У Києві демонтовано радянську скульптуру «дружби» народів

Поділитися:

Україна назавжди позбудеться радянської спадщини. Сьогодні у центрі столиці демонтовано потворну скульптуру під аркою Дружби народів, яка символізувала «возз’єднання» українського та російського народів.

 


 

Скульптура двох чоловіків, які символізують українських і російських робітників, була частиною загальної композиції арки Дружби народів. У руках «трудящі» тримали стрічку із зображенням Ордену Дружби народів. І тут один образ російського робітника виглядає як чийсь невдалий жарт і вкотре показує брехливу суть радянської пропаганди. Мокшанці не можуть бути трудівниками. Вони здатні тільки безпробудно пиячити, займатися мародерством і жити у лайні все своє нікчемне життя.

 

Арка Дружби народів

В народі арка зоветься багатьма неофіційними назвами: «Ярмо», «Хомут», «Дуга», «Кайдани», «Бублик», що яскраво відображають ставлення авторів цих термінів до «дружби народів» – евфемізму, вигаданого радянською пропагандою

 

Раніше на цьому місці була Літня естрада. Виконана у стилі так званого «радянського реалізму» скульптура, відкрита у 1982 р. від самого початку не мала жодної естетичної цінності. Це був лише один із багатьох пам’ятників суто ідеологічного призначення. Тисячі таких встановлювали за доби комуністичного тоталітарного режиму в усіх містах.

 

Дивує лиш те, чому рішення демонтувати скульптуру приймалося так довго. Та ми попрощаємося із цією незугарною потворою без жалю. В Україні, з її багатою історією достатньо видатних історичних подій і постатей, котрі дійсно заслуговують на увічнення в пам’ятниках і меморіалах.

 

Арка Дружби народів буде підсвічена кольорами нашого прапора і невдовзі отримає іншу назву. В українців не може бути нічого навіть близького до орди вбивць і мародерів, які століттями намагалися знищити нашу державність і зараз жорстоко вбивають мирних людей. В усьому світі на багато наступних поколінь так само не буде дружнього ставлення до російських загарбників – ґвалтівників і садистів, які несуть за собою тільки смерть і руйнування всюди, куди ступають своїми лаптями.

 

До речі, під час демонтажу скульптури у російського «робітника» відпала голова, що символізує наше спільне прагнення скоріше побачити всю Московію обезглавленою та знищеною.