Секта «Товариство всесвітньої місії Церква Бога»

Поділитися:

Як виявляється, Південна Корея експортує до нашої країни не тільки низькоякісну косметику, але і «духовність» аналогічного ґатунку. Організація псевдохристиянської спрямованості «Товариство всесвітньої місії Церква Бога» неформально діє на території України понад 10 років. Основний осередок знаходиться у столиці.

 


 

Київська «церква»

 

«Товариство всесвітньої місії Церква Бога» не має державної реєстрації. Керівники організації неодноразово намагалися зареєструвати її в КМДА та органах Міністерства культури України, але отримували відмови у зв’язку з наявністю у статутних документах положень, які є неприйнятними (зокрема обов’язкова «десятина», примусові шлюби тощо).

 

На теперішній час організація розташовується у приміщенні так званої «домашньої церкви» – у двох приватних квартирах за адресою: м. Київ, вул. Олеся Гончара, буд. 74-Б, кв. 24 і 26. За цією адресою постійно проживають члени організації в кількості приблизно 30 осіб.

 

Секта Церква Бога

Будинок, у якому в двох приватних квартирах розташоване «Товариство всесвітньої місії Церква Бога»

 

На останньому поверсі всі вікна – це приміщення секти.

 

Вікна секти

Вікна на верхньому поверсі

 

Організація має два веб-сайти – російський та український. Вони відрізняються лише мовою складання та світлинами, а інформація про «церкву» та напрями її діяльності на інтернет-ресурсах однакова.

 

Общество всемирной миссии церковь бога

Російський сайт

 

Члени організації вірять у Бога Отця і Бога Матір та заявляють, що вони дотримуються Нового Заповіту відповідно до Біблії.

 

Український сайт церква бога

Український сайт

 

Серед напрямів діяльності – екологія, боротьба з наслідками зміни клімату, допомога при стихійних лихах, донорство крові, а також окремо – любов до сусідів. Про особливості такої «любові» буде сказано нижче.

 

Церква бога сайт

Напрями діяльності

 

Мережу своїх осередків вони називають «глобальною родиною», а всього (якщо вірити відомостям на сайті організації) у різних країнах світу засновано понад 7500 церков.

 

Керівництво та структура

 

  • Ан Сан Джин 안상진– лідер церкви в Києві. Члени родини проживають у Кореї, належать до адептів даної організації.
  • Лі Йонг Мі 이영미– старша диякониса, дружина лідера.
  • Янг Хьоль Чхоль 양형철– диякон.
  • Хве Су Джон 최수정– диякониса, дружина Янг Хьон Чхоля.
  • Кім Мірі 김미리– сестра, перебуває у шлюбі з українцем.
  • Джанг Йонг Джин 장영진– диякониса, перебуває у шлюбі з українцем. В Україні проживає понад 20 років. Займає посаду викладача корейської мови в Київському національному університеті ім. Т.Г. Шевченка та в Корейському культурному центрі. Активно веде роботу з вербування нових адептів організації, втягує студенток для подальшого видавання їх заміж за корейців.

 

Загалом лідер церкви призначається на посаду вищим керівництвом організації, що знаходиться в Південній Кореї. В одній церкві він служить протягом п’яти років, після чого відбувається ротація. В інших зарубіжних країнах, окрім Південної Кореї, лідери церков можуть служити протягом більш тривалих термінів.

 

Головним керівником «Товариства всесвітньої місії Церква Бога» завжди є кореєць. У випадках, коли на посаду лідера церкви призначають громадянина країні, в якій діє організація, то одночасно йому призначають куратора-корейця.

 

Ан Сан Джин, лідер київської церкви, як описують його колишні адепти, привітний та добрий чоловік. Коли він вперше приїхав до нашої країни кілька років тому, то дуже пильно спостерігав за українцями, вивчав наш менталітет і національні риси характеру. А потім поділився результатами своїх спостережень зі служителями і паствою, сказавши, що ми, українці, неймовірно вільні. Однак, на його думку, ми занадто полюбляємо відпочивати та несерйозні. Це виявляється в тому, що ми занадто веселі, часто сміємося. А для того, щоб змусити нас зробити щось, потрібно сто раз повторити. Також він був невдоволений тим, що українці в його церкві, мовляв, дуже довго все роблять, звинувачував у лінощах.

 

Але вдавана люб’язність – це не головна риса його характеру, як і в решти служителів. Його стиль керівництва ґрунтується на методі кнута і пряника. До того ж, Ан Сан Джин дуже хитрий. Хитрість, за його власними твердженнями, це «мудрість від Бога».

 

Зазвичай раз на рік усі лідери їдуть до Кореї на Генеральний Синод, який проводиться на початку року за «святим календарем». Насправді це юдейський календар, але корейці того не признають. Початком року визнається весна, тож зазвичай Генеральний Синод збирається у березні-квітні. Цього року Ан Сан Джин, лідер церкви у Києві, також поїхав. Незважаючи на те, що у зв’язку з оголошенням в Україні воєнного стану, згідно із законодавством Кореї усі корейці мали би покинути нашу країну на початку широкомасштабного російського вторгнення вони вдалися до брехні, заявивши у посольстві Кореї, буцімто масово хворіють на короновірус.

 

А надалі керівництво секти просто залишилося тут. Ба більше, Ан Сан Джин виїздив до Кореї на два тижні (з 04 до 24 березня), після чого безперешкодно повернувся. Організація таких закордонних «вояжів» здійснюється за допомогою волонтерської організації «We Love You», що офіційно працює в Україні, має державну реєстрацію та нібито займається благодійністю.

 

We Love You

Сертифікат від «WeLoveU»

 

Всі служителі церкви отримують заробітну плату за рахунок пожертв, які збираються від віруючих. Якщо служитель самотній, без пари, то він отримує одну «повну» заробітну плату. Якщо це сімейна пара, то для них призначається дві заробітні плати: одна повна, друга – у розмірі 50% від повної. Так, у м. Києві лідер церкви та його дружина щомісяця отримують на двох грошові кошти в сумі 22 000 грн.

 

Доктрина та ідеологія

 

Основу віровчення становлять тексти Нового Заповіту та Біблії. Члени організації вірять у Бога-Отця і Бога-Матір, усіх адептів проголошують членами «глобальної родини».

 

В організації існує практика примушування до шлюбу, що прямо заборонено ст. 1512 Кримінального кодексу України. Пари формуються в довільному порядку керівництвом «Товариства всесвітньої місії Церква Бога» з числа осіб жіночої та чоловічої статі, котрі є членами організації, без їхньої згоди. Керівництво секти навіює майбутнім нареченим, що вони нібито потраплять до пекла, відречуться від віри та втратять душу, якщо не вийдуть заміж за того, кого їм пропонують. І деякі з членів церкви під впливом цих маніпуляцій «обирають врятувати душу», хоча наречений їм може зовсім не подобатися або вони із ним практично не знайомі.

 

Вважається, що таким чином формується «глобальна родина», а члени організації реалізовують свою «місію» в служінні та здобувають «спасіння». Серед колишніх членів церкви, з якими мені вдалося поспілкуватися, є дівчата, яких намагалися видати заміж і по шість разів. На щастя, намагалися марно.

 

Також в організації запроваджено обов’язкові грошові збори з віруючих у вигляді «десятини» та добровільно-примусових «дарунків», розмір яких визначається індивідуально залежно від рівня доходу адепта. Разом із тим, нерідкими є випадки, коли адепт отримує якісь подарунки від своїх рідних і близьких, і про це дізнається керівництво церкви. В такому разі адепт повинен внести певну частину вартості такого подарунку до церковної «каси».

 

Людям із сильною вірою вказують, який мінімум коштів вони повинні приносити щомісяця. Облік пожертв, які збирають з кожного адепта, здійснюється шляхом оформлення окремих конвертів, які скріплюються підписами та печатками керівництва церкви.

 

Крім того, застосовуються обов’язкові трудові «послухи» з обслуговування приміщення церкви, приготування їжі, прибирання, прання та ін. Одна з дівчат, яка перебувала там протягом кількох років разом зі своєю старшою сестрою та вже вийшла із цієї секти, розповіла, що її охрестили там ще коли вона була неповнолітньою, при цьому суворо заборонили повідомляти  про це батькам, а ще примушували безоплатно працювати. А потім, за «традицією», неодноразово намагалися видати заміж за корейців.

 

На початку залучення (на етапі вербування) новим членам цього не кажуть, а в подальшому, після щільного ідеологічного оброблення, адептам пояснюють їхні обов’язки щодо сплати «десятини», інших приношень, а для самотніх осіб – про необхідність одруження з корейцями. Керівники організації запевняють адептів, що без десятини неможливо отримати «спасіння», закликають давати якомога більше грошей, жертвувати інші цінності.

 

Антидержавницька діяльність

 

За інформацією, отриманою мною від колишніх членів організації, напередодні широкомасштабного вторгнення російських збройних формувань на територію України, керівники церкви у м. Києві в ніч з 23 на 24.02.2022 р. оголосили адептам за допомогою внутрішнього чату, що вранці 24.02.2022 р. відбудеться російський наступ. Керівники церкви запевняли, «щоб ніхто не переймався, бо росія не буде чіпати мирне населення, Україну завоюють за три дні».

 

Вранці 24 лютого 2022 р. лідер церкви зателефонував декільком особливо наближеним до нього адептам з числа громадян України і заявив: «Не переживайте, все буде добре, російські війська не чіпатимуть мирне населення. Ви ж розумієте, росія – більша і сильніша, ніж Україна. Не важливо, буде Україна, чи росія. Нам головне – проповідування». Про це мені повідомили люди, котрі вже залишили організацію, і також вони додали, що, у перший день повномасштабного російського вторгнення керівники  «Товариства всесвітньої місії Церква Бога» намагалися переконати адептів у тому, що їм нібито відомо про те, що «війна триватиме два дні». При цьому вони заявляли: «нам усе одно, росія чи Україна, ми всі – служителі Бога, а наша країна – це наша церква і віра».

 

Крім того, керівники та служителі київського осередку «Товариства всесвітньої місії Церква Бога» виходили на відеоконференцію з російським осередком – «Общество всемирной миссии Церковь Бога». На конференції говорили про те, що «всі повинні любити одне одного, незважаючи на війну, тому що ми однієї віри».

 

Якщо ваші близькі потрапили під вплив «Товариства всесвітньої місії Церква Бога»

 

«Товариство всесвітньої місії Церква Бога» є невеликою за чисельністю групою. Її служителі зазвичай вербують нових адептів під виглядом пропозицій поглибленого вивчення корейської мови та культури. Нерідко «полюють» на молодих дівчат прямо неподалік від філологічного факультету Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Спочатку запрошують для спілкування з носіями корейської мови, намагаються зацікавити можливостями виїзду за кордон для навчання та участі в культурно-освітніх проектах.

 

Тим людям, які нерегулярно відвідують заходи «Товариства всесвітньої місії Церква Бога» і не виявляють особливого інтересу до «духовної» складової, не загрожують ані втрата грошей, ані перспектива бути «рандомно» одруженим з корейцем. Їм цього не нав’язують. Інша справа – особи, котрі мають віру. Ті, хто дійсно вірять у «спасіння», стають зручними об’єктами для маніпуляцій. Усе відбувається поступово: спочатку їх просять допомогти і зробити щось для «церкви», заводять розмову про «десятину», розповідають про інші способи «порятунку душі», поступово підводячи до переконання в тому, що без цього врятуватися неможливо.

 

Всі, хто вийшли, і з ким я особисто спілкувалася (наразі шестеро дівчат з різних міст), зробили це самостійно. В усіх різні долі, і всі вони провели різний час у лавах «Товариства всесвітньої місії Церква Бога» – від одного до семи років. Колишні члени організації вважаються «сатаною», адептам не дозволяють з ними спілкуватися.

 

В Україні невідомо про випадки, коли б людей звідти «відлучали» чи виганяли. Такі радикальні заходи застосовують лише за відкрите протистояння церкві. У нас таких випадків не було (або про них не відомо), тому що «церква» зовсім невеличка.

 

В інших країнах (Південна Корея, США) траплялися випадки, коли «Товариство всесвітньої місії Церква Бога» ініціювало судові процеси проти колишніх адептів, якщо вони намагалися витягти своїх родичів і друзів або публічно висловлювали сумніви з приводу того, що «церква» не є істиною, розповідаючи подробиці внутрішнього життя секти.