Не жертвуйте кошти на заставу для Павла Лебідя – не підтримуйте московський патріархат

Поділитися:

Підозрюваний за низкою статей КК України митрополит УПЦ (МП) Павло Лебідь (позивний – «Мерседес») 14 липня 2023 року нарешті був відправлений під варту з альтернативою внесення застави у розмірі 33 мільйони гривень. Фігурант одразу став розігрувати роль «жертви» і заявив, що не має таких коштів. А в Києво-Печерській лаврі встановили скриньку для збору грошей на виплату застави.

 


 

Особливості дій спецслужб держави-терориста у взаємодії з московським патріархатом 

 

Московський патріархат – це практично єдина християнська церква, яка створена і функціонує у повній інтеграції з державною владою московії. Враховуючи, що кремль розв’язав московинсько-українську війну, московський патріархат є ключовою ланкою війни проти українського народу в духовній та інформаційній сферах. При цьому московський патріархат спільно зі спецслужбами планує масові заходи. А останні їх використовують для терористичних актів.

 

В умовах сучасної московинської агресії на українські землі метою спецслужб кремля, московського патріархату і п’ятої колони в Україні є організація і проведення акцій з «переслідування» священнослужителів і віруючих московського патріархату для публічної аргументації наступних терористичних актів, ракетних атак або масованих обстрілів і вбивства мирних українців.

 

Те, що ми спостерігаємо зараз навколо ситуації з УПЦ МП – ніщо інше, як застосування технології боротьби з українством шляхом штучного перетворення злочинців на «мучеників» задля здійснення терористичних актів під гаслами про «захист Києво-Печерської лаври» як «колиски руського православ’я». З позицій історії такі заяви є некоректними, оскільки християнство на нинішні московські землі прийшло за кілька століть після Києва. Після цього московська церква ще кілька століть залишалася невизнаною Вселенським патріархом. Вся інформаційна кампанія на тему про «утискання православ’я» – це політичний проект з демонстрації своєї присутності в Україні, а не боротьба за свободу світогляду, до якого московія та її патріархат жодного відношення не мають.

 

«Більше жертв, більше крові» – такий терористичний критерій спецоперацій кремля. В сучасних реаліях діяльність московського патріархату в Україні має характер гібридної інформаційної агресії. Функціонери цієї організації приховують власну присутність на українських теренах під вивісками «Українська православна церква» без розкриття належності до московського патріархату. Під прикриттям релігії вони розповсюджували літературу, в якій пропагуються ідеї православного фундаменталізму, «руського миру», а також неодноразово були викриті на розпалюванні міжконфесійної та міжнаціональної ворожнечі.

 

Результати проведення контррозвідувальних і безпекових заходів

 

Перед тим, як перейти безпосередньо до історії з пожертвами для «бідного-знедоленого» митрополита УПЦ МП Павла Лебідя, варто нагадати про деякі події, що сприяли добрим зрушенням у напрямі демонтажу московської церкви у нашій країні. Так, з 2022 року Служба безпеки України розпочала комплексні контррозвідувальні та безпекові заходи. Всього таких заходів у церковному середовищі УПЦ було проведено понад 40. Їх метою було припинення деструктивної діяльності проросійськи налаштованого духівництва. За підсумками проведених заходів порушено 61 кримінальне провадження стосовно 61 священнослужителя. Суди вже винесли 7 вироків стосовно окремих кліриків, які стали на бік ворога. Двох із них було використано в обміні на наших військовослужбовців.

 

За матеріалами спецслужби запроваджено санкції стосовно 17 функціонерів УПЦ. Майже 250 клірикам рпц заборонено в’їзд в Україну.

 

Також припинено громадянство України 19 священнослужителям УПЦ, громадянам країни-агресора, ініційовано примусове повернення до країни походження клірикам церкви, 2 громадянам рф.

 

Ще на початку грудня Служба безпеки України опублікувала повний список осіб, які за її поданням  потрапили під санкції РНБО і були затверджені Президентом Володимиром Зеленським. Загалом йдеться про 10 фігурантів, які є представниками УПЦ (МЦ) або тісно пов’язані з цією організацією. Зокрема, до цього списку включений і громадянин Лебідь Петро Дмитрович (митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павло, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври).

 

За результатами проведеної роботи всі причетні співробітники, безумовно, заслуговують не лише морального, але і матеріального заохочення. Адже працівники СБУ, Національної поліції, Офісу Генерального Прокурора, Головного управління розвідки, Державної прикордонної служби зібрали величезний масив інформації про антидержавницькі дії країни-агресора з використанням московського патріархату. Завдяки цьому наші правоохоронці продовжують успішно упереджувати терористичні наміри ворога.

 

Як бачимо, тут немає жодних підстав для звинувачень у «переслідуваннях за віру». Навпаки, – і на цьому постійно наголошує керівництво, – Служба безпеки України у своїй діяльності дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України.

 

Як пояснити українцям, що вони не церкву підтримують, а напряму фінансують ворога?

 

Першу підозру митрополиту УПЦ (МП) Павлу (справжнє ім’я – Петро) Лебідю працівники СБУ оголосили 01 квітня 2023 р. Цьому передувала копітка робота зі збору обґрунтованої доказової бази щодо причетності колишнього настоятеля Києво-Печерської лаври до розпалювання релігійної ворожнечі, виправдовування і заперечення збройної агресії рф проти України.

 

Зокрема, працівники СБУ встановили, що Павло Лебідь у своїх публічних виступах неодноразово ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них, а також робив заяви, котрі виправдовували чи заперечували дії країни-агресора. Це підтвердила й ініційована Службою безпеки судово-лінгвістична експертиза.

 

З цього приводу слушною є заява Голови СБУ Василя Малюка, який дослівно сказав так:

 

«Закон і відповідальність за його порушення однакові для всіх, а ряса не завжди є запорукою чистих намірів. Сьогодні ворог намагається використати церковне середовище для просування своєї пропаганди та розколу українського суспільства. Але ми не дамо йому жодного шансу! СБУ системно блокує усі спроби російських спецслужб, котрі прагнуть використовувати своїх агентів для нанесення шкоди інтересам та безпеці України».

 

На підставі зібраних доказів Лебідю повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань) та ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

 

 

Заходи з викриття правопорушення проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

 

 

Після оголошення першої підозри за місцями проживання та тимчасового перебування фігуранта було проведено слідчі дії. А невдовзі, як усім відомо, за рішенням суду йому було обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з носінням електронного браслета.

 

Бог почув його молитви

 

Сам Павло Лебідь заперечував свою винуватість в інкримінованих йому злочинах. Він апелював до бога, погрожував «карами небесними» і гнівно запитував: «Хай мені покажуть, де я це сказав!». І його молитви були почуті. У липні СБУ викрила Павла на нових фактах підривної діяльності проти України.

 

Згідно з офіційними повідомленнями Служби безпеки України, було викрито нові факти протиправної діяльності настоятеля Києво-Печерської Лаври Павла Лебідя. Задокументовано, що за день до оголошення йому першої підозри від СБУ митрополит дав інтерв’ю одному з вітчизняних ЗМІ. У ньому він заперечив існування України як суверенної держави.

 

Також фігурант назвав російську збройну агресію проти України «громадянським конфліктом», який триває з 2014 року.

 

 

Ініційована СБУ судова лінгвістична експертиза підтвердила ці факти злочинних дій клірика.

 

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили митрополиту про нову підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

 

  • ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань, вчинене службовою особою повторно);
  • ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, вчинене службовою особою повторно).

 

Санкції статей передбачають до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

 

Павло Лебідь знаходиться в СІЗО

Не переймайтеся за митрополита Павла – в Київському СІЗО він матиме і духовність, і храм, і багато часу для молитов

 

14 липня 2023 р. за рішенням Солом’янського районного суду міста Києва Павло Лебідь отримав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Тепер колишній митрополит УПЦ (МП) знаходиться в Київському СІЗО, а правоохоронці проводять слідчі дії для встановлення всіх обставин злочинів.

 

Перелік майнових об’єктів, якими володіє Петро (Павло) Лебідь

 

Як фанатики УПЦ (МП) реагують на новини про те, що їхній митрополит Павло Лебідь публічно підтримував російську збройну агресію проти України, за що був відправлений під варту? Ясна річ, їхня реакція – від скептичної до різко негативної. «Це все наклеп, нашу віру утискає режим!», «Митрополит Павло – новий мученик, а гроші на заставу ми знайдемо!».

 

А зараз в УПЦ (МП) віруючі рятують молитвами та купюрами неробу в рясі, який заявляє, що «росія не нападала», а він настільки «бідний», що не може самостійно виплатити таку суму застави.

 

Будинок митрополита Павла Лебідя

Скромна хатинка митрополита Павла, в миру – Лебідя Петра Дмитровича

 

За наявними даними, Лебідь Павло Дмитрович володіє такими об’єктами нерухомості:

 

  1. Житловий будинок елітного класу з надвірними будівлями та спорудами за адресою: Київська область, Бориспільський район, с. Вороньків, вул. Молодіжна, буд. 46 (орієнтовна вартість складає 47 580 000 гривень).
  2. Житловий будинок елітного класу, за адресою: м. Київ, вул. Землянська, буд. 10-А, (орієнтовна вартість складає 37 639 056 гривень).
  3. Майновий виробничий комплекс – т.зв. «Лаврська ферма» (об’єкт нежитлової нерухомості), за адресою: Київська область, Бориспільський район, с. Вороньків, вул. Українська, б. 127-В, (орієнтовна вартість складає 45 000 000 гривень).

 

У власності Лебідя Павла Дмитровича перебувають такі автомобілі:

 

  1. Mercedes-Benz GL350, має державний номер: AA0004AC та VIN-код: WDC1668241A186610 (орієнтовна вартість становить 968 000 грн.);
  2. Mercedes-Benz В 220 CDI 2143, має державний номер: КA2207НB, 2021 року випуску (орієнтовна вартість становить 3 200 000 грн.);
  3. Mercedes-Benz S 320, має державний номер: AA0028AA, 1998 року випуску та VIN-код: WDB1400331A424781 (орієнтовна вартість становить 331 247 грн.).

 

Також у власності Лебідя Павла Дмитровича перебувають земельні ділянки:

 

  1. 8000000000:82:102:0112 – земельна ділянка під будинком м. Київ, вул. Землянська, буд. 10-А (орієнтовна вартість – 40 000 000 грн).
  2. 3220881701:01:009:0099 – земельна ділянка під будинком за адресою: Київська область, Бориспільський район, с. Вороньків, вул. Молодіжна, буд. 46 (орієнтовна вартість – 500 000 грн).

 

Бідний-знедолений «новий мученик»?

 

Тим часом, збір коштів під гаслами про «визволення мученика Павла» плавно перетворюється на кампанію з героїзації злочинця. На медіаресурсах, які відкрито підтримують московський патріархат, з’являються істеричні повідомлення про те, що представники СБУ нібито «заборонили» збирати гроші. Також повідомляється, що зі скриньки для пожертв було прибрано табличку з написом, що ці гроші призначені саме для сплати застави. Юридичний відділ УПЦ (МП) звертається до «небайдужих» і закликає фізичних і юридичних осіб перераховувати кошти на відповідні банківські реквізити з поміткою «застава за Лебідя Петра Дмитровича…».

 

Найбагатша церква бідкається, що без участі віруючих вона ніяк не впорається… Наразі несила повірити, що церковники зможуть зібрати таку суму. До речі, жодних звітів про те, скільки грошей було зібрано, церква не дає.

 

Сумно від того, що зрадник, який виправдовував і підтримував збройну агресію проти нашої країни, відбудеться, щонайбільше, вісьма роками за ґратами. Та й у місцях несвободи він продовжить грати свою роль «мученика» і «страстотерпця». Потім він вийде на волю та буде всім розповідати, як його ув’язнили «за віру», оббрехали і дискредитували, але з божою допомогою він усе витримав.

 

Ми ніяк не можемо вплинути на те, який термін ув’язнення буде призначено в суді. На моє особисте переконання, незважаючи на похилий вік та ймовірну наявність проблем зі здоров’ям, коли йдеться про злочини, пов’язані з виправдовуванням російської агресії проти України, для таких осіб слід обирати максимально суворі покарання, не граючись у гуманізм. Якщо священнослужитель, займаючи високу посаду митрополита, в умовах найкривавішої війни і масового винищення українців заявляє про те, що це «внутрішній громадянський конфлікт», то оптимальним покаранням для нього має стати довічне ув’язнення. Все одно він вже не зміниться.

 

Однак не виключено й такого варіанту, що колись Павло Лебідь може бути використаний для обміну на наших військовослужбовців, які перебувають у полоні. Якщо так, то вибір тут однозначний: для повернення наших людей слід робити все можливе. А як надалі розгортатимуться події – час покаже.