На Рівненщині реалізували проєкт для ВПО «Культура єднання»

Поділитися:

Тренінг для членів організацій громадянського суспільства (ОГС) «Культура єднання» організувала громадська організація «Про тебе і Україну» у межах суб-гранту проєкту «Створення рецепції евакуації з багатофункціональними сервісами» реалізує БО «Мережа 100 відсотків життя» у партнерстві з Рівненською обласною державною адміністрацією та Кластером з питань управління та координації місцями компактного проживання внутрішньо переміщених осіб (СССМ Кластер),  за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України / UHF.

 


 

Громадська організація «Про тебе і Україну» в межах реалізації проєкту «Створення рецепції евакуації з багатофункціональними сервісами», провела серію заходів спрямованих на навчання для ВПО та молоді Здолбунівської громади Рівненської області.

 

Культура єднання

 

Протягом 15-16 липня 2023 року був проведений дводенний тренінг «Культура єднання» про ВПО та маломобільні групи населення для культурного життя громади. Лекторами були Хмельник Олена та Микола Орлов. Учасниками тренінгу стали члени ОГС і волонтерських груп. За результатами навчання кожна з ОГС представила свій проєкт грантової заявки в соціальній сфері з залучення ВПО та маломобільних груп населення до культурного життя громади. Кращий проєкт отримав змогу на менторську підтримку з написання повноцінної заявки.

 

Проект культура єднання

 

Наступною частиною реалізації проєкту стало проведення літньої школи локальної культури для молоді в два етапи. На першому етапі була залучена молодь шкільного віку (від 13 до 16 років). Захід відбувався протягом 17 та 18 липня 2023 року. Першого дня учасники слухали лекцію про локальну культури Здолбунівщини та музей з середини. Другий день включав у себе екскурсію Здолбунівщиною та гастро майстер-клас з локальної кухні. На другому етапі, до літньої школи були залучені маломобільні групи населення, який був розрахований на два дні.

 

З молоддю для молоді

 

Громадська організація «Про тебе і Україну» мала на меті інтегрувати ВПО до культурного, освітнього  життя Здолбунівської громади, а також збільшити обізнаність в правах та можливостях що їх надає громада, шляхом проведення освітніх активностей та особистих консультацій з залученням місцевих ОГС. Адже, за статистичними даними кількість на 1.03.2023 року кількість ВПО в Здолбуневській громаді складає 900 осіб. Більше того, вони планують починати життя спочатку саме в цій громаді.

 

Тренінг культура єднання

 

Даний проєкт можливий завдяки стратегічному партнерству БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне», ГО «Агенції сталого розвитку міста», ГО «ЦЕНТРУ ІНТЕГРАЦІЇ», РОО ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА» та ГУ Національної соціальної сервісної служби в Рівненській області.

 

Анастасія Шестопал