Андрій Абін
Latest posts by Андрій Абін (see all)
- «Скарби старого розбійника» – у Кривому Розі мисливці провели розвиваючу гру для школярів -
- Благодійна акція «Мисливці – дітям» у криворізькій лікарні № 8 -
- Мисливці – дітям: бесіда про запобігання пожежам -
- Юлія Шаповалова – про замовні акції «зоозахисників» -
- На Харківщині екотерористи напали на мисливця і заволоділи вогнепальною зброєю -
У межах акції проти підпалів, яка проводиться мисливцями України було організовано бесіду зі школярами Кривого Рогу на тему запобігання весняним пожежам і збереження екосистем.
Підпали вбивають
З настанням весни у різних регіонах України щороку спостерігається тенденція до виникнення масштабних пожеж, які стаються через необережне поводження з вогнем. Основною причиною загоряння стають навмисні підпали сухої трави або випалювання сміття, внаслідок яких вогонь стрімко поширюється на великі території. Цілі популяції дикої фауни гинуть у пожежах навесні. Діти повинні знати про те, що запобігання пожежам рятує від загибелі тварин і птахів – як дорослих особин, так і зовсім маленьких. Це допоможе виховати нове покоління людей, які вміють думати – на відміну від неосвічених зоозахисників-популістів.
Українські мисливці вже не перший рік поспіль приділяють особливу увагу популяризації відповідального природокористування серед населення і, передусім, серед дітей. Нещодавно, 17 березня, я провів перше у 2021 році заняття для школярів.
Тема нашої бесіди була присвячена запобіганню підпалів, які спричиняють масштабні пожежі в лісах і в полях. Внаслідок таких пожеж гине велика кількість птахів, тварин, комах, інших живих організмів. Крім того, знищується рослинність. Усе це завдає непоправної шкоди екосистемам. Про це ми говорили під час бесіди з п’ятикласниками про запобігання весняним пожежам, аналізуючи причини та наслідки для екосистем.
Під час заняття діти показали добрі знання щодо видів тварин і птахів, які живуть у дикій природі навколо Кривого Рогу. Далі ми поговорили про проблему підпалів і про те, які живі істоти та чому страждають і гинуть внаслідок весняних пожеж.
Так, наприклад, велика кількість тих видів птахів, які назвали учні – куріпка сіра, фазан, перепілка гніздяться на землі. Серед трави та сухостою навесні вони облаштовують свої гнізда, відкладають яйця, висиджують пташенят і виводять їх. У разі, коли відбувається загоряння трави внаслідок підпалу або чиєїсь необережності, піднімається стіна вогню. Якщо дорослі птахи ще можуть злетіти і врятуватися, то всі їхні пташенята не мають жодних шансів вижити. Вони приречені на загибель у полум’ї.
Мисливці дбають про природу
Далі ми обговорили питання про те, як діяти у разі виявлення пожежі чи осередку загоряння. Громадський обов’язок кожного українця полягає в тому, щоб запобігти розповсюдженню пожежі та вжити заходів щодо її припинення. Оскільки такі ситуації пов’язані з підвищеною небезпекою, слід першочергово повідомити про пожежу до територіального підрозділу Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Зробити це можна за єдиним номером телефону екстреної служби – 101. Також слід обов’язково викликати поліцію за номером 102, аби правоохоронці зафіксували злочин і затримали палія для притягнення його до кримінальної відповідальності.
Я звернувся саме до дітей і з тієї причини, що більшість дорослих, які займаються підпалами, навіть не замислюються над тим, до яких наслідків це призведе. Окремі громадяни просто звикли палити траву. Вони вчиняють так щороку, вважаючи, що так і потрібно робити, та не усвідомлюють, що їхні дії тягнуть за собою юридичну відповідальність.
Під час весняних канікул, які розпочинаються днями, школярі зможуть долучитися до проведення просвітницької роботи. Кожен учень отримав плакат, і тепер, коли діти підуть гуляти, вони розмістять наочну агітацію у громадських місцях, де з правилами протипожежної безпеки зможуть ознайомитися дорослі.
Допомогу у виготовленні засобів наочної агітації надавали українські мисливці за рахунок власних коштів. Діти охоче виявили бажання долучитися, разом зі своїми батьками, до інформування населення про запобігання пожежам і дбайливе ставлення до нашого довкілля.
Також учні отримали у подарунок декілька моїх книг для позакласного читання. На жаль, наразі у мене не було можливості подарувати книгу кожній дитині, тому декілька примірників отримав клас. І я сподіваюся, що діти будуть ділитися між собою та читати разом.
Як видно із живого відгуку дітей, з їхніх запитань і активної участі в дискусії, наша робота ведеться у правильному напрямі. Багато залежить тут і від учителів і батьків. Якщо вони підтримають нашу ініціативу, то такі заняття будуть проводитися частіше. Це допоможе підвищити рівень обізнаності дорослих і підростаючого покоління щодо дбайливого ставлення до дикої природи, а значить – попередити виникнення нових пожеж і вберегти від загибелі рослинний і тваринний світ.