Невикористаний ресурс

Поділитися:

Як твердять військові експерти, основна частина рашистської професійної армії загинула в Україні в першій половині 2022 року. Потім до рашистського війська стали набирати різних цивільних громадян, які й склали новий ресурс, основу сухопутної армії. Щоби служба була привабливою, зацікавлювали передусім великими грошима.

 


 

«Часткова» і прихована мобілізація в рф

 

Багато бідного рашистського люду або тих, хто втрапив у скрутне фінансове становище, звабилося на великі грошові виплати. Окрема історія з ув’язненими за важкі злочини на довгі терміни: там діяла мотивація вирватися з брутальної в’язниці будь-якою ціною. Був і певний відсоток закоханих у «руський мир». Разом із тим, усі вони були інфіковані скаженою державною пропагандою і своєю брехливою православною церквою.

 

Давня традиція рашистської армії – не берегти життя своїх воїнів на війні – призвела до величезних людських втрат. Була оголошена «часткова» мобілізація, яка дозволила залучити новий потужний людський ресурс. А прихована мобілізація продовжувалася й неспинно продовжується. Втім, який не обкурений державною і попівською пропагандою рашистський люд, але й він втямлює, що на війні на нього чекають, насамперед, смерть і каліцтвo. І починає працювати не отруйна пропаганда, а інстинкт самозбереження.

 

Невикористаний ресурс

Все, що залишилося від невідомого збитого льотчика (на виставці знищеної російської техніки у Києві)

 

Україна для тих рашистів, які не хочуть воювати й помирати за імперські ідеали, створила у вересні 2022 року державний проект «Хочу жить». За рік за допомогою проекту «Хочу жить» здалися добровільно в полон 216 військових. А от відвідали сайт «Хочу жить» понад 48 мільйонів людей з рф. Оці дві цифри явно не корелюються. Здається, що цифра в 48 мільйонів має піарне призначення.

 

У тому ж вересні 2022 року росіянин Григорій Свердлин, який, ухиляючись від мобілізації переїхав до Грузії, заснував фонд «Идите лесом». Основне завдання громадської організації «Идите лесом» – це консультації та практична допомога тим, хто хоче ухилитися від мобілізації або дезертирувати вже з військової служби. Фонд поступово розгорнув масштабну роботу. Понад 400 волонтерів у різних країнах світу працюють на фонд.

 

Кількість ухилянтів у рф продовжує зростати

 

Про збільшення популярності фонду свідчать такі цифри: з початку заснування і до кінця 2022 року до фонду було 4000 звернень, а з початку 2023 року по допомогу щодобово звертаються 1200-1500 громадян рф. Так, тільки за листопад 2023 року отримали консультацій з легального перетину кордону 139 осіб, консультацій з питань дезертирства – 103 особи, консультацій з нелегального перетину кордону – 36 осіб, практичну допомогу в нелегальному перетині кордону – 11 осіб, практичну допомогу в дезертирстві – 10 осіб. Всього на 1 грудня 2023 року послугами фонду скористалися 19368 осіб.

 

Певну аналогічну допомогу (безумовно, у менших масштабах) громадянам рф, не бажаючим воювати, надає громадський гуманітарний проект Володимира Осєчкіна «Gulagu.net».

 

Ми не будемо аналізувати різні мотиви ухилянтів від мобілізації. Головне, щоби кількість таких людей в рф постійно збільшувалася. Наразі цей процес триває. Недарма рашистська каральна машина дедалі частіше влаштовує облави на чоловіків, аби поповнити ряди загиблих на фронті. Наприклад, лише за один день 30 листопада 2023 року тільки в Москві відбулося 9 облав на чоловіків, яких можна забрати на війну. А скільки подібних облав відбувається  на регулярній основі у рашистській глибинці, достеменно нікому не відомо.

 

Як не ефективно працює рашистська пропаганда, але приховати великі втрати на фронті вона не спроможна. Як не товкмачать попи про «руський мир», але інстинкт самозбереження сильніше від божевільних проповідей.

 

Для України, яка б’ється з чисельно переважаючим ворогом, надто важливо, щоби зменшити кількість ворогів на полі бою. Зараз наша армія щодобово вбиває багато рашистів (1000 і більше). Проте людські резерви рашистів залишаються значними. Тому чим більше росіян не піде на війну, тим легше буде воювати українській армії.

 

Напрями і засоби послаблення російської армії

 

І ось тут треба задіяти всі можливі ресурси для стимуляції відмови від участі у війні. Одного українського проекту проекту «Хочу жить» замало. Треба до цього питання підійти більш комплексно.

 

Перший напрямок, який треба використати – релігійний. В рф багато мусульман. В Україні також понад 300 мусульманських громад, існує Духовне управління мусульман України, яке має свій сайт, Ютуб-канал, радіостанцію. Чому б для стимуляції відмови від участі в загарбницькій війні і втечі з країни агресора не задіяти зв’язки мусульман України і рф? Чому б не зв’язатися з мусульманським керівництвом Азербайджану,  Казахстану, Узбекистану, Киргизстану і попрохати, щоби вони посприяли  втечі мусульман рф, які підлягають мобілізації в їхні країни? А для більш заможних мусульман рф посприяти у виїзді до Туреччини?

 

Другий напрямок організації втечі від війни – етнічний. Відомо, що після об’явлення «часткової» мобілізації в рф, багато бурятів втекли до етнічно близької Монголії. Але ж алтайці, тувінці, хакаси, якути – це також етнічно близькі народи до монголів. Монголія, до речі, офіційно заявила, що готова видавати дозволи на проживання всім громадянам рф , які до них звертаються. Тобто не тільки етнічно близькі, а й самі росіяни-сибіряки можуть сховатися в Монголії від війни.

 

Само по собі на одних духовних зв’язках нічого не зробиться. Потрібне фінансування цих проектів. Треба докласти організаційні зусилля, тобто можливість створення профінансованих Україною відповідних громадських організацій в Азербайджані, Казахстані, Узбекистані, Киргизстані, Монголії.

 

Ці організації займалися б і відповідною пропагандистською роботою і практичною роботою з відвернення певних категорій населення рф від участі в війні. А фінансові витрати за умови ефективної роботи обернуться збереженням життя воїнів-українців і послабленням рашистської армії.