Ірина Кременовська
Latest posts by Ірина Кременовська (see all)
- Зняти плівку обману, або Як позбутися реклами проросійської секти -
- Серія робіт «Faces of war» Тамари Качаленко присвячена пам’яті жертв катастрофи на Каховській ГЕС -
- Клірик УПЦ (МП) Микола Данилевич виправдовував російську агресію та розпалював релігійну ненависть -
- «Back to black» – серія робіт «Старі та діти» Тамари Качаленко -
- Краєвиди інакшого Донецька -
Виступ путіна на «Петербурзькому міжнародному економічному форумі» було анонсовано психоделічним відеороликом про крах цивілізації, безодню та останній шанс для порятунку. Якщо порівняти «петербурзькі» тези з тими, що просуває в Україні «АллатРа», то вони багато в чому збігаються.
ПМЕФ-2022: до чого тут «споживацьке суспільство»
15 – 18 червня 2022 р. у Санкт-Петербурзі проходив щорічний форум ПМЕФ, який традиційно відвідав президент приймаючої країни. Перед урочистим виходом путіна на сцену форум відкрився коротеньким відеороликом. Протягом двох хвилин гостям показували анімацію з природними стихіями, пожежами і руйнуваннями, а замогильний голос віщував про «кризу глобальної системи споживання».
Цей короткий відеоролик став мегапопулярним серед росіян, які переглядали пряму трансляцію. Російські користувачі соцмереж були у захваті, як і проросійські пропагандисти в Україні.
Путіністи по обидва боки лінії фронту широко обговорювали цей ролик, писали схвальні коментарі, погоджувалися з кожним словом, обговорювали «особливу роль» путіна. Що ж у ньому такого особливого? Пропоную розібрати лише текстову частину з деякими елементами графіки, аби не «накручувати» перегляди ворожим ресурсам. А потім ми з вами порівняємо відеоанонс звернення путіна з бесідами на «АллатРа ТБ» про «благотворче суспільство».
Той самий «ролик перед выступлением путина»
«Планета Земля, – миллионы лет ею управляли стихии природы. Огонь, земля, воздух и вода сдвигали континенты, меняли климат и ландшафт, обеспечивая смену эр, периодов и эпох. Природа дала жизнь всему живому на земле, включая человека. Но именно человечество в начале ХХІ века приблизило планету к краю пропасти.
Жизнь вышла из воды, которой планете сегодня катастрофически не хватает. Избежать войн за обладание этим бесценным ресурсом, сделать доступ к нему справедливым для всех – наша задача.
Сегодня мир пылает в пожаре несправедливости. Старый миропорядок трещит по швам. Но так не может продолжаться дальше. Парадигмой нового устройства мира и экономики будущего должны стать новые возможности для всех.
Глобальная система потребления приземлила нас в самом негативном смысле. Мы опустошили наши души, забыли, зачем и для чего живем. И только на краю пропасти многие ощутили настоящий страх. Что, если завтра не будет?
Но шанс спасти мир еще есть. Человечеству, как воздух, нужен сегодня поиск компромисса. Мир больше не может делиться на коалиции и союзы, на своих и чужих. Благополучное будущее больше не должно оставаться уделом избранных. Необходимо только слышать друг друга, иметь смелость принимать непопулярные, но важные решения.
Россия готова к глобальным переменам. Мы – территория, объединяющая запад и восток. Мы – мост для диалога культур и экономик мира, мост в будущее для человечества. Мы предлагаем новые возможности для выхода из кризиса. Мир без войн и конфликтов возможен, если этого действительно захотеть».
Відеоролик «Благотворче суспільство об’єднує всіх»
За півтора роки до широкомасштабного вторгнення росії в Україну, 29 листопада 2020 р. на YouTube-каналі «АллатРа ТБ» вийшла чергова «педерача» «Благотворче суспільство об’єднує всіх» у форматі бесіди Ігоря Данілова з Тетяною Новак і Жанною Хвещук.
Національна ідея, на хибну думку Данілова, є деструктивною і такою, що «заснована на споживацькому форматі суспільства». Тому вона є перешкодою для переходу до «нового цивілізаційного етапу людства – благотворчого суспільства». За логікою Данілова, українцям слід позбутися національної ідентичності, котра нібито нівелює «об’єднавчу ідею благотворчого суспільства». Маніпулюючи тезою про те, що «життя кожної людини – найвища цінність» (на 20 хв. 50 сек. відео), Данілов побічно висновує про необхідність об’єднуватися «заради миру».
Починаючи з 20 хв. 00 сек. Данілов переходить до теми організації внутрішнього устрою «благотворчого суспільства». Він розмірковує про державу, її роль і призначення, безпідставно пов’язуючи існування конституційного ладу та державної влади зі «споживацьким форматом суспільства». На його думку, «не повинно бути влади над людиною», а сам факт існування державного апарату є причиною появи «брехливих політиків» і корупції. На цьому підґрунті він висловлює необхідність закріплення на законодавчому рівні норм, згідно з якими ліквідовувався б апарат державної влади, «щоб ніхто не мав влади над іншою людиною» (на 22 хв. 50 сек.).
На той час, коли відбувається ця бесіда – листопад 2020 р., в Україні понад сім років триває окупація Автономної Республіки Крим. В окремих районах тимчасово непідконтрольних Донецької та Луганської областей ведуться локальні бойові дії. Шляхом широкого розповсюдження даного відеоматеріалу в мережі Інтернет МГР «АллатРа» намагається схилити невизначене, але широке коло осіб до думки про безальтернативність прийняття умов російської федерації. Заклики до «об’єднання людей у благотворче суспільство» не вимагають негайних дій, а у завуальованому вигляді виражають суспільно-політичну мету, набір провідних ідею часу: відмову від української національної державності, ліквідацію апарату державної влади в Україні, заперечення факту розпочатої у 2014 р. збройної агресії росії проти України, припинення спротиву збройним формуванням з подальшим «духовним об’єднанням» у форматі «благотворчого суспільства».
Відеоролик «Благотворче суспільство – основа цивілізації»
Наступна «педерача» «Созидательное общество – перспектива цивилизации» вийшла на YouTube-каналі «АллатРа ТВ» 6 грудня 2020 р. Вона традиційно проходила у форматі бесіди Данілова з Новак і Хвещук.
Розмірковуючи про сутність цивілізації та перспективи розбудови «благотворчого суспільства», Данілов на 08 хв. 18 сек. заявляє таке: «Если так, как принято понимать сейчас, что это вот общечеловеческая цивилизация и тому подобное, мы – не цивилизация».
На 22 хв. 55 сек. Данілов пов’язує «благотворче суспільство» з розбудовою комунізму: «Вот идея коммунизма не нова. Почему? Потому что она берёт своё начало от созидательного общества. И идея созидательного общества не нова, ведь масса цивилизаций проходила через это, кто-то успешно, кто-то неуспешно. Но когда объявляли вот такое как коммунизм с хорошей идеей, люди объединялись на ней, начинали её строить…».
Тему про об’єднання «слов’янських народів» – російського, українського та білоруського в одну расу порушено на 59 хв. 59 сек.
Під час бесіди висловлені Даніловим тези надмірно розпорошені езотеричними міфами та відверто антинауковими теоріями розвитку всесвіту. При цьому простежуються чіткі відсилки до концепції, згаданої в тому самому ролику перед виступом путіна: «старий» світовий порядок руйнується, а на заміну «глобальній системі споживання» приходить те саме, що аллатранці називають «благотворче суспільство».
Що приховане за ідеями про «єднання цивілізації»
Незважаючи на те, що у відеозаписах прямо не згадується Україна, із загального контексту бесіди Данілова, Хвещук і Новак започатковується теза про об’єднання всіх держав планети в одну. Ця ідея дістає подальшого розвитку в запитаннях «ведучих» і розгорнутих відповідях Данілова.
У відеоролику перед виступом путіна проголошувалося, що «світ більше не буде ділитися на коаліції та союзи». У матеріалах «АллатРа» об’єднання всіх держав, як випливає зі змісту, передбачає зникнення таких геополітичних утворень, як регіони. А відтак – і державних кордонів. Зазначена ідея завуальована під настанови, що були отримані як «одкровення духовного світу». Після цього наголошується на тому, що лише послідовники Данілова, як випливає з контексту сюжету, втілюватимуть даний задум, якому приписується «божественне» походження і характер «одкровення».
У контексті подій, що відбуваються в Україні від 2014 р., зокрема захоплення російською федерацією Кримського півострова та частини території Донецької та Луганської областей тема, що обговорювалася під час бесід Данілова, Новак і Хвещук також може бути інтерпретована як констатація факту нібито «об’єднання держав», в якій нівелюється негативне сприйняття російської окупації частини території України.
Пропагуючи свої погляди, Данілов, за посередництвом опублікованих за його участі бесід та інших матеріалів адресує своїй аудиторії публічні заклики до об’єднання навколо нього широкого кола осіб і участі у вчиненні конкретних дій під його керівництвом, у тому числі розповсюдження матеріалів, які містять публічні заклики до повалення конституційного ладу та захоплення державної влади під виглядом розбудови «благотворчого суспільства». При цьому тези Данілова містять конкретні способи реалізації таких дій у вигляді: широкого інформування громадськості про розбудову «нової ідеальної цивілізації», співпраці з державою-агресором, створення власної політичної сили, підтримки проросійських політиків на фоні агресивного залякування неминучим настанням «глобальної кризи».