Аферисти «World Champions» чекають на ваші гроші

Поділитися:

Шахрайський Інтернет-проект «World Champions», започаткований Владиславою Фічковською з Кам’янця-Подільського, прикривається ізраїльськими благодійними фондами «Алуфей А-Олам», «Меірім Тіква» та «Рахашей Лев». Але до лікування онкохворих дітей він має таке ж відношення, як вокзальні жебраки – до підкорення космосу.

 


 

Вам про щось говорять такі імена, як Владислава Фічковська, Анастасія Кручинська, Дар’я Колоденко (вона ж – Дарьяна Коляденко) та дехто Міріам?

 

Логотип World Champions

Логотип проекту «World Champions» у вигляді спортивного кубку

 

Якщо ви давно хотіли дізнатися, хто на дев’ятому році війни нахабно витягує в українців гроші, виставляючи знущання над дітьми на загальний огляд, то у мене для вас неочікувані новини. Це роблять не якісь зовнішні вороги, а доморощені шахрайки.

 

Маленький Ноунеймчик терміново потребує допомоги!

 

Ось ви відкриваєте якийсь інформаційний сайт, щоб дізнатися новини, а там з усіх сторінок до вас кричить контекстна реклама: «Врятуйте Матвія!». Або (поки є світло та Інтернет) заходите на YouTube, переглядаєте якесь відео, аж тут влізає така само реклама. І ви знову чуєте заїжджену казочку: «Би бу вук інє. Он вау міі. Я баю сакам…», – жалісливо розповідає на камеру чергова дитина-«ганєша»* і просить вас пожертвувати гроші на лікування від раку.

 

*Ганєша – персонаж давньоіндійської міфології у вигляді людини з головою слона. На побутовому рівні знайомий нам у вигляді сувенірної фігурки, яка нібито здатна «притягувати» гроші та збільшувати достаток у домі.

 

Збір для Матвія

Збір для Матвія

 

Матвій без прізвища. Жодних медичних відомостей, жодних документів, жодних направлень на лікування. Тільки «діагноз» у вигляді 864 167 євро, які треба терміново зібрати. Звідки ця дитина? Скільки років Матвію? По фото можна припустити, що йому приблизно від чотирьох до шести.

 

Матвій World Champions

Історія, написана досвідченим копірайтером від імені «маленького Матвія»

 

М-м-м-м-м-м… Яка солодка брехня! Спекулювання на темі патріотизму: було б дивно, якби цю тему не осідлали шахраї від благодійності.

 

Платіжні реквізити

Реквізити для пожертвувань

 

Батько воює за Україну, син і дружина воюють з раком… Стоп! Якась нестиковка. Як могли «забрати в армію» чоловіка, на утриманні якого перебуває онкохвора дитина? Гаразд, припустимо, що батько Матвія пішов добровольцем. Але і тут обман. Давайте поглянемо на його «військову форму».

 

Ряжений військовослужбовець

Де «служить» батько Матвія?

 

Кашкет взагалі не військовий, а самий звичайний, як носять рибалки і дачники. На формі – жодних знаків розрізнення і належності до певного роду військ. Шеврони-наліпки із сувенірної крамниці. А взагалі аналогічні наліпки продаються повсюдно, я їх бачила навіть у магазинах рукоділля. Флісові куртки захисного кольору такого ж фасону можна купити в «Епіцентрі» у відділі товарів для туризму і активного відпочинку. Або у спеціалізованому магазині для риболовів і мисливців, а ношені – в секонд-хенді чи на барахолці. У нас півсела в них ходять. Фліски теплі, після прання швидко висихають. Але до військового однострою ЗСУ цей одяг не має відношення.

 

Вустами дитини…

 

Після слів «лікар сказав моїй мамі, що у мене рак типу нефробластоми» вже стає зрозуміло, що історія Матвія – цілковита маячня. Лікарі ніколи не оголошують у присутності пацієнта відомостей, які можуть травмувати його або призвести до погіршення стану. Тим більше, якщо онкологічне захворювання діагностовано у неповнолітньої дитини. Чутливі питання лікарі обговорюють виключно у приватній розмові з батьками. Ці правила медичної етики однаково діють в усіх країнах.

 

Вас не дивує те, що всі малолітні підопічні «World Champions» доволі глибоко обізнані з онкології? І це – при тому, що вони ще діти дошкільного або молодшого шкільного віку. Що може знати про рак дитина, якій усього три, чотири чи п’ять років? Пригадайте себе у цьому віці. Спитайте у своєї дитини або у маленьких племінників, брата чи сестри, що вони знають про рак. Максимум, що вони можуть сяк-так описати в цьому віці – це вітрянка, застуда, пронос і збиті колінки.

 

Що ми з вами знали про смерть у 5-6 річному віці? Світосприйняття маленької дитини перебуває ще на тому етапі, коли ці теми є незбагненними. То як дитина, що нам показують на відео (за легендою, звали її Сабіна), може казати «памагі мнє спасті маю зизнь, я хацю пабєдіть ак»? Однак яку б історію на сайті «World Champions» ми не відкрили, так усі підопічні фондів «Рахашей Лев» і «Меірім Тіква» чудово розшифровують результати своїх аналізів і знають, що таке хіміотерапія. Вони демонструють уміння повторювати на камеру фрази, яких їх навчили казати дорослі, додаючи в кінці «пожертвуйтє, пажалуста, ссилка в апісаніі».

 

«В байніце сідєть ні хацююю!», – а за цим скучили? Нашу пісню гарну й нову починаєм знову!

 

Аріна World Champions

Новий збір у листопаді 2022 року, відео дворічної давнини

 

«Я не юб’ю хімію…», – так, це наша стара знайома, Аріна. Тоді нею «опікувався» фонд «Алуфей А-Олам». Чи то недолікувалася минулого разу, чи то воскресла і захворіла по другому колу, а тепер знову вимагає від вас грошей.

 

Аріна онкохвора

Дівчинка, якій вічно три роки, хоча вона 2018 року народження

 

Старе відео залили на новостворений YouTube-канал.

 

Аріна збір грошей

Аріна криком кричить і хоче ваших грошей!

 

Вистава триває, гроші течуть рікою.

 

«World Champions», або «Чемпионы Мира», «Чемпіони світу»: хто вони

 

Ваша покірна слуга в дитинстві дуже боялася лікарень і там плакала крокодиловими сльозами. Коли мені брали кров з пальця, то на мої крики збігалися лікарі із сусідніх кабінетів. Якби хтось зафільмував це на камеру, то виглядало б епічно. Але в той час, коли я була у 3-5 річному віці, ще не було Інтернету і такого засилля аферистів, які додумалися набивати собі кишені демонстрацією дитячих істерик.

 

Проект «World Champions» об’явився приблизно у 2020 році. Принаймні, відтоді в Інтернеті ми з вами стали зустрічати рекламу цього нібито «благодійного» фонду.

 

Сайт World Champions

Сайт проекту «World Champions»

 

Серед основних видів діяльності заявлено про організацію активностей для дітей, комунікацію волонтерів, фінансування закупівлі медичних препаратів, підтримку сімей і авіарейси на лікування. Та все це слугує лише для створення видимості «солідної» контори.

 

Шахрайство на онкохворих дітях

Відкриті збори коштів

 

У розділі «Про нас», як водиться, пафосні мудрування про благодійну благодійність.

 

Владислава Фічковська позиціонує себе як «бізнес-леді, волонтер і голова благодійного фонду допомоги онкохворим дітям».

 

Владислава Фічковська World Champions

Про Владиславу Фічковську

 

Анастасія Кручинська, «директор по роботі з волонтерами».

 

Анастасія Кручинська World Champions

Про Анастасію Кручинську

 

Дарьяна Коляденко відповідає за збір коштів.

 

Даріана Коліденко World Champions

Про Даріану Коліденко

 

А Міріам (без прізвища) – доула.

 

Міріам World Champions

Про Міріам

 

Хто такі доули та чим вони промишляють, ви вже знаєте з історії про іншу шахрайку, Ганну Фесун. Принагідно слід зазначити, що такі речі, як пропаганда домашніх пологів, слід викорінювати найжорсткішими методами. Це необхідно заборонити на законодавчому рівні, а за організацію домашніх пологів установити кримінальну відповідальність у вигляді реального позбавлення волі.

 

Не годуй лярву

 

Голова шахрайського проекту Владислава Фічковська, 12.02.1992 р.н. (Хмельницька область, м. Кам’янець-Подільський, нині живе в Ізраїлі) раніше позиціонувала себе як «ізраїльський косметолог», засновник і дистриб’ютор нікому не відомого бренду «Vladi Cosmetics». В той період Фічковська за гроші замовляла хвалебні статті про себе, однак вони виходили на непопулярних ресурсах і особливого впливу на її реноме не справили. Згодом Фічковська стала називати себе засновником незалежної благодійної організації «Ivolunteer», про яку вже не залишилося інформаційних слідів. Була у Фічковської сторінка на «Фейсбучику», але зараз її профіль закритий.

 

Шахрайка жере за твої гроші

Лярва обжирається за твої гроші

 

На зорі своєї «благодійницької» кар’єри Фічковська тусувалася із зоошизами, відвідувала собачі притулки. В цьому середовищі вона пізнавала «перспективні» методи організації грошових зборів, аналізувала прийоми гри на емоціях і отримувала навички створення відповідних дописів для соцмереж і сайтів. А коли зрозуміла, що на «собачій» темі всі ніші жебрацького ринку зайняті, вирішила «опікуватися» онкохворими дітьми.

 

Владислава Фічковська

ВКонтактівський селфач Фічковської

 

Сьогодні її проект «World Champions» репрезентований у вигляді веб-сайту. В «Контактах» там наведено адресу, за якою нібито працює фонд. Для перевірки цієї інформації я підключила своїх друзів, які живуть в Ізраїлі. Вони не полінилися, спеціально проїхали з іншого міста в Бен-Гуріон і знайшли вказану адресу, за що їм велика вдячність. Але ніякого фонду «World Champions» там немає. Хоча на сайті написано «приходьте до нас».

 

World Champions адрес

Адреса – фальшива

 

Жартівники? Ні, організатори «благодійного» лохотрону просто розраховували на те, що ніхто не буде перевіряти. А «благодійний фонд» за місцем указаної реєстрації відсутній. То ж якщо про нього нічого не відомо ізраїльським контролюючим органам, то які можуть бути фінансові звіти?..

 

Ось так, за допомогою примітивних маніпуляцій на жалості, гроші пенсіонерок, заощадження домогосподарок і кишенькові гроші студентів перетворюються на абонементи у спа-салон, надувні губи, модняве вбрання та мандрівки пихатої лядвіни.

 

Чемпіони з брехні

 

До речі, рекламні блоки та відеоролики про «Я бофе ніхацю бить в байніце» або «Арина кричит от боли», які вдираються у наші вуха і очі, у Фічковської чітко таргетовані на українську аудиторію. Не на європейську, не на ізраїльську, не на якусь іншу. Я з’ясувала це випадково, коли працювала через браузерне розширення VPN: якщо обрати країною розташування, наприклад, Німеччину, то рекламу «World Champions» ви гарантовано не будете бачити.

 

У розділі «Новини» на сайті «World Champions» аж цілих три повідомлення.

 

Новини на сайті

З наповненням сайту ніхто не заморочувався. Жертводавці повинні не сайти вичитувати, а гроші давати!

 

Щось вони нічого не пишуть про інших дітей, яких ми теж часто бачили в їхній рекламі. Де зникли Аріела, Шані, Лев, Сабіна, Ілля, Єгор? Де всі ці діти без прізвищ і без медичної документації, на кожного з яких зібрали суми від півмільйона та більше?

 

А саме цікаве – де гроші? Ці питання потрібно поставити Фічковській, але для початку її треба розшукати. Ми вже цим займаємося та запрошуємо наших читачів долучитися до викриття шахрайки. Якщо вам відомо щось про її теперішнє місцезнаходження, будь ласка, зв’яжіться з нами за допомогою мейлу [email protected].

 

Як задовольнити свій потяг до пожертвування

 

Любі мої, добрі, мудрі українці! Давайте не будемо дозволяти різним пройдисвітам користуватися нашою добротою та милосердям. Якщо не хочете стати жертвою шахраїв, плекайте в собі здоровий цинізм. В цьому житті ви мусите підтримувати лише своїх батьків, дітей та ЗСУ. Більше ви нікому не винні ані копійчини.

 

Посилайте НХ кожного, хто буде варнякати, що «благодійність повинна стати нормою життя». Ці паразити іншого не заслуговують. Вони вважають нас за «дійних корів», які слугують лише для того, щоб забезпечувати їм безтурботне існування та розваги за чужі халявні гроші.

 

А зараз проведу невеличкий майстер-клас з виховання раціональності. Щоразу, коли ви розраховуєтеся на касі в супермаркеті (на пошті, на заправці тощо) і у вас запитують: «у благодійності бажаєте взяти участь?», відповідайте: «Принципово не жертвую фондам, чию звітність не можу перевірити». Або: «не бажаю, тому що я проти нав’язливої благодійності». Я давно так відповідаю. Дуже піднімає самооцінку. Ця проста вправа, крім того, збереже вашу емоційну рівновагу.

 

Спрямуйте своє прагнення допомагати у правильне русло. Не довіряєте фондам? Це правильно, природньо і схвально! Допомагайте напряму, без посередників. Передусім, нашим захисникам і членам їх сімей. Крім того, поряд із вами неодмінно є підрозділи тероборони. Познайомтеся з ними, дізнайтеся про потреби. Є госпіталь? І ви досі його не відвідували?! Мерщій туди! Спілкування з бійцями та медиками дуже швидко повертає до реальності, відбиває інтерес до ноунеймів з «World Champions».

 

А ще купіть, нарешті, для своєї рідної дитини давно омріяну річ. І ви відчуєте, наскільки кращим стане цей світ.

 

Продовження теми:

Скільки коштує реклама благодійних лохотронів на хворих дітях