Ірина Кременовська
Latest posts by Ірина Кременовська (see all)
- Кліматична тематика як зброя проросійських пропагандистів (розбір форуму «Глобальный кризис. Ответственность» від МГР «АллатРа») -
- Патріотичний ребрендинг «АллатРа» чи стара гра у новій обгортці? -
- Зняти плівку обману, або Як позбутися реклами проросійської секти -
- Серія робіт «Faces of war» Тамари Качаленко присвячена пам’яті жертв катастрофи на Каховській ГЕС -
- Клірик УПЦ (МП) Микола Данилевич виправдовував російську агресію та розпалював релігійну ненависть -
Парад найбезглуздіших вигадок задля маніпулювання громадською думкою: брехливі ЗМІ, що витерли ноги об журналістську етику та їхні методи розпалювання ненависті у суспільстві.
Навколо жахливих подій, що розпочалися у м. Києві 08 червня, коли місцеві зооекстремісти оголосили полювання на людей, група фанатиків у складі Влади Стефанової, Оксани Костюкевич, Віталія Черняховського, Олександра Тодорчука та інших вирішили зробити собі неабиякий піар і влаштували медійну атаку на адвоката і журналіста Олексія Святогора: використовуючи у своїх інтересах різні ресурси, вони стали наповнювати інформаційний простір недостовірною, образливою та необ’єктивною інформацією та перекрученими фактами з метою розпалювання ненависті в суспільстві. Іншими словами, вони опустилися до банальної «чорнухи», тобто висвітлювали події однобічно та виключно у негативному й вигідному їм контексті по відношенню до Олексія Святогора, а також до тих людей, які його підтримують.
Нижче наведено не всі «шедеври», а лише ті, на які довелося натрапити або які про які виданню повідомили небайдужі люди.
В електронному засобі масової інформації «24 канал», а саме за посиланням 12 червня 2018 року розміщено статтю з власною назвою «Після вбивства 500 собак шкуродер Святогор планував взятися за людей», автором якої зазначена особа на ім’я Ольга Бродська. Погляньте на це «обличчя журналістики»:
Викладені у даній статті відомості стосуються адвоката, журналіста, першого заступника директора приватної наукової установи «Центр економіко-правових досліджень» Святогора Олексія Анатолійовича, якого названо «шкуродером» і «вбивцею».
Весь текст статті подано у маніпулятивній, негативній формі, а твердження автора – Ольги Бродської є такими, що не відповідають дійсності. Так, автор Ольга Бродська зазначає, що «Організацію солдатів шкуродерного фронту очолює відома фігура на ім’я Олексій Святогор. У 2012 році він відправився за грати на 4 роки за вбивство близько 100 тварин. Це був показовий процес, коли нарешті наповну спрацював закон України «Про жорстоке поводження з тваринами». Дана інформація є негативною та не відповідає дійсності, оскільки Олексій Святогор такої «організації» не очолює. Також описана інформація є недостовірною з огляду на те, що по-перше, він не притягався до кримінальної відповідальності ані у 2012 році, ані в інші роки, не відбував покарання та не має судимості. Навіть назву Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» Ольгою Бродською наведено неправильно та подано як «закон України «Про жорстоке поводження з тваринами», тоді як у законодавстві України такого не існує.
Так само, є недостовірною інформація про нібито звільнення Олексія Святогора з «в’язниці» (як зазначає далі Ольга Бродська), оскільки він раніше не був засуджений і не перебував у місцях позбавлення волі: «Але потім він вийшов. Про перевиховання не йдеться, бо одразу після в’язниці, у 2016-му році, Святогор офіційно зареєстрував ГО «Спілка журналістів-догхантерів», на сайті якої є F.A.Q. по вбивству собак». Наведена інформація також є недостовірною, оскільки ГО «Спілка журналістів-догхантерів», реєстрацію якої було припинено Міністерством юстиції України, не мала та не має сайту, на якому були б поширені ті «інструкції», що існують в уяві Ольги Бродської.
Так само, є негативною та недостовірною твердження Ольги Бродської про те, що «Зараз на його рахунку смерть більше 500 тварин», оскільки не підтверджується жодними доказами, а є лише голослівним звинуваченням.
Наприкінці статті Ольга Бродська наводить перекручену та вирвану з контексту інформацію – фрагмент допису зі сторінки Олексія Святогора у соціальній мережі «Фейсбук». Як зазначено у даному дописі, з якого Ольгою Бродською вирвано фрагмент і подано у спотвореній формі, йдеться про те, що після зникнення бродячих собак велосипедисти нарешті можуть спокійно та безпечно пересуватися дорогою. Однак Ольга Бродська, навмисно використовуючи вирвані із загального контексту слова, на їх підставі обґрунтовує наступне своє звинувачення нібито в тому, що він готується до вбивства людей: «Агов, велосипедисти! Ви, здається, наступні!». Дане твердження авторки навіть винесено у заголовок статті – «…планував взятися за людей».
В інтерв’ю «Радіо Культура» гості студії Олександр Тодорчук разом з Наталею Леденьовою звично несли різну маячню та поливали брудом адвоката і журналіста Олексія Святогора. На основі цього інтерв’ю наша журналістка Світлана Ольховська провела докладний аналіз і підготувала цікаву статтю про те, як НЛП та піар-технології стали інструментами для знищення людей, раджу вам ознайомитися.
Видання «Сегодня» у статті «Полиция задержала догхантера Святогора – соцсети» від 08.06.2018 р., посилаючись на Олександра Тодорчука – представника так званої зоозахисної групи UAnimals називає Святогора О.А. «живодером». У статті також наведено недостовірну інформацію про те, що Святогора О.А. було затримано поліцією, оскільки фактично його було протиправно «затримано» на вулиці неуповноваженими на те громадянками Аржановою Н., Полховською (Личко) М. і Леденьовою Н., які у порушення вимог закону здійснювали стеження за Святогором О.А. та збирання відомостей про приватне життя громадян, про що було подано заяву про кримінальне правопорушення і заяву про збирання доказів до Дніпровського районного управління Національної поліції України та Київської місцевої прокуратури № 4.
На офіційному сайті «Громадського радіо» у статті «Активисты передали следствию материалы в деле догхантера Святогора, накопленные за 6 лет, – зоозащитница» (автор: Анастасія Багалика) від 11.06.2018 р. гість студії – Оксана Костюкевич піблічно називає Святогора О.А. «вбивцею», «живодером» і зазначає, що нібито «Сам Святогор озвучивал, что он уничтожил от 1 до 3 тысяч животных, не только бездомных». Дана інформація не відповідає дійсності, є бездоказовою та ображає честь і гідність Святогора О.А.
На сайті ресурсу bigmir.net у статті «Замучил тысячи собак: в Киеве задержан известный живодер» від 08.06.2018 р. наведено недостовірну інформацію про нібито «замордованих» собак, до того ж, у кількості кількох тисяч, що є цілковитою вигадкою та плодом хворобливого марення. Також у даній статті Святогора О.А. названо «живодером».
На сайті «Інформатор» у статті «В Киеве арестовали живодера и убийцу Алексея Святогора» від 11.06.2018 р. за посиланням Святогора О.А. названо «вбивцею» та «живодером».
Про ганебний анонімний опус, який з’явився на сайті ТСН, ми вже писали, подробиці тут.
На сайті «Журналіст» у статті ««Нацкорпус» призывает граждан проследить, чтобы живодер Святогор сел за решетку» від 10.06.2018 р. розміщено не тільки недостовірну інформацію (де Святогора О.А. названо «живодером» і т.ін.), а й міститься заклик від «Національного корпусу «Азов» щодо здійснення тиску на суд, що є грубим порушенням чинного законодавства України й має тягнути за собою відповідальність згідно закону.
На сторінці у соцмережі «Твіттер» користувачем з іменем Антон Геращенко 11.06.2018 р. розміщено допис такого змісту: «Живодер Алексей Святогор уже едет по дороге в Лукьяновское СИЗО». У зв’язку з наведеним, було б доречним поставити А. Геращенку запитання: яка з його посад – радника міністра внутрішніх справ або народного депутата України надає йому право публічно, до рішення суду, висловлювати образи щодо громадян і ставити тавра?
На сайті «Діалог» у статті «”Сделаем все, чтобы живодер понес наказание”, – активисты задержали в Киеве догхантера Святогора» від 08.06.2018 р. міститься недостовірна інформація та вислови образливого змісту, зокрема «живодер» тощо. У даній публікації також фактично констатується факт скоєння злочинних діянь з боку т.зв. «зоозахисників» і йдеться про те, що «Зоозащитники и активисты организовали негласное наблюдение за квартирой самого известного в Украине догхантера…».
На сайті «ПЛ» у статті «Живодера Святогора арестовали без права внесения залога» (автор Віктор Шуляр) від 11.06.2018 р. Святогора О.А. названо «живодером» і «вбивцею собак».
На сайті «Багнет» у статті «В Киеве задержали известного живодера Алексея Святогора (видео)» від 09.06.2018 р. розміщено недостовірну інформацію, в якій Святогора О.А. безпідставно названо «вбивцею тисячі собак» і «живодером».
На сайті «Подробности» у статті «Живодера Алексея Святогора отправили в Лукьяновское СИЗО» (автор Володимир Лисенков) від 11.06.2018 р. Святогора О.А. названо «живодером». Крім того, зазначено: «Этот человек – известный своим жестоким обращением с животными, он пропагандирует убийства собак, сам их отстреливает и раскладывает отравленную пищу, а затем щеголяет в соцсетях своими “успехами”.», – що є недостовірною та бездоказовою інформацією.
На сайті «Політєка» у статті «В Киеве задержан серийный душегуб, судьи уже готовятся отпустить: люди восстали, кадры происходящего» від 08.06.2018 р. Святогора О.А. названо «серійним душогубом», «живодером» тощо.
А тепер давайте повернемося зі світу чужих плодів хворобливого марення – до правового поля. Відповідно до Конституції України життя і здоров’я людини, її честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю.
Згідно зі ст. 201 Цивільного кодексу України особистими немайновими благами, які охороняються цивільним законодавством, є: здоров’я, життя; честь, гідність і ділова репутація; ім’я (найменування); авторство; свобода літературної, художньої, наукової і технічної творчості, а також інші блага, які охороняються цивільним законодавством.
Згідно ст. 277 Цивільного кодексу України встановлено: фізична особа, особисті немайнові права якої порушено внаслідок поширення про неї та (або) членів її сім’ї недостовірної інформації, має право на відповідь, а також на спростування цієї інформації. Спростування недостовірної інформації здійснюється особою, яка поширила інформацію. Поширювачем інформації, яку подає посадова чи службова особа при виконанні своїх посадових (службових) обов’язків, вважається юридична особа, у якій вона працює. Фізична особа, особисті немайнові права якої порушено у друкованих або інших засобах масової інформації, має право на відповідь, а також на спростування недостовірної інформації у тому ж засобі масової інформації в порядку, встановленому законом. Спростування недостовірної інформації здійснюється незалежно від вини особи, яка її поширила. Спростування недостовірної інформації здійснюється у такий же спосіб, у який вона була поширена.
Ст. 297 Цивільного кодексу України визначає, що кожен має право на повагу до його гідності та честі. Гідність та честь фізичної особи є недоторканними. Фізична особа має право звернутися до суду з позовом про захист її гідності та честі.
Якщо комусь може здаватися, що ми будемо не в змозі спростувати весь той потік бруду та вигадок, який запустили проти чесної людини, то змушена вас розчарувати: за перерахованими дописами вже підготовлено цивільні позови про захист честі, гідності фізичної особи та спростування недостовірної інформації, та частину з них вже надіслано до судів відповідно до територіальної належності відповідачів. Так само, на адреси власників даних ресурсів направлено запити на витребування інформації про авторів (навіть якщо ми не одержимо відповіді, таку інформацію витребуватиме суд) для визначення належного відповідача та розподілу витрат на відшкодування заподіяної шкоди між відповідачами – власником ресурсу та автором.
Читайте також:
Як за кілька тисяч доларів виправдати вбивцю і запроторити невинного за ґрати
Олексія Святогора звільнено з-під варти
Санкция на расправу: как НЛП и пиар-технологии стали средством уничтожения человека
Зооекстремістів – до відповідальності!
Был бы человек, а статья найдется
Почему дело Святогора может стать большой проблемой для украинского государства
Дело Святогора: люди вконец потеряли здравый смысл
Расправа над Святогором – приговор украинскому правосудию
Адвокат Олексій Святогор отримував погрози щодня
Рабство журналистів – не за горами!
Лист до редакції: думка зоозахисників
Догхантер и стая: что стоит за “Делом Святогора”
Право беснующейся толпы, или Суд Линча по-украински
У Києві оголосили полювання на людей