Поліцейські слідчі в Боярці – пособники сектантів «АллатРа» (документи)

Поділитися:

Коли поліцейські вносять кримінальне провадження до ЄРДР, це зовсім не означає, що вони будуть його розслідувати. Навіть за наявності готової доказової бази його можуть благополучно «поховати», як це зробили у Боярці.

 


 

Передати справу в Боярку – все одно, що викинути

 

Бучанське районне управління поліції ГУНП в Київській області, розташоване у місті Боярці, давно здобуло дурну славу місця «висилки» для поліцейських, які проштрафилися чи не годяться для іншої роботи. За результатами їхньої «бурхливої» діяльності очевидно, що Бучанське РУП «функціонує» лише як свого роду сміттєвий кошик, який не треба виносити.

 

Кримінальне провадження АллатРа

Замість того, щоб зміцнювати кадровий потенціал органів Національної поліції гідними працівниками, всіх некомпетентних і ледачих слідчих переводять сюди

 

Нагадаємо, 13 лютого 2020 р. слідчим відділом Бучанського районного управління поліції, де знаходяться активні осередки МГР «АллатРа» (код 39304584), відповідно до правил територіальної підслідності до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань було внесено кримінальне провадження № 12020110200000814 за ст. 300 КК України – ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію.

 

Додатково було зібрано матеріали, що містять докази причетності членів МГР «АллатРа» до скоєння низки інших тяжких злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190 КК України – шахрайство, ст. 146 КК України – незаконне позбавлення волі або викрадення людини і ст. 154 КК України – примушування до вступу в статевий зв’язок, що підтверджується відповідними матеріальними доказами, протоколами опитування свідків і постраждалих осіб.

 

Секта, в якій зникають люди

 

За характером своєї діяльності МГР «АллатРа» є деструктивним культом (сектою), що нічим не відрізняється від «Храму народів» Джима Джонса, «Ашраму Шамбали» Костянтина Руднєва чи «Білого братства» Марини Цвигун. Члени руху, що позиціонує себе як громадське об’єднання, регулярно віщують про «глобальні катаклізми» та наближення скорого кінця світу, чим сіють панічні настрої в суспільстві. Якщо правоохоронні органи і надалі поводитимуться пасивно, то існує висока загроза скоєння масштабного терористичного акту задля привернення уваги до секти чи досягнення її мети.

 

Як адвокат, я представляю інтереси однієї з багатьох постраждалих, яка втратила в цій секті свою дитину. Взагалі прийнято вважати, що в секти потрапляють, здебільшого, діти з неблагополучних сімей і ті, хто були обділені батьківською турботою. Але в даному випадку це була абсолютно благополучна родина. Дівчина зростала в достатку, здобувала освіту своєї мрії, а потім під впливом знайомих стала цікавитися ідеями «Благотворчого суспільства» і брати участь у заходах МГР «АллатРа». Якось вона поїхала до Києва на чергові семінари й після цього заявила, що додому більше не повернеться.

 

Відповідь Офіс Генерального прокурора

В Офісі Генерального прокурора подану нами скаргу передали за підвідомчістю

 

У липні 2020 р. моя підзахисна була опитана як свідок, і надані нею пояснення наявні у матеріалах провадження. Її донька понад два роки утримується у групі послідовників МГР «АллатРа», її місцеперебування невідоме, зв’язок відсутній. Будь-які контакти адептів МГР «АллатРа» із членами родини проходять під наглядом організатора «Координаційного центру» Крістіни Ковалевської.

 

Буде непросто розворушити ледарів, але ми не дамо їм спокою

 

Складається стійке враження, що посадові особи органу досудового слідства зацікавлені в корупційний спосіб (шляхом отримання хабаря від осіб, які вчинили злочини) в саботажі слідства чи вони виявляють некомпетентність і відсутність навичок для розслідування провадження.

 

Відповідь ДБР

Відповідь Державного бюро розслідувань

 

Незважаючи на те, що справа може здаватися «складною» через наявність значної кількості потерпілих і свідків, насправді вона може бути розслідувана доволі швидко завдяки наявності достатньої доказової бази.

 

Кримінальне провадження контроль прокуратури

Передайте хто-небудь безграмотним діячам з Києво-Святошинської обласної прокуратури, що свідком особу не визнають, як вони написали. Згідно норм КПК України, визнати особу можуть потерпілим, а процесуальний статус свідка визнання не потребує

 

Ми вимагаємо відновити провадження та здійснити перевірку всіх обставин затягування слідства.

 

Київська обласна прокуратура

Відповідь Київської обласної прокуратури

 

У разі підтвердження фактів «зливання» справи шляхом отримання хабарів або в інші способи корупційної взаємодії має бути розпочате досудове розслідування відносно посадових осіб, які до цього причетні. Відповідно, в такому разі необхідно буде здійснити заміну слідчих або передати кримінальне провадження до іншого підрозділу.

 

ГУНП в Київській області провадження АллатРа

Лист Слідчого управління ГУНП в Київській області, стор. 1

Лист ГУНП в Київській області сторінка 2

Лист Слідчого управління ГУНП в Київській області, стор. 2

Ситуація і надалі буде докладно висвітлюватися у медіа, допоки діяльність сектантів не буде остаточно припинено, а зниклі діти не повернуться до нормального життя.