Ірина Кременовська
Latest posts by Ірина Кременовська (see all)
- Зняти плівку обману, або Як позбутися реклами проросійської секти -
- Серія робіт «Faces of war» Тамари Качаленко присвячена пам’яті жертв катастрофи на Каховській ГЕС -
- Клірик УПЦ (МП) Микола Данилевич виправдовував російську агресію та розпалював релігійну ненависть -
- «Back to black» – серія робіт «Старі та діти» Тамари Качаленко -
- Краєвиди інакшого Донецька -
У наш час, коли громадський простір переповнений різноманітними рекламними пропозиціями, оголошеннями і закликами, важливо не залишатися байдужими, якщо у них просувають потенційно небезпечні речі. Під виглядом соціальної реклами на вулицях киян і гостей столиці запрошують до деструктивного культу «благотворче суспільство» (також відомого як «АллатРа»). І кожен з нас може зробити свій внесок в очищення наших міст від агіток цієї антиукраїнської секти.
Залишки реклами «благотворчого суспільства»
В чому полягають секрети процвітання сект? Перший фактор – це мовчання жертв. Другий – байдужість оточуючих. Для будь-якого маніпулятора, який бажає впливати на маси, ці два фактори є ключовими, першорядними. Але як тільки хтось наважується протистояти, ситуація змінюється.
Пригадаймо про те, як у листопаді 2023 р. співробітниками Служби безпеки України спільно з Національною поліцією України в декількох регіонах одночасно було проведено масштабні обшуки, з припиненням великих і дрібних осередків МГР «АллатРа». Після цього реклама проєктів організації, зокрема щодо розбудови так званого «благотворчого суспільства», більше не оновлювалася. Вона почала стрімко зникати з публічного простору.
З торговельних павільйонів і приміщень аптек, магазинів, навіть з автомобілів їхні власники поздирали наліпки з логотипами, позбулися іншої атрибутики. З багатьох інтернет-магазинів зникли книги «Анастасії Нових», у миру – Галини Яблочкіної. Вже давно на вулицях реклама «благотворчого суспільства», що колись розміщувалася на білбордах, замінена рекламою звичних речей.
Лише подекуди вздовж автодоріг можна побачити, як вітер тріпає сиротливі обривки паперових плакатів з пустопорожнім слоганом «Світ без воєн!». Творці цього гасла тільки на словах обіцяли «мир у всьому світі». При цьому російську агресію вони цілковито схвалювали, а після початку повномасштабного російського наступу втекли за кордон, до Словаччини.
Там, де люди не обізнані стосовно того, чим займалася «АллатРа» з її «благотворчим суспільством», чи вони просто потребують добрячого копняка, себто стороннього поштовху, наразі лишилися сумні нагадування про цю організацію.
Як показує нещодавній випадок у Києві, тепер сектанти навряд чи плекатимуть надію повернутися.
Історія одного автобуса та великого рішення
Вчора мій колега і добрий друг, пан Анатолій Тихончук – військовий психолог, який займається реабілітацією наших воїнів і реінтеграцією ветеранів у цивільне життя, натрапив на одну з таких «реклам» на автобусі маршруту № 227.
Рекламне зображення на липкій плівці, що виготовлено типографським способом, приклеєно до бокових частин кузова автобуса, воно частково покриває вікна і двері. Зняти його, не пошкодивши при цьому фарбоване покриття, здається не легкою справою.
Підприємства-перевізники зазвичай неохоче виділяють гроші на оновлення і поточний ремонт наявного транспорту. Водіям часто-густо доводиться власним коштом лагодити автобуси, підтримувати їх у належному стані та усувати дрібні несправності. Годі й казати про фарбування, якщо замість цього можна обклеїти автобус готовою плівкою з яскравим зображенням, люб’язно наданою на безоплатній основі «волонтерами», які «поза політикою та релігією».
Здавалося б, хто за таких умов стане перейматися змістом розміщуваної на громадському транспорті реклами?.. Та навіть оцінивши свої шанси на успіх як невеликі, ми все одно вирішили звернутися напряму до керівника транспортної компанії з проханням прибрати цю ганебну рекламу.
Нам вдалося вийти на контакти власника підприємства. Під час бесіди йому було докладно роз’яснено, що це за реклама, в чому полягає антиукраїнський характер діяльності секти, а також визначено термін для того, щоб цієї реклами позбутися.
І що найбільше порадувало, так це те, що керівництво підприємства проявило розуміння та оперативність у вирішенні цього питання. Власник усе зрозумів, пообіцяв проінформувати до визначеного часу про прибирання реклами з фотофіксацією автобуса. Автобус було невідкладно знято з маршруту для демонтажу плівкового покриття з недоречними зображеннями й написами.
Маршрут без обману
А сьогодні від автоперевізника надійшло повідомлення про те, що автобус звільнили від реклами ще вчора. До відповіді було додано фото транспортного засобу.
Державний номер і маршрут співпадає, тож перед нами той самий автобус.
Цей випадок підтверджує, що навіть в умовах воєнного часу, коли здається, що на такі «дрібниці» немає сил і натхнення, ми можемо змінювати ситуацію на краще. Але для цього потрібна участь небайдужих людей. Для того, щоб бути почутими, потрібно говорити. Ми не повинні толерувати, коли хтось намагається просувати антиукраїнські ідеї під прикриттям красивих слів і гасел.
Алегорично кажучи, секти – немов бур’яни, які можуть швидко розростатися, якщо їх не видаляти. І поки ми будемо мовчати, ці бур’яни захоплюватимуть усе більше простору, витісняючи здорові рослини. Але варто лише взяти в руки сапу, і бур’ян можна знищити ще на стадії перших паростків.
Наведена історія одного автобусу показує, що звернення громадян спрацьовують, що вони є результативними. Не мовчіть, коли бачите обман і маніпуляції, не залишайтесь осторонь. Адже кожен крок у цьому напрямі підвищує загальний цивілізований рівень нашого суспільства, допомагає виховувати раціональне мислення у людей. І, як виявилося, навіть одне звернення може стати вирішальним.