Бездіяльність поліції та жертви «Благотворчого суспільства»

Поділитися:

Слідчим відділом Бучанського районного управління поліції ГУНП в Київській області допущено бездіяльність у розслідуванні низки тяжких злочинів, скоєних членами громадської спілки «Міжнародний громадський рух «АллатРа».

 


 

Внести відомості до ЄРДР і нічого не робити: ноу-хау з Боярки

 

Так, 13 лютого 2020 р. слідчим відділом Бучанського районного управління поліції (на той час – Києво-Святошинського відділу поліції – того самого, де розпинають людей заради розваги), що по вул. Хрещатик, 88 у м. Боярка, де знаходяться активні осередки МГР «АллатРа» (код 39304584), відповідно до правил територіальної підслідності до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань було внесено кримінальне провадження № 12020110200000814 за ст. 300 КК України – ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію.

 

Додатково було зібрано матеріали, що містять докази причетності членів МГР «АллатРа» до скоєння низки інших тяжких злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190 КК України – шахрайство, ст. 146 КК України – незаконне позбавлення волі або викрадення людини і ст. 154 КК України – примушування до вступу в статевий зв’язок, що підтверджується відповідними матеріальними доказами, протоколами опитування свідків і постраждалих осіб.

 

Крім того, всі зазначені протиправні дії дістали свого підтвердження в журналістському розслідуванні телеканалу «1+1», за результатами якого підготовлено документальний фільм «АллатРа головного мозку». Фільм вийшов в ефір 09 травня 2021 р.

 

 

Втратили рідну людину? Забудьте – провадження закрито!

 

У матеріалах кримінального провадження також містяться заяви потерпілих осіб. Таких людей, об’єднаних спільним лихом, зібралося чимало. Наприклад, однією з них є жінка, що втратила в секті свою доньку. Молода дівчина вже понад два роки утримується у групі послідовників МГР «АллатРа», її місцеперебування невідоме, зв’язок відсутній, а будь-які контакти адептів МГР «АллатРа» з членами родини суворо обмежені. Навіть короткі побачення з мамою, що відбувалися, у ліпшому випадку, раз на рік, проходили під постійним наглядом організатора «Координаційного центру» Крістіни Ковалевської.

 

Зараз інтереси постраждалої жінки представляє адвокат Олексій Святогор, який подав скаргу на бездіяльність поліції на адресу вищого керівництва МВС України та ДБР. По мірі надходження відповідей ми поінформуємо читачів окремо. В даному випадку, маючи у своєму розпорядженні практично готову доказову базу для розкриття низки тяжких злочинів і притягнення винних до відповідальності, керівництво Бучанського районного управління поліції та слідчі дотепер не вжили жодних заходів у межах розслідування кримінального провадження.

 

06 липня 2021 р. ми – заявники та свідки у провадженні, поїхали в Боярку, щоб потрапити на прийом до начальника слідчого відділу, який відбувається щовівторка з 10-ї до 13-ї год.

 

Бездіяльність поліції Боярки

Бучанське районне управління поліції ГУНП в Київській області (м. Боярка)

 

Вже на місці з’ясувалося, що на період карантину особистий прийом громадян не проводиться, та всі заяви слід подавати через канцелярію. А що – дуже зручно, можна спокійно ліпити відписки та уникати прямих запитань… Начальника слідчого відділу не було на місці, а слідчий Антон Чернець, який «розслідував» дане провадження, на даний час перебуває у відпустці. Зрештою, прийняв нас виконуючий обов’язки начальника слідчого відділу Артем Єльцов, який повідомив, що кримінальне провадження було закрито 20 серпня 2020 р. Що стало підставою для закриття провадження у справі – про це треба дізнаватися безпосередньо у слідчого, коли той вийде з відпустки.

 

Продажні поліцейські – найліпші друзі сектантів

 

Також нагадаю, що в цьому ж відділі поліції, котрий раніше мав назву Києво-Святошинського, в жовтні 2020 р. заступник начальника слідчого відділення був затриманий співробітниками СБ України спільно з підрозділами внутрішньої безпеки Національної поліції України та ДБР за отримання хабаря у розмірі 500 тис. грн. в обмін на непритягнення до кримінальної відповідальності підозрюваного у вчиненні шахрайства в особливо великих розмірах.

 

СБУ викрила на хабарі поліцейського

Повідомлення Пресцентру СБ України від 08 жовтня 2020 р.

 

В кожному відділенні поліції діє свій прейскурант на вирішення тих чи інших питань. Все має там свою вартість, зокрема й те, що ззовні може виглядати як проста бездіяльність слідчого. Як бачимо, продажність плюс некомпетентність слідчих слугує надійним прикриттям – свого роду «дахом» для сектантів.

 

Бездіяльність поліції, небажання працювати чи свідоме «вирішення проблем» за гроші – саме за таких умов скоюються найжахливіші злочини в сектах. При цьому самі перевертні у погонах уперто не бажають помічати цього, створюючи альтернативну реальність у віртуальному просторі. На сторінці Бучанського районного управління поліції у Facebook повно пафосних дописів зі світлинами лощених хлищів, які одержують нагороди з рук поліцейського керівництва. Там «довіра населення до поліції зростає», а боярські поліцейські спільно з активістами успішно протидіють поширенню наркотиків, насильству в сім’ї та взагалі сіють скрізь лише добро. А ще, як не складно здогадатися, поліцейські в Боярці дуже люблять бродячих собак і захищають їх більше, ніж людей.

 

І тут постає запитання: невже злочини в сектах є менш важливими? Розкриття шахрайства, визволення незаконно утримуваних осіб і, знову таки, протидія насильству, в тому числі сексуальному – це так само могло бути нагодою для того, щоб зайвий раз запостити «героїчний» допис в Інтернеті й показати людям свою здатність протидіяти злочинності. Але ж цього не відбувається.

 

Кримінальне провадження цілком може бути «реанімовано»

 

Тим часом, матері роками намагаються розшукати своїх дітей, які опинилися в секті. Лідери МГР «АллатРа» продовжують вербувати нових адептів. А слідчі роз’їжджають по дорогих курортах і купують собі різні модні цяцьки. Адже розкривати реальні тяжкі злочини – це не у фейсбучиках дописувати…

 

Проте наведене зовсім не свідчить про те, що так буде тривати довіку. Ніхто не повинен залишатися наодинці зі своїм горем, коли секта ламає життя і відбирає самих близьких людей. Злочини повинні та будуть розслідувані. Певною мірою, бездіяльність цих горе-слідчих плекали ми самі – своїм мовчанням, вірою в чесність поліцейських і надіями на те, що справедливість буде відновлено.

 

Проте одними сподіваннями, як ми мали нагоду переконатися, справа не зрушиться з «мертвої точки». А значить, слід більш рішуче використовувати надані нам законом можливості для того, щоб змусити поліцію виконувати покладені на неї функції. Чим, власне, ми і будемо займатися. Якщо слідчий не скасує свою постанову про закриття кримінального провадження, будемо добиватися цього в судовому порядку.