«Позолочений» прокурор Вячеслав Чорней

Поділитися:

Мета цієї статті – допомогти зацікавленим особам розібратися в тому, чим насправді займається перший заступник керівника Чернівецької обласної прокуратури Чорней Вячеслав Степанович та відділити, як то кажуть, мух від котлет.

 


 

Кращі з найкращих прокурорів

 

Усім мешканцям України, а також спонсорам українських реформ, які проживають далеко за її межами відомо, що після чергового реформаторського «очищення» органів прокуратури там залишилися тільки самі-самі достойні.

 

Офіційні критерії сортування на хороших і поганих прокурорів вказують на те, що коли ти не можеш відрізнити сулугуні від маскарпоне, то в органах прокуратури шукати тобі нічого. А працювати – й поготів.

 

Очевидно, що нинішній перший заступник керівника Чернівецької обласної прокуратури Чорней Вячеслав Степанович, 10.08.1982 р.н., знає не тільки про сулугуні, а і про зульдер. Він зміг не тільки протистояти всім реформам і залишитися в органах прокуратури, а й навіть отримав підвищення по службі. Специфічні знання цього окремо взятого прокурора практично неможливо використати для процесуального нагляду за дотриманням законності. Однак воно йому і не надто потрібно. Показники діяльності прокурорів у нас формуються таким чином, що ніхто не зможе розібратися, чим займався конкретний прокурор у конкретний проміжок часу.

 

Чорней Вячеслав Степанович

Інформація з офіційного сайту Чернівецької обласної прокуратури

 

Якщо не всім, то доволі великій частині мешканців України, а також спонсорам українських реформ відомо, що державні службовці, які отримують хабарі в особливо великих розмірах, не вказують їх у своїх деклараціях. І, само собою, вони не біжуть із ними до банку.

 

Свої неофіційні доходи державні мужі, зазвичай, передають на збереження чи навіть  примноження родичам, партнерам, друзям дитинства. Одним словом – надійним людям.

 

У зв’язку із цим у «надійних» людей, які до того не володіли значними фінансами, загадковим чином з’являються палаци на березі моря, дорогі автівки, квартири в центрі Києва тощо. Ці люди несподівано для всіх відкривають у собі таланти підприємців, яким міг би позаздрити Маск разом із Цукербергом. Завдяки спрощеній системі оподаткування на банківських рахунках цих талановитих підприємців прямо нізвідки з’являються мільйони гривень. І походження цих коштів вони не зобов’язані нікому пояснювати.

 

Успішний підприємець Віоріка Чорней

 

Саме таким вдалим підприємцем, з неймовірними талантами та вдачею є матір першого заступника керівника Чернівецької обласної прокуратури Вячеслава Чорнея – Чорней Віоріка Степанівна.

 

Якщо вірити загальнодоступній інформації на сайті Мінюсту, талант підприємця Віоріка Степанівна відкрила в собі 06.03.2017 р. Все розпочалося одночасно з переходом синочка Вячеслава на посаду начальника нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Чернівецької області.

 

Обрані Віорікою Степанівною види діяльності:

 

  • 56.10 Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування (основний);
  • 81.22 Інша діяльність із прибирання будинків і промислових об’єктів;
  • 81.21 Загальне прибирання будинків;
  • 56.30 Обслуговування напоями;
  • 56.29 Постачання інших готових страв;
  • 56.21 Постачання готових страв для подій.

 

Зазначені види діяльності вказують на те, що у зв’язку із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 у 2019-2021 роках її доходи (як і у всіх інших ФОП такого профілю) мали впасти до нуля. А сама вона мала б просити про фінансову допомогу від держави.

 

Однак Віоріка Степанівна не просила в держави допомоги. Вона за власним рішенням 30.04.2021 р. припинила підприємницьку діяльність. Невдовзі вона поїхала до Києва та 18.05.2021 р. купила там дві квартири за №39 та № 40 по вулиці Саперне поле, будинок 14/55.

 

 

Ринкова вартість зазначених квартир складає не менше 15 мільйонів гривень.

 

Виявляється, що такий дохід може принести торгівля з коліс пиріжками та прибирання будинків у Чернівецькій області, якщо ти мати прокурора.

 

Товариство з дуже обмеженою відповідальністю «Голден Блек»

 

Очевидно, що підприємницькі таланти матері прокурора не могли та і не повинні були зупинятися на прибиранні під’їздів будинків і постачанні пиріжків. А тому, порадившись із не менш талановитими фізичними особами-підприємцями – Шляхтич Штефанією Аурелівною (адреса: 58032 м. Чернівці, вул. Воробкевича Сидора, 31-А, кв. 241) і Калугіною Тетяною Євгенівною (адреса: 49003, Дніпропетровська обл., м. Дніпро, пр. Яворницького Дмитра 123, кв. 42), 13.01.2021 р. Віоріка Чорней заснувала та очолила ТОВ «Голден Блек», код в ЄДРПОУ 44098679. Підприємство зареєстрували за місцем проживання Шляхтич Штефанії Аурелівни.

 

Щоб не засмучувати читача незрозумілими іноземними словами, поясню, що слово іноземного походження «Голден» у перекладі з англійської означає золотий, а «Блек» – чорний. Це відповідає прізвищу пані Чорней та співзучне з прізвищем її сина-прокурора. В такий нехитрий спосіб Віоріка Степанівна, очевидно, вирішила втерти носа всіляким там анонімним «Епіцентрам» і «Караванам». «Золотий Чорней» «Голден Блек» звучить гордо і ненав’язливо.

 

Напевно, їй набридло торгувати пиріжками та прибирати у під’їздах. Тому Віоріка Степанівна вирішила створити мережу заправок «GB oil» і торгувати там вроздріб нафтопродуктами, алкогольними напоями, тютюновими виробами.

 

Само собою, створити на ринку роздрібної торгівлі нафтопродуктами чергового конкурента – справа не з легких. Така задача потребує значних ресурсів. Можливо, саме тому статутний фонд ТОВ «Золотий Чорней» «Голден Блек» складає аж 1500 гривень – по 500 гривень від кожного засновника.

 

Маніпуляції зі зняттям з реєстрації та поновленням

 

Накерувавшись вдосталь товариством з дуже обмеженою відповідальністю, 05.07.2021 р. Віоріка Степанівна звільнилася із цієї почесної посади, а 28.12.2021 р. знову вирішила стати приватним підприємцем. Щоправда, ненадовго – рівно на два тижні, щоб мати змогу подати річний звіт.

 

12.01.2021 р. Віоріка Степанівна знову передумала бути приватним підприємцем і знялася з державної реєстрації, а 13.01.2021 передумала передумувати і знову зареєструвалася приватним підприємцем.

 

Така непостійність матері прокурора у своїх бажаннях наводить на думку про те, що всі оці зняття та відновлення реєстрації ФОП мали одну єдину мету – легалізацію неофіційно зароблених Вячеславом Степановичем, вже на посаді першого заступника керівника Чернівецької обласної прокуратури, коштів.

 

Вячеслав Степанович у боргу не залишається, а всіма своїми прокурорськими силами намагається допомогти розвитку маминого бізнесу на ринку нафтопродуктів.

 

Ще навіть не маючи власних заправних станцій, ТОВ «Золотий Чорней» «Голден Блек»,  отримало відповідні ліцензії на торгівлю нафтопродуктами, алкоголем, сигаретами. А в період з 11.02.2021 р. до 21.10.2021 р. підприємство отримало в оренду п’ять земельних  ділянок на території Чернівецької області в дуже цікавих з точки зору ведення бізнесу місцях.

 

Для «звичайних» підприємств та ФОПів такі можливості перебувають за межею досяжності.

 

Всю інформацію, що викладена мною вище, я брала з відкритих джерел і ретельно перевіряла. При цьому я не маю прямих доказів участі прокурора Чорнея у «бізнесі» його матері. Але постає риторичне питання: чому в Україні успішними бізнесменами можуть стати тільки родичі, міністрів, суддів, прокурорів та інших «чорнеїв»?

 

У нас же реформи впродовж останніх семи років не припиняються ні на секунду! Чи всі ці реформи тільки для того, щоб обдурити західних спонсорів і накупити собі квартир у Києві?