Зміни клімату. Технології обману в «благотворчому суспільстві»

Поділитися:

Льодовики тануть, вулкани прокидаються, вчені приховують від нас правду… Зміни клімату і глобальні катаклізми спричиняє «споживацький формат» суспільства, а от у «благотворчому суспільстві» все людство буде процвітати й жити як одна об’єднана цивілізація, – твердять адепти секти «Благотворче суспільство» (МГР «АллатРа»).

 


 

Їхні заяви – брехня. Ігор Данілов і його пропагандисти наганяють багато жаху про те, що нібито життя на планеті скоро закінчиться, але жодного притомного доказу ніхто не наводить.

 

Данілов про зміни клімату

Здоровий вуйко призовного віку, який крім балабольства на камеру ніде не працював і нічого в житті не «созідав», розповідає про створення «созідатєльного общєства»

 

То ж давайте розберемо ключові мотиви так званого «благотворчого суспільства», і ви матимете змогу переконатися в тому, що ані «кліматичного цербера», ані тих страшних наслідків, якими лякають сектанти, насправді не існує.

 

Зміни клімату чи російська загроза: що на порядку денному НАТО?

 

Раніше були часи, коли НАТО займалася не постачанням зброї для України, а проблематикою зміни клімату. Порівняно з тим, у якому турборежимі Організація Північноатлантичного договору працює зараз, роки тихого розміреного життя відійшли у минуле.

 

Так, раніше НАТО дійсно визнавала, що зміни клімату можуть мати серйозні наслідки для колективної безпеки та країн-учасниць Альянсу. НАТО провела кілька ініціатив, щоб зменшити негативний вплив на довкілля та уникнути продовольчої кризи. У 2008 р. НАТО створила групу експертів зі зміни клімату, яким було доручено дослідити наслідки зміни клімату для безпеки та стабільності. У 2010 р. НАТО затвердила Концепцію з підвищення стійкості до наслідків зміни клімату, в якій були визначені конкретні заходи для зменшення впливу зміни клімату на здатність НАТО до виконання своїх завдань.

 

Крім того, НАТО проводила низку навчань і організаційних заходів, щоб підготувати своїх членів до можливих наслідків землетрусів, повеней, тайфунів та інших стихійних природних лих.

 

До того, як світ стикнувся з російським тероризмом, однією з головних глобальних загроз для безпеки і стабільності були зміни клімату. Сьогодні це питання все одно залишається на порядку денному. Адже НАТО визнає важливість захисту навколишнього природного середовища і забезпечення продовольчої безпеки, щоб зберегти здатність до виконання покладених на неї завдань з підтримання міжнародної стабільності.

 

Після повномасштабного російського вторгнення в Україну відбулося значне розширення НАТО. До Альянсу приєдналися Фінляндія і Швеція. У червні 2022 р. на саміті Північноатлантичного альянсу було ухвалено нову Стратегічну концепцію, в якій російську федерацію було визначено «найбільш значною та прямою загрозою для безпеки союзників та для миру і стабільності на євроатлантичному просторі».

 

Хто і навіщо творить страшні легенди навколо «глобальних катаклізмів», що нібито загрожують усьому людству більше, ніж російська агресія? Хто і задля чого намагається просувати ідею про невідворотність об’єднання з росіянами перед обличчям неминучого настання кінця світу?

 

«Созідуни, созідайтє!»

 

Ідеологи міжнародного громадського руху «АллатРа» – Ігор Данілов і Галина Яблочкіна для розширення лав своїх послідовників постійно вигадують і провадять різноманітні проекти, орієнтовані на активну частину населення. Загалом у їхніх «нових» проектах немає нічого оригінального, а основи ідеології взято з книжок Анастасії Нових (неіснуючої «пророчиці» секти, під іменем якої писав колектив авторів на чолі з Яблочкіною).

 

З 2019 року аллатранці запустили новий проект з розбудови «благотворчого суспільства» («созидательного общества»). Вони поступово провели ребрендінг задля «відбілювання» репутації руху. Тепер замість назви «АллатРа» адепти стали називати себе «волонтерами благотворчого суспільства». Систематично, не рідше двох-трьох разів на рік сектанти проводять пропагандистські масові заходи під виглядом «міжнародних онлайн форумів», спрямовані на нагнітання апокаліптичних настроїв і заявляють, що «созидательное общество – единственный выход из климатического коллапса».

 

Для зручності пропоную називати наших фігурантів коротко – созідуни. Щодня созідуни віщують моторошні сценарії майбутнього кінця світу, що нібито настане у 2036 році. Вони навіюють своїм послідовникам хибну ідею про те, що спільним ворогом усього людства є клімат, усі «геополітичні суперечки» про державні кордони не мають сенсу, а військові конфлікти відбуваються через небажання громадян різних країн об’єднуватися і разом розбудовувати «благотворче суспільство».

 

Созідуни вже кілька разів розпочинали відлік до настання кінця світу, висували різні прогнози та щоразу помилялися. Якщо прослідкувати їхні передбачення, то помітно, що вони постійно підігрівають градус жаху і паніки. Секрет «живучості» сектантських міфів про «глобальні катаклізми» полягає в тому, що їх творці використовують офіційні наукові дані, довільно змішуючи їх зі сфальсифікованими або викривленими відомостями, суперечливими, недоведеними чи недостатньо обґрунтованими гіпотезами, а також власними відсебеньками на кшталт історій про «кліматичного цербера».

 

Кліматичні періоди в історії Землі

 

Зміни клімату відбувалися протягом усього періоду існування планети Земля. Клімат змінюється через природні фактори, такі як вулканічна активність, сонячна активність, зміни орбіти Землі, землетруси, природні пожежі тощо, а також внаслідок діяльності людини.

 

Протягом останніх тисячоліть на Землі було декілька кліматичних періодів. Наприклад, під час останнього льодовикового періоду (приблизно 115 000 – 11 700 років тому) температури були набагато нижчими. Великі ділянки Землі були покриті льодовиками. Льодовики розташовувалися на значній території Північної Америки та Євразії, а також у Південній Америці та Австралії.

 

З давніх-давен було відомо, що в Єгипті було спекотно та сухо, тоді як на Східному узбережжі США випадало більше опадів і вологість була вищою. В Європі також відбувалися зміни клімату, такі як холодні періоди, коли на території сучасної Франції та Німеччини були льодовики, та теплі періоди, коли клімат був аналогічним теперішньому.

 

У сучасній історії відбуваються зміни клімату, які обумовлені глобальним потеплінням, викликаним людською діяльністю. Історія Землі також пов’язана з генезою живих організмів на планеті. Наприклад, виникнення рослин, здатних до фотосинтезу в ранньому палеозої (близько 400 мільйонів років тому) призвело до зменшення вмісту вуглекислого газу в атмосфері. Це сприяло охолодженню клімату та виникненню льодовикових періодів.

 

Історія змін клімату на планеті багато в чому залежала від зміни земної орбіти, особливо її нахилу та ексцентриситету. Наприклад, періодичні зміни нахилу земної орбіти призводять до змін у кількості сонячної енергії, яка досягає поверхні Землі. Це може спричинити кліматичні зміни, включаючи льодовикові періоди та теплі періоди.

 

Холодний період і глобальне потепління

 

З розвитком науки людство отримало змогу задокументувати і дослідити кілька найважливіших подій, які були пов’язані зі змінами клімату. Найбільш відомі з них – це холодний період, який тривав приблизно з 1550 по 1850 рік, та глобальне потепління, яке спостерігається з кінця ХІХ століття до сьогодення. Протягом цих періодів температура повітря, опади, масштаби природних катастроф, зокрема повеней, зсувів, посух та інших факторів значно змінювалися.

 

Наприклад, під час холодної періоду в Північній Америці відбулася велика екологічна катастрофа. Вона була спричинена знищенням лісів, зокрема канадських, через тривалі морози. Тоді ж річки, які раніше замерзали тільки зверху, стали замерзати донизу, що призвело до погіршення умов життя більшості місцевих жителів.

 

Також, відомо, що в Австралії відбулася велика посуха в період з 1895 до 1903 року. Вона супроводжувалася сильними вітрами та високими температурами. Ця посуха спричинила голод і значні збитки у різних галузях економіки країни.

 

В той саме час, у Євразії кліматичні зміни протягом останнього тисячоліття були пов’язані зі зміною межі льодовиків. Так, наприклад, протягом холодного періоду межі льодовиків зміщувалися до південних регіонів Євразії, тоді як під час глобального потепління льодовики почали зменшуватися.

 

Крім змін у температурі і вологості, зміни клімату відображаються і в інших елементах клімату, таких як атмосферний тиск, вітер, хмарність, атмосферна вологість, температура океану. Усі ці та інші фактори, разом із людською діяльністю, можуть впливати на зміну клімату. Наприклад, використання вуглеводнів та інших викидів, що відбувається в результаті промислової діяльності, призводить до збільшення вмісту вуглекислого газу в атмосфері, що може призвести до глобального потепління.

 

Природні фактори

 

На думку созідунів, «істинними» причинами глобальних катаклізмів є «штучне розділення людей», обман з боку науковців і світова змова урядів, які прагнуть нажитися на стихійних лихах. Важливо розуміти, що клімат є складним і динамічним явищем. Його зміни можуть відбуватися як природним шляхом, так і через людську діяльність.

 

Втім, як бачимо, «споживацький» формат суспільства – не основна причина змін клімату. Жоден холодний період або потепління, що відбувалися впродовж останнього тисячоліття, ніяк не пов’язані з «благотворчим суспільством». Причина зміни клімату – не «кліматичний цербер» і не дурня з голови негативно шановного Ігоря Михайловича, адже у минулому він не справляв жодного впливу на геологічну історію Землі.

 

Кліматичний цербер Ігоря Данілова

Ігор Данілов лякає адептів триголовою псиною

 

Так, насправді, відомо, що зміна клімату — це природне явище, яке відбувалося протягом усієї історії Землі. Проте, зараз ми маємо справу зі значним підвищенням температури, що спостерігається за останні десятиліття. І ця зміна клімату, на відміну від природних змін, є викликом для людства, оскільки вона виникла як результат впливу людської діяльності на природне середовище.

 

За допомогою наукових методів, таких як аналіз льодовикових зразків, коралових шарів, геологічних зразків та інших показників, вчені змогли відтворити кліматичні зміни, що відбувалися на Землі за останні тисячоліття. Вони показують, що клімат на Землі був нестабільним і змінювався від регіону до регіону.

 

Наприклад, відбувалися значні коливання температури в Арктиці, де в деякі періоди існувала відкрита водна поверхня. В інші періоди території були вкриті льодом. В Євразії були часи, коли території, що зараз є пустелями, були покриті травою. А в інші часи території, де зараз ліси, були покриті тундровою рослинністю. У Гренландії тоді було значно тепліше, ніж зараз.

 

Таким чином, зміна клімату на Землі — це природне явище, що тривало безперервно протягом історії нашої планети.

 

12 тисяч років – цикл глобальних катаклізмів?

 

Созідуни вже не перший рік поспіль поширюють тезу про 12-тисячолітній цикл, який нібито властивий розвиткові масштабних стихійних лих. За браком наукового підґрунтя, вони традиційно підтягують під цю тезу пророцтва чи інші сумнівні джерела інформації.

 

Як один з прикладів, під час лайно-форуму «Глобальный кризис. Наше спасение в единении», що проходив 12 листопада 2022 р. і тривав понад 11 годин, спікери багато розповідали про те, що всі природні катастрофи повторюються з періодичністю 12 тисяч років (на відео – з 02 год. 00 хв. 53 сек.).

 

Доповідь про зміни клімату

Цього разу сектанти демонстрували графіки, діаграми, а на їх фоні черговий ноунейм під виглядом «вченого» проголошував наближення апокаліпсису

 

Твердження про те, що рух ядра Землі змінюється кожні 12 тисяч років і призводить до зміни клімату на планеті, не відповідає дійсності.

 

Почнемо з того, що ядро Землі не рухається як одне ціле, а складається з різних шарів, які рухаються з різною швидкістю і в різних напрямках. Наприклад, зовнішній ядерний шар рухається швидше за внутрішній. В той же час, зміни в русі ядра Землі не мають прямого впливу на клімат.

 

Крім того, існує багато природних факторів, які можуть призвести до зміни клімату, таких як вулканічна активність, зміна сонячної активності, зміни орбіти Землі навколо Сонця, зміни складу атмосфери тощо. Проте жоден з цих факторів не приводить до таких раптових змін, які передбачають пропагандисти «благотворчого суспільства».

 

Кінець світу 2036 року

 

Неодмінно в усі часи є люди, котрі вірять у настання кінця світу. А якщо на додачу щоденно повторювати їм з екранів YouTube, зі сторінок у соцмережах і месенджерах, що «кліматичний цербер» вже близько і залишилося зовсім обмаль часу, що треба всім єднатися і будувати «благотворче суспільство», то панічні настрої розганятимуться зі швидкістю цунамі.

 

«Науковці навмисно приховують відомості про природні катаклізми, вводять усіх в оману, фальшують дані! Уряди різних країн замовчують наслідки стихійних лих! Тому збір інформації здійснюють наші сволонтери», – ось і всі «джерела», на яких базуються «точні математичні розрахунки» часу до настання загальнопланетарної катастрофи, анонсованої сектантами.

 

Кліматичний цербер вирвався

Стоп-кадр педерачі за участі Ігоря Данілова «Климатический цербер вырвался на свободу! Угроза существования человечества!» від 10.11.2022 р.

 

Це було б смішно, якби не відбувалося в умовах, коли нашу країну терзає кровожерливий ворог, що погрожує всьому світові. І це не клімат.

 

Созідуни щедро годують свою аудиторію апокаліптичними прогнозами. Вони розуміють, що для підживлення активності свого руху вони зобов’язані генерувати дедалі більш моторошні сценарії загибелі людства, закликаючи гуртуватися навколо абстрактного «благотворчого суспільства» задля порятунку від катастроф, які нібито загрожують усій планеті.

 

Так, 12 листопада 2022 р. созідуни проводили черговий міжнародний лайно-форум «Глобальный кризис. Наше спасение в единении». На відеозаписі, починаючи з 02 год. 26 хв. 25 сек. у сюжеті «Гибель планеты. Как это будет?» демонструються кадри, створені за допомогою комп’ютерної графіки. Відеоряд візуалізує знищення планети Земля і супроводжується коментарем «експерта» форуму Єлизавети Хромової.

 

Апокаліптична картина кінця світу

Апокаліптична картина кінця світу

 

Керівник інформаційно-аналітичного відділу з питань зміни клімату проекту «Благотворче суспільство», геолог-геофізик з росії Єлизавета Хромова, як ви вже знаєте з огляду попереднього аналогічного форуму, активно просуває концепцію «багатополярного світу» путіна, закликає до єднання «слов’янських народів» в одну «нову цивілізацію» під головуванням росії.

 

Нижче озвучений нею «прогноз» наведу повністю мовою оригіналу, щоб усі могли оцінити потік шизофренічного марення, що ллється в голови адептів «благотворчого суспільства».

 

Сценарій загибелі планети Земля, оприлюднений на форумі «Глобальный кризис. Наше спасение в единении» 12.11.2022 р.

 

«…На дне Марианской впадины произойдет огромный взрыв. Этот взрыв будет в тысячи раз превышать весь запас ядерного оружия, находящегося на Земле. Под сильнейшим давлением океан не просто закипит – он взорвется. Это поднимет огромный столб пара, смешанного с пылью. Гигантский столб пара под огромным давлением устремится настолько высоко вверх, что прорвет нашу атмосферу.

 

Атмосфера свернется подобно одеялу. Ее просто сдует солнечным ветром. То есть нашу атмосферу сметет в буквальном смысле слова вместе со всей водной оболочкой.

 

Также одновременно этот гигантский взрыв вызовет мощнейший гидроудар, направленный вглубь нашей планеты, потому что 11 километров толщи воды в Марианской впадине – это огромнейшее давление в точке, где произойдет взрыв. Это давление, в свою очередь, отразится на гидроударе. Произойдет мощнейшая взрывная волна, направленная в центр планеты, которая будет тангенциально расходиться. И это спровоцирует дополнительные кавитационные процессы, это приведет к резкому расширению магмы во все стороны в 10 раз. То есть магмы станет в 10 раз больше. Это буквально разорвет планету изнутри.

 

Магма от такого удара будет вести себя как газообразное вещество. Все вулканы, трещины, разломы, все границы литосферных плит разорвутся и извергнуться одновременно. Землю зальет лавовыми потоками так же, как это произошло на Марсе.

 

Естественно, вследствие удара внутреннее ядро отскочит, и движение внешнего ядра остановится. Наша планета умрет. Этот процесс займет всего несколько минут. Вследствие остановки ядра исчезнет электромагнитное поле нашей планеты, и практически полностью – гравитационное.

 

А значит, все спутники упадут с околоземной орбиты, в том числе и луна. Если луна будет находиться над восточным полушарием, то она будет отброшена взрывом и притянется Солнцем. А если луна будет находиться над западным полушарием, то в момент, когда гравитационное поле пропадет, она упадет на землю.

 

Данная математическая модель говорит о том, что если процесс разрушения будет протекать достаточно медленно и не будет никаких провоцирующих факторов на ускорение, то все, о чем мы говорим, произойдет в октябре 2036 года».

 

Страх як знаряддя терору

 

Також созідуни заявляють, буцімто багато науковців з різних країн світу підтримують їхній рух, що науковці доводять неминучість настання у жовтні 2036 року кінця світу. Як науковець, я запевняю вас: це – обман і маніпуляції. Прикро, але реалії життя показують, що сьогодні антинаука випереджає академічну науку. Передусім, це проявляється у питаннях інформування громадськості.

 

«Прогнози» созідунів про загибель планети Земля у 2036 році є необґрунтованими та не мають наукового підґрунтя. Клімат на планеті дійсно змінюється. Але це процес, який відбувається протягом багатьох років і має багато причин.

 

Безумовно, клімат – важлива річ. Однак знаходяться особи, котрі прагнуть нажитися на будь-яких стихійних лихах або збільшити свій вплив на прийняття тих чи інших рішень. Ідеологи секти «благотворче суспільство» (МГР «АллатРа») не мають іншого вибору, як максимально нагнітати паніку й апокаліптичні настрої. Без природних катастроф і стихійних лих созідуни голодуватимуть.

 

Вони нікому не будуть цікавими, з їх нудними розповідями про «мир духовний», якщо не буде драматургії та залякування чимось таким, природа чого незбагненна. Созідунам потрібна трагедія, потрібна певна проблема, для «розв’язання» якої можна залучати спонсорів чи «доїти» своїх адептів, одночасно поширюючи неправдиві чи викривлені відомості. Інакше (йой, лихо!) їм доведеться працевлаштовуватися і ходити на роботу.

 

Обпаскудившись і замазавшись по самі вуха, аллатранці-созідуни винайшли чудовий спосіб «відбілити» свою репутацію та залучити нових послідовників, проголосивши курс на порятунок всієї планети від природних катаклізмів і створення «благотворчого суспільства» («созидательного общества»). У численних пропагандистських відеороликах та інших матеріалах созідуни висувають абсурдні теорії, а їхні шанувальники, нажахані майбутнім апокаліпсисом, сприймають усе за чисту монету.

 

Крім того, страхи людей перед можливими невідворотними катастрофами виявилися зручними інструментами в руках політиків. І боротьба за збереження навколишнього природного середовища перетворилася на політичний інструмент. Сьогодні сектанти-аллатранці, вони ж созідуни «поза політикою і релігією» – це вже не рух за збереження життя на планеті, а вкрай політизована сила. Це небезпечне маргінальне угруповання, що використовує екстремістські, а часом – і терористичні методи.

 

Звідки беруть початок моторошні легенди

 

У 1960-х роках поширювалася теорія про настання новітнього льодовикового періоду – глобального похолодання, що може знищити всю людську цивілізацію. За прогнозами, через холод людство залишиться без продовольства та повністю вимре. Однак цього не сталося.

 

Потім варто загадати, як у 1990-х роках з’явилася нова тема про озонові діри. Хто застав ті часи – погодьтеся, було дуже страшно. Я почула про це вперше, коли навчалася у молодших класах школи. Пам’ятаю, з яким жахом я читала в якомусь дитячому журналі статтю про те, що поява озонових дір може призвести до загибелі всього живого, і що це станеться зовсім скоро. Потім це ми обговорювали з однолітками, і боялися вже колективно.

 

З часом виявилося, що озонові діри періодично виникають і затягуються самі по собі. Зате скільки було проведено симпозіумів, конференцій, урядових нарад… Скільки коштів було виділено на заходи зі збереження озонового шару планети! Особливо були задоволені виробники холодильників, дезодорантів та інших товарів, які «перейшли на нові технології».

 

Те ж саме в сучасних умовах намагаються робити созідуни. Тобто береться проблема, за допомогою медіа і засобів пропаганди вона роздмухується до масштабів вселенської катастрофи, та далі на цьому збираються гроші.

 

Наслідки повеней

Вони жаліють постраждалих від повеней у тропічних регіонах планети, а про жертв російської агресії – закатованих, розстріляних, про вбитих або скалічених ракетами дітей і жінок на каналах «АллатРа ТВ» і «Созидательное общество» немає жодного відео

 

На прикладі МГР «АллатРа» ми зараз спостерігаємо зростання цілого покоління пропагандистів-псевдоекологів. Секта розсиплеться, якщо з’ясується, що у найближчі століття кінець світу нам не загрожує. І суспільство втратить інтерес до теми «глобальних катаклізмів». Тому кожен новий форум, кожен новий відеоролик на тему клімату стають більш моторошними за попередні.

 

Ті сюжети про стихійні лиха, котрі показували на YouTube-каналі «АллатРа ТВ» ще якихось три роки тому, сьогодні здаються не настільки страшними. Вони дещо застаріли, тому треба посилювати напругу і тривожні очікування. «Я відєл труп матєрі, обнімающєй своєго рєбйонка», – навіть цей минулорічний сюжет про наслідки виверження вулкану тьмяніє з часом. І раби секти, що займаються створенням контенту, змушені вигадувати сенсаційні подробиці і давати ще більш кричущі заголовки.

 

Політичний аспект

 

Елементарне запитання: чи здатне об’єднання всього людства у форматі «благотворчого суспільства» зупинити зміни клімату чи подолати їх наслідки? Відповідь очевидна: не здатне. Проте деякі громадські об’єднання (і не лише созідуни) використовують «мову екології» для маскування своїх антиурядових виступів і просування відверто антисоціальних ідей.

 

На мою особисту думку, сьогодні рух радикальних «зелених» (включаючи «екоактивістів» і веганів) нічим не відрізняється від тоталітарної псевдорелігійної організації, де існує розгалужена мережа осередків і жорсткий контроль інформації. Політики та посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування опинилися в заручниках у цього руху, коли вони змушені узгоджувати свої рішення і враховувати позиції так званих «екоактивістів».

 

До того ж, «зелена» сила постає як елемент контролю за багатьма процесами – політичними, енергетичними, економічними, соціальними та навіть воєнними.

 

Багато людей стали жертвами глобального обману з боку тих, хто наживається на проблематиці «глобальних катаклізмів» і не хоче, щоб провідні країни світу займалися допомогою Україні, а натомість спрямовували всі зусилля на зупинення «циклу в 12 тисяч років», якого насправді не відбувається.

 

Аллатранці-созідуни і псевдоекологи мають дуже багато спільного. Не дивно, що вони тягнуться одне до одного. Данілов чудово розуміє, що у світі ідея боротьби зі змінами клімату надто хороша, щоб від неї відмовлялися. Тому на його життя точно вистачить. Він розуміє і те, що його мрії про «благотворче суспільство» аж ніяк не допоможуть екології, зате на цьому можна нажитися.

 

Це знають і використовують спонсори та покровителі Данілова, котрі хочуть усіма способами спровокувати суперечки в політичних колах стосовно воєнної та гуманітарної підтримки Україні. Тому що під «екологічні» програми, під боротьбу зі змінами клімату держави виділяють колосальні кошти з бюджетів, залучають міжнародні інституції та фонди. За їхнім задумом, якщо повернути клімат на перше місце порядку денного, то увага до подій в Україні поступово зникне, а замість закупівлі зброї для перемоги над росією держави-члени займатимуться протидією міфічним «глобальним катаклізмам».

 

Ті, хто досі вважають, що за допомогою «кліматичної» риторики можна штучно відволікти увагу від російської загрози, не усвідомлюють істинної мети України, яка зараз виборює свободу і безпечне майбутнє для всієї Європи. І нехай проросійські созідуни марять про новий світовий порядок на чолі з росією, а ми налаштовані повністю придушити двоголову гідру.