Показові «вистави» Київського СІЗО (докази)

Поділитися:

Попередня публікація «Вєртухаї» та злочинні «авторитети» – чи є між ними різниця?», в якій було описано «понятія», себто формат співпраці окремих посадовців Київського СІЗО з так званими «кримінальними авторитетами» стала темою для широкого громадського обговорення, і це спонукає нас продовжити журналістське розслідування.

 


 

Сьогодні ми детально дослідимо обставини, за яких «вєртухаї», котрі не бажають покинути складне та небезпечне місце служби у слідчому ізоляторі та відправитися на відпочинок в окопи під Бахмутом, імітують роботу з «викорінення злочинності», вдаючись до штучного створення показників.

 

Паркан Київського СІЗО

Київський СІЗО

 

Затримання адвоката з невідомою кристалічною речовиною

 

Отже, на офіційній сторінці «Київського слідчого ізолятора» в соціальній мережі «Фейсбук» 19 червня 2023 року було розміщено новину про затримання під час спроби пройти до Київського СІЗО адвоката «С».

 

Скріншот допису

Скріншот допису від 19.06.2023 р.

 

Не виключено, що після цієї публікації вищенаведений допис буде видалено викритими на мухлюваннях «борцями» зі злочинністю.

 

Під час особистого огляду адвоката (огляд здійснюється на пункті пропуску) в нього було виявлено серед речей кристалічну речовину білого кольору. Враховуючи наявність підстав вважати, що кристалічна речовина може бути наркотичною, на місце було викликано поліцію.

 

Затриманий адвокат

Адвокат (на фото – чоловік у світлому одязі) знаходиться поруч з оперативним співробітником ізолятора

 

Незрозуміло чому (можливо, така мода) адвокат взутий у кросівки без шнурків. Це, звісно, питання смаку та особистих уподобань, адже законодавство не зобов’язує вільних громадян носити ті чи інші речі. Разом із тим, явний «несмак» у стилі одягу адвоката викликає підозри про те, що тут щось не так.

 

Робота Київського СІЗО

Цей самий епізод проілюстровано фотографічним зображенням рук оперативного співробітника в гумових рукавичках

 

Руки тримають знайдений пакет з кристалічною речовиною, причому одна з рукавичок розірвана. На фото вона праворуч. Далі стане зрозуміло, що це «перевернута» дзеркально фотографія, і насправді це ліва рука – це важливо.

 

Взуття без шнурків

Ще одна фотографія з ілюстрації цього ж епізоду містить зображення того ж затриманого адвоката у взутті без шнурків

 

Адвокат знаходиться практично за кадром праворуч. У центрі композиції спиною до оператора стоїть той самий оперативний співробітник (його нескладно впізнати за статурою, зачіскою). На його на правій руці надіта гумова рукавичка. Ліва рука, на якій помітно ремінець від годинника (запам’ятаймо і це) вільна, без рукавички. На лівій руці якраз була розірвана гумова рукавичка, помітна на фотографічному знімку, де крупним планом зображено виявлений пакет.

 

Ну, здавалося б, що тут такого… Адвокат у взутті без шнурків зайшов до клієнта до слідчого ізолятора, під час «шмону» в нього виявили  «заборону». Все зафіксували та сфотографували, викликали поліцію, як то кажуть «сдал-принял, отпечатки пальцев, подпись протокол».

 

Те, що рукавичка була розірвана – ну мало що буває, людина поспішала, так сталось… Робочі моменти.

 

Фотоілюстрації на всі випадки життя

 

Але гортаємо сторінку Київського слідчого ізолятора у Фейсбуці трохи назад і знаходимо ось таку чудову новину про чергове виявлення наркотичних речовин 30 травня 2023 року, на цей раз – у співробітника слідчого ізолятора.

 

Затриманий співробітник Київського СІЗО

Допис від 30.05.2023 р.

 

Тут знову присутній вже знайомий нам оперативний співробітник (у тому ж самому одязі) і в тих самих рукавичках (права ціла, а ліва – характерно розірвана). Він тримає вилучені наркотичні речовини. Нехай те, що він зодягнутий у той самий одяг – це дрібниці, а от рукавички з характерним розірванням, на тій само самій руці, в тому ж самому «порядку» (чи безпорядку)…

 

Навіть складно уявити, що у проміжок часу між 30 травня та 19 червня 2023 року людина (оперативний співробітник) ходила на службу, на змінюючи одноразові гумові рукавички (ті ж самі, з аналогічним розірванням). Невже у слідчому ізоляторі працюють голодранці та волоцюги, які не миються, не змінюють білизну, одяг і навіть, вибачте, презервативи?

 

Все це вказує лише на те, що фотографії (часовий проміжок між ними, як нас намагаються запевнити, становить 20 діб) зроблені заздалегідь, «одним пакетом», як то кажуть, «на всі випадки». Надалі вони просто використовуються за нагоди для ілюстрації сумлінної оперативної роботи у напрямі боротьби зі злочинністю, припинення наркотрафіку та, звісно, показників.

 

Виявлена заборонена речовина

Незмінні рукавички

 

Причому робиться все нахабно, безглуздо та «палівно». До речі, на останньому фотографічному зображенні рук оперативника з вилученою наркотичною речовиною на столі лежить навчальна справа якогось Рибалка Олексія Івановича. Хто це? Чи не той оперативний співробітник, який так палко навчається? Чи, може, затриманий або хтось інший? Ми цього не знаємо, але для оперативних співробітників подібна нерозважливість та розкриття конфіденційних службових відомостей – підстава не просто для звільнення, але і для поміщення в слідчий ізолятор вже з іншої сторони без права на пересування назовні.

 

Неймовірні макарони та «кухня» показників 

 

Ще один допис «порадував» неймовірною новиною про виявлення в переданих з волі макаронних виробах підозрілих предметів.

 

Макаронні вироби

Допис від 14.06.2023 р.

 

Справа в тому, що за законом ув’язнені не мають права готувати їжу, що потребує термічної обробки продуктів. Дозволено лише заварювання чаю, кави тощо. Тому всі крупи, макарони, свіже м’ясо, риба, сирі овочі (картопля, буряки) не можуть передаватися і прийматися, так само як, скажімо, ножі чи  наркотики.

 

Тобто, макарони ніяк не могли бути предметом передачі до ізолятора, і оглядати їх було б марною справою. Це все одно, що оглядати передані кухонні ножі (вони так чи інакше не були б передані до слідчого ізолятора). Таким чином, «виявлення» наркотичних речовин у макаронах – дивовижне безглуздя та маячня, шита білими нитками.

 

Минулого разу ми описували схему, за якою «вєртухаї» організовують перекидання через паркан Київського СІЗО наркотичних речовин задля показників «розкриваємості».

 

Перекидачі Київського СІЗО

На цих світлинах з Фейсбук-сторінки Київського СІЗО нам демонструють «перекидачів»

 

Як бачимо, перед нами – маргінальні особи специфічної зовнішності, заздалегідь підібрані ледь не «за оголошеннями» та затримані «на гарячому» під час «перекидання» наркотиків через паркан на одному місці поблизу центрального пропускного пункту. Там, по інший бік паркану, ніхто з ув’язнених не пересувається, і підібрати пакунки не може апріорі. Але доповіді, зміст яких зводиться до «ми сумлінні чєстьохвіцєров, ми тяжко працюєм, ми кожен день знешкоджуємо наркотрафік, дайте нам погонів та премій, гарантій та фінансування і нагород» – йдуть налагодженим потоком.

 

Це все, що варто знати про те, як фабрикуються «дєлюгі» за участі «вєртухаїв» у Київському слідчому ізоляторі. В інших місцях несвободи ситуація практично не відрізняється.