Ми хочемо жити в такій Україні, де закон є однаковим для всіх, і будь-які заклики до жорстокості відносно людей викликають безперечний осуд з боку громадськості й не менший резонанс, ніж пропаганда жорстокого поводження з тваринами.
Телеканал «Перший Козацький» підготував докладний сюжет, у якому йдеться про цю проблему.
Мало хто може взяти і сказати про себе: «я не люблю тварин». Адже це глибоко людське – намагатися подружитися з тваринами, піклуватися про приручених і співчувати їхньому болю. Вся сучасна культура налаштована на повагу до інтересів і комфорту не тільки людини, але і тварин. Але не всі поділяють ці почуття. І далеко не завжди контакти з тваринами у місті, особливо з бродячими псами, можна віднести до приємних. Існує проблема, яка загострилася протягом останніх років.
Кількість бродячих собак збільшилася, вони збиваються у зграї та можуть напасти на людину. Кілька років тому з’явилися люди, які називають себе догхантерами.
Вони займаються ліквідацією бездомних собак, як вони пояснюють, для безпеки людей, оскільки держава не вирішує цю проблему. Метод для більшості людей сумнівний, але до недавнього закон не передбачав відповідальності за подібні дії. Один з числа догхантерів, напевно, найвідоміший в Україні, – Олексій Святогор, давав інтерв’ю і брав участь у ток-шоу на різних каналах, у тому числі й на нашому, де висловлював свою позицію і вступав у полеміку зі своїми противниками.
За межами студії ця полеміка не раз переходила у загрози з боку зоозахисників і, за словами Святогора, навіть замахів на його життя. Одночасно ініціативна група захисників вела кампанію за притягнення Святогора до відповідальності, і нещодавно їхня активність увінчалася успіхом.
Було порушено провадження, висунуто звинувачення і навіть проведено арешт догхантера. Але нас зацікавила стаття, за якою вирішили переслідувати Святогора: створення і поширення матеріалів, що пропагують насильство і жорстоке поводження з тваринами, під якими якраз маються на увазі його численні інтерв’ю та виступи на ТБ.
Виходить, що всі канали й журналісти, які обговорювали тему бездомних собак і догхантерів за участю Олексія перетворюються на співучасників.
Виникає припущення, що обговорювати проблему в принципі не можна, тому що це можуть кваліфікувати як кримінальний злочин. Безумовно, діяльність догхантерів викликають бурхливу, неоднозначну реакцію і масу негативних емоцій. Але в цьому сюжеті, ми хочемо відкинути всі емоції і відокремити питання моралі від питань дотримання законів нашої країни.
Клубок проблем, які переплелися в цьому конфлікті – великий, і сюжет вийшов не маленький. Але чим більше ми розбиралися в ситуації, тим більше розуміли, що цей процес ініціює питання, що виходять за рамки боротьби догхантерів і зоозахисників. Адже заклики до жорстокості і нетерпимості на телеекранах, за які в Україні чи не вперше судять, неприпустимі не тільки щодо собак. Про що у нас чомусь не часто згадують.
Ми спробували з’ясувати позиції всіх сторін конфлікту, щоб розібратися в цій складній ситуації, де межа між моральним осудом і кримінальним переслідуванням дуже розмита. І нехай кожен з вас, дорогі глядачі, проведе її для себе сам.
https://www.youtube.com/watch?v=7i1TBNRJglo
Джерело: Перший Козацький
Читайте також:
Чому справа Святогора не має судових перспектив
Як за кілька тисяч доларів виправдати вбивцю і запроторити невинного за ґрати
Олексія Святогора звільнено з-під варти
Санкция на расправу: как НЛП и пиар-технологии стали средством уничтожения человека
Зооекстремістів – до відповідальності!
Был бы человек, а статья найдется
Почему дело Святогора может стать большой проблемой для украинского государства
Дело Святогора: люди вконец потеряли здравый смысл
Расправа над Святогором – приговор украинскому правосудию
Адвокат Олексій Святогор отримував погрози щодня
Рабство журналистів – не за горами!
Лист до редакції: думка зоозахисників
Догхантер и стая: что стоит за “Делом Святогора”
Право беснующейся толпы, или Суд Линча по-украински
У Києві оголосили полювання на людей