Станція міської електрички – не псарня!

Поділитися:

У Києві, прямо на залізничній платформі міської електрички «Троєщина-2» облаштована справжнісінька псарня. Тут постійно живе зграя безпритульних собак, яких «опікають» працівники та обслуговуючий персонал станції.

 


 

Собаче життя на станції міської електрички

 

Для «зручності» собак на платформі накидано різного дрантя – влаштовано «ліжечка». Тут постійно купа харчових відходів, які гниють, усюди наставлено миски-годівнички, поряд валяється інше сміття. Сказати, що тут розведено антисанітарію – це не сказати нічого.

 

Псарня на станції міської електрички

Бродячі собаки вільно розгулюють по платформі серед пасажирів міської електрички

 

Прямо під ноги пасажирам тварини випорожнюються, вони розносять блох, кліщів, гельмінтів тощо. Також вони розносять величезну кількість вірусів, які спричиняють різні інфекційні захворювання, що особливо актуально в часи пандемії COVID-19.

 

Виходить, що людей закликають дотримуватися правил безпеки та користуватися засобами індивідуального захисту, аби зупинити поширення цієї тяжкої хвороби, і тут же зграя здоровенних собак на своїй шерсті розносить не тільки COVID-19, але і лептоспіроз, туберкульоз, хворобу Лайма, токсокароз, ехінококоз та інші збудники небезпечних для життя захворювань. Це – дикунство!

 

Собаки – це агресивні зграйні тварини, які завжди будуть нападати на людей, захищаючи свою територію та вважаючи нас конкурентами.

 

Станція Троєщина-2

І як тепер підійти до терміналу, щоб оплатити проїзд, якщо там розвалилася здоровенна собака?

 

Наявність будь-яких тварин є небезпечною на технологічному об’єкті. Вони можуть впасти або стрибнути на рейки, забігти до електропоїзда чи трамваю, замкнути дроти (викликати коротке замикання). Собаки створюють серйозну загрозу для людей, що знаходяться на станції міської електрички, особливо якщо це пасажири поважного віку та діти. Рятуючись від собаки, людина може елементарно впасти на колії, прямо під поїзд, який рухається.

 

Оскільки дана територія належить до підвідомчості КП «Київпастранс», ми звернулися до керівництва підприємства з проханням навести лід. Як ідеться з відповіді КП «Київпастранс», з працівниками станції міської електрички «Троєщина-2» було проведено додатковий інструктаж щодо дотримання належного санітарного стану та наголошено на недопущенні тримання тварин на станції.

 

Київпастранс міська електричка

Відповідь КП «Київпастранс»

 

Разом із тим, сьогодні ми бачимо, що собаки залишаються на платформі – тут одночасно знаходиться декілька доволі крупних особин.

 

Станція міської електрички Троєщина

Ще одна велика собака біля входу до приміщення станції

 

Громадський транспорт має бути безпечним для людей

 

Дане неподобство та смітник має бути ліквідований жорстко та негайно. Посадових осіб станції, які думають, що псарня на платформі міської електрички – це прояв «гуманізму», необхідно притягнути до дисциплінарної відповідальності. Інакше наступним кроком, очевидно, буде влаштування на станції притону для наркоманів і безхатьків, розведення щурів і тарганів або влаштування пункту прийому вторинної сировини.

 

Кияни вимагають жорсткого та негайного реагування для припинення безладу. В разі, якщо негідники чинитимуть опір і захищатимуть цей небезпечний антисанітарний смітник, слід викликати поліцію. Якщо з боку психічно схиблених «женщин-вафлентьорок», з ініціативи яких тут створена псарня, будуть спроби перешкоджання працівникам поліції,  необхідно задіяти систему надання примусової психіатричної допомоги. Міський транспорт має бути комфортним і безпечним для людей.

 

Ми звернулися до ДСНС України, МОЗ України, ДСУ з питань праці з проханням провести перевірку та вжити заходів щодо забезпечення дотримання існуючих технічних, технологічних норм, норм безпеки праці та функціонування технологічного об’єкту, санітарних норм. До речі, за неналежне виконання санітарних норм, зокрема, щодо запобігання поширенню COVID-19 законодавством передбачена серйозна матеріальна відповідальність. Як видно, посадові особи станції дуже «хочуть» поповнити бюджет міста штрафами та стягненнями.

 

Тому ситуація буде предметом подальшого розгляду в ЗМІ. Ми очікуємо на ґрунтовну відповідь з вказівкою на винних осіб і вжиті заходи впливу.