимагання грошей припинилося. Багато хто із засуджених відбули покарання та вийшли на волю, не заплямувавши свою совість сплатою хабарів вимагателям у погонах.
У 2017 році загальнодержавний бюлетень «ГОВОРИ!» було зареєстровано як друкований засоб масової інформації. Наше видання орієнтовано на висвітлення аналітичних матеріалів з питань розбудови української державності, зміцнення суверенітету України в економічній, енергетичній і політичній сферах, забезпечення національної безпеки і захисту національних інтересів.
Пережили ми і такі речі, як напади на наших журналістів, погрози, спроби підкупу і втручання в редакційну політику. Відбили низку хакерських атак на сайт, який ви зараз читаєте. Втім, як бачите, всі випробування тільки згуртували наш колектив.
Сьогодні, як і 15 років тому, ми заохочуємо людей показувати своїм прикладом, що боротися за свої права слід завжди. Наполегливість – велика сила, що здатна зрушити будь-яку справу й добитися результату.