Роз’яснення щодо правил користування засобами мобільного зв’язку в місцях несвободи

Поділитися:

Загальнодержавний бюлетень «Говори!» провадить активну профілактично-роз’яснювальну та правозахисну діяльність серед осіб, які утримуються під вартою або відбувають покарання у місцях несвободи (слідчих ізоляторах, виправних центрах, колоніях). Деякі з них є журналістами нашого видання, вони готують і розміщують у медіа свої авторські публікації, в тому числі статті й навіть художні твори.

 


 

Відповідно до законодавства України засуджені мають право володіти та користуватися мобільними телефонами та сім-картами до них, здійснювати телефонні дзвінки, спілкуватися з родичами та з метою виконання журналістських завдань і функцій тощо.

 

 

Водночас, в одних установах виконання покарань допускають не зовсім коректні правила користування (володіння, розпорядження) мобільними телефонами та сім-картами до них, а так само окремими гаджетами (модемами, гарнітурами, повербанками, подовжувачами, флеш-накопичувачами та зарядними пристроями.

 

В інших установах адміністрація вважає, що за всіма ув’язненими має бути закріплено один телефон (пристрій мобільного зв’язку) на всіх. В таких випадках ув’язнені мають користуватися ним по черзі, укладаючи між собою усні угоди з приводу цього. Звісно, за таких умов не йдеться про дотримання правил гігієни та запобігання поширенню інфекційних захворювань.

 

А в деяких установах взагалі вважають, що ув’язнені повинні відчужити (збути, подарувати, передати у безстрокове безоплатне користування тощо) належний їм пристрій мобільного зв’язку адміністрації. Надалі адміністрація установи має бути його власником, і отримує право розпоряджатися мобільним телефоном.

 

Для отримання роз’яснень з приводу порядку і правил користування засобами мобільного зв’язку (терміналами) та їх компонентами редакція звернулася до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та до Міністерства юстиції України.

 

За результатами розгляду звернень ми отримали докладні відповіді, які пропонуємо до уваги наших читачів.

 

Роз'яснення Мінюсту 1

Сторінка 2

Сторінка 3

Лист-роз’яснення Міністерства юстиції України

 

У наведених листах міститься розгорнута інформація щодо права власності на засоби мобільного зв’язку, порядку користування ними (індивідуального, групового, за домовленістю між ув’язненими тощо).

 

Роз'яснення УВРУ з прав людини

Роз'яснення сторінка 2

Лист-роз’яснення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

 

Сподіваємося, що отримані відомості будуть корисними всім, хто цікавиться даними питаннями, оскільки ці роз’яснення мають однозначний зміст і не залишають можливостей для довільного тлумачення.