Колективне звернення ув’язнених з ДУ «Роменська виправна колонія (№ 56)»

Поділитися:

Ув’язнені, котрі відбувають покарання у Державній установі «Роменська виправна колонія (№ 56)» подали колективне звернення, в якому повідомляють про численні грубі порушення законності з боку адміністрації установи.

 


 

Протягом багатьох років від початку заснування загальнодержавний бюлетень «ГОВОРИ!» провадить різні журналістські розслідування, в тому числі з питань умов тримання ув’язнених у місцях позбавлення волі. Ми працюємо задля забезпечення елементарних умов тримання засуджених, недопущення тортур у місцях несвободи. Зрештою, дотримання цих умов не є чиєюсь забаганкою, а підпорядковано головній меті кримінального покарання – виправлення засуджених та їх соціалізації в суспільстві.

 

Найкращою оцінкою якісно проведеного журналістського розслідування є, безперечно, зворотній зв’язок від ув’язнених. На адресу нашої редакції періодично надходять електронні звернення, повідомлення та поштові відправлення. В них ув’язнені діляться своїми нагальними проблемами та викривають дії адміністрації.

 

Так сталось і цього разу. Сумнозвісна своєю схильністю до порушень прав ув’язнених Державна установа «Роменська виправна колонія (№ 56)», розташована у с. Перехрестівка Сумської області вкотре «відзначилася» з негативного боку. Причому людей довели до такого ступеню відчаю, що вони наважилися на відкрите колективне звернення. В’язні звернулися до медіа та громадськості для привернення уваги правоохоронних і контролюючих органів до незаконних дій адміністрації установи.

 

Звернення подаємо у повному обсязі, безпосередньо в оригіналі:

 

Колективне звернення 1

Колективне звернення 2

Колективне звернення 3

Колективне звернення 4

 

Запевняємо, що доведемо цю справу до логічного завершення. Ми маємо намір залучити до розв’язання проблемних питань широке коло компетентних органів і установ, включаючи міжнародні правозахисні організації.

 

Про отримані результати та напрями взаємодії, як завжди, повідомимо наших читачів з наданням документальних підтверджень.