Олексій Святогор
Latest posts by Олексій Святогор (see all)
- Как избегать уголовного наказания (на примере ООО «Специальное тактическое снаряжение») -
- ТОВ «Спеціальне тактичне спорядження» («СТС») – ще один вимір нахабства (документи) -
- «Спеціальне тактичне спорядження» – мімікруючі пройдисвіти (документи) -
- «Спеціальне тактичне спорядження» (ТОВ «СТС») – не тільки шахраї, але й «ухилянти» (документ) -
- Повернути своїх: від слів до дій у процесі обміну ув’язненими -
Загальнодержавний бюлетень «Говори!» провадить активну профілактично-роз’яснювальну та правозахисну діяльність серед осіб, які утримуються під вартою або відбувають покарання у місцях несвободи (слідчих ізоляторах, виправних центрах, колоніях). Деякі з них є журналістами нашого видання, вони готують і розміщують у медіа свої авторські публікації, в тому числі статті й навіть художні твори.
Відповідно до законодавства України засуджені мають право володіти та користуватися мобільними телефонами та сім-картами до них, здійснювати телефонні дзвінки, спілкуватися з родичами та з метою виконання журналістських завдань і функцій тощо.
Водночас, в одних установах виконання покарань допускають не зовсім коректні правила користування (володіння, розпорядження) мобільними телефонами та сім-картами до них, а так само окремими гаджетами (модемами, гарнітурами, повербанками, подовжувачами, флеш-накопичувачами та зарядними пристроями.
В інших установах адміністрація вважає, що за всіма ув’язненими має бути закріплено один телефон (пристрій мобільного зв’язку) на всіх. В таких випадках ув’язнені мають користуватися ним по черзі, укладаючи між собою усні угоди з приводу цього. Звісно, за таких умов не йдеться про дотримання правил гігієни та запобігання поширенню інфекційних захворювань.
А в деяких установах взагалі вважають, що ув’язнені повинні відчужити (збути, подарувати, передати у безстрокове безоплатне користування тощо) належний їм пристрій мобільного зв’язку адміністрації. Надалі адміністрація установи має бути його власником, і отримує право розпоряджатися мобільним телефоном.
Для отримання роз’яснень з приводу порядку і правил користування засобами мобільного зв’язку (терміналами) та їх компонентами редакція звернулася до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та до Міністерства юстиції України.
За результатами розгляду звернень ми отримали докладні відповіді, які пропонуємо до уваги наших читачів.
У наведених листах міститься розгорнута інформація щодо права власності на засоби мобільного зв’язку, порядку користування ними (індивідуального, групового, за домовленістю між ув’язненими тощо).
Сподіваємося, що отримані відомості будуть корисними всім, хто цікавиться даними питаннями, оскільки ці роз’яснення мають однозначний зміст і не залишають можливостей для довільного тлумачення.