Це дійсно поза політикою? Найбезглуздіша реклама «благотворчого суспільства»

Поділитися:

Привид, але не зовсім комунізму, а сектантської кокістократії колобродить теренами нашої країни. На вулицях та у громадському транспорті стала дедалі частіше з’являтися нав’язлива реклама «благотворчого суспільства», що провадить у життя підміну національних цінностей українського народу ідеями та конспірологічними теоріями з власного псевдорелігійного віровчення, поширює в суспільстві викривлене тлумачення подій світової історії та сучасних геополітичних процесів.

 


 

Причини пожвавлення рекламної активності

 

На початку 2023 року секта «Благотворче суспільство» (міжнародний громадський рух «АллатРа» після ребрендінгу) – та сама, котра нібито «поза політикою та релігією», значно активізувала свою рекламну кампанію. Незадовго до цього організація провела провальну конференцію на тему ісламу, що не дістала очікуваного схвалення з боку мусульман. Як висловився тоді Ігор Данілов, люди втратили свій шанс, і тепер кліматичні події буде неможливо контролювати.

 

Задля того, щоб якось відволікти увагу від своєї поразки, сектанти взялися за створення засобів наочної агітації. Вони стали замовляти у друкарнях чималі наклади буклетів, календарів, листівок, візитівок і всієї тієї макулатури, що потім потрапляє із наших поштових скриньок у сміттєві кошики.

 

При тому, що керівна верхівка секти на початку широкомасштабного вторгнення російських збройних формувань в Україну втекла за кордон і облаштувалася у Словаччині, через свої численні осередки організація розгорнула широку рекламну кампанію з просування «благотворчого суспільства».

 

Наочна агітація в публічних місцях

 

Так, маршрутні таксі Києва інформують пасажирів про майбутнє з гарантією безпеки, без війн, інфляції та криз, щомісячне грошове забезпечення незалежно від зайнятості, високу заробітні плату зі скороченим робочим графіком 4 дні на тиждень і 4 години на день, доступне житлом площею не менше 60 м2 та інші фантазії, розраховані на розумово неповноцінних.

 

Реклама благотворчого суспільства

Ось так це виглядає: на кожному сидінні в чохлах із прозорими кишенями розміщено рекламу з дивними обіцянками та посиланням на веб-сайт проєкту. Фото зроблено на маршруті № 463 Кадетський Гай – Оболонь

 

Один з наших читачів, який особисто постраждав від дій сектантів, був серед пасажирів того маршрутного таксі. Йому довелося докладати чималих зусиль, аби пояснити водієві та пасажирам, що насправді приховано за ширмою «благотворчого суспільства». Всю рекламу він зірвав. Також чоловік звернувся до КП «Київпастранс» і до поліції, але там лише розвели руками. Формально ця реклама не порушує закону. Організація не перебуває під санкціями, її діяльність не заборонена, то ж немає підстав для відмови у розміщенні подібних агітаційних матеріалів.

 

У багатьох регіонах України аналогічну рекламу можна бачити на білбордах у містах і вздовж автомобільних доріг.

 

Реклама благотворчого суспільства на білборді

Рекламний щит біля с. Мостище, Київська область

 

Крім того, «благотворче суспільство» розміщує свою рекламу в соцмережах і популярних месенджерах. Ось, наприклад, реклама на ворожому Телеграм-каналі «Типичный Донецк», рупорі терористичної організації «днр» з охопленням майже 600 тисяч підписників. Реклама там коштує, в середньому, по 300 доларів.

 

Созидательное общество

Зверніть увагу на реакції під рекламним дописом

 

Все це свідчить про те, що навіть в умовах воєнного лихоліття організація має достатнє фінансування та, вірогідно, розраховує на участь у майбутніх виборах, аби просунути своїх представників до органів державної влади.

 

Мета виправдовує засоби?

 

Несила уявити, про які вибори може йтися, допоки триває війна. Але зі змісту агітаційних матеріалів очевидно, що нам намагаються нав’язати утвердження сектантської кокістократії, тобто такої системи управління, що перебуває у веденні функціонерів «АллатРа» («благотворчого суспільства») – найменш кваліфікованих, зомбованих і недобросовісних.

 

Для реалізації поставленої мети МГР «АллатРа» діє такими методами:

 

  • використовуючи наявні в її розпорядженні книжкові видавництва та численні медіаресурси (веб-сайти, відеохостинги, сторінки соціальних мереж) публічно заперечує розпочату в 2014 р. збройну агресію рф проти України;
  • пропагує російську концепцію побудови нового світового порядку, що полягає в утвердженні «багатополярного світу», в якому панівне місце відводиться ідеалізованій квазідержаві майбутнього – «благотворчому суспільству»;
  • виявляє потенціал громадсько-політичної активності в регіонах України для консолідації лояльних осіб;
  • організовує масові псевдонаукові заходи (конференції, семінари, форуми, телемости, «кругли столи»), залучає на свій бік політиків, державних службовців, представників муніципальної влади, громадських діячів, науково-педагогічних працівників, представників бізнесу, проводить інтерв’ю з публічними особами;
  • впроваджує своїх агентів впливу в органи державної влади та місцевого самоврядування для підриву державницьких устоїв України;
  • нагнітає в суспільстві апокаліптичні настрої навколо теми природних катастроф і погодних явищ, настання глобального голоду і дефіциту продовольчих ресурсів, пропонуючи скасування антиросійських санкцій і порятунок у єднанні з державою-агресором – російською федерацією;
  • використовує кошти, залучені у вигляді добровільних внесків від фізичних і юридичних осіб для просування власної ідеології;
  • для прикриття дійсної мети діяльності застосовує позитивну риторику «доброчинності», освітні, культурні, громадські проекти.

 

Як допомогти обманутим людям

 

На жаль, поки ця організація не заборонена, неможливо припинити розміщення їхньої реклами. У чинному законодавстві діють норми, що обмежують або повністю забороняють рекламу всього того, що шкодить здоров’ю або суспільній моралі, але, на жаль, там неможливо передбачити обмеження для того, що здатне зруйнувати свідомість і призвести до розумової деградації.

 

Ми не можемо вплинути на зміст подібної рекламної продукції, проте ми можемо і повинні випливати на людей, котрі потрапили під вплив «благотворчого суспільства». Говоріть із цими людьми, підтримуйте контакт, будьте завжди на зв’язку. Тільки у розмовах уникайте слова «секта». Це непродуктивна тактика у спілкуванні з такими людьми. Натомість просто будьте поряд, даруйте свою увагу, турботу, розуміння, любов. «Благотворче суспільство», як і всі подібні деструктивні культи, не здатна дати стільки уваги і піклування, скільки можете дати ви. Особливо на тому етапі, коли психологічно залежний адепт висловлює непевність і сумніви або невдоволення з того, що відбувається всередині організації. І тут на допомогу приходите ви – той, хто попри все залишається поряд, хто не засуджує і не відвертається.

 

Так, і без цього у нас вдосталь проблем. Повітряні тривоги, обстріли, та крім нас ці люди більше нікому не потрібні. Навіть Данілову та Яблочкіній на них усіх начхати.

 

Там у людей настільки переформатований мозок, що у них, як і в росіян, абсолютно немає власної позиції, власної думки. Для них є панівною винятково позиція руху.

 

На завершення дуже хотілося б побажати тим людям, які повірили цій рекламі, дізнатися – ні, не правду про «Благотворче суспільство», морквинку для віслюків, – а про те, що відбувається з їхньою свідомістю.