Фінал Сенсея. Обшуки в будинку Ігоря Данілова та функціонерів секти «Благотворче суспільство» («АллатРа»)

Поділитися:

Сьогоднішній день – 1 листопада 2023 року, ввійде в історію як такий, коли вперше за 30 років з часів «Білого братства» держава зробила рішучий крок у напрямі припинення діяльності сучасного деструктивного культу (секти) антиукраїнської спрямованості з назвою «Благотворче суспільство» (ака «АллатРа», «созидательное общество»). Співробітники Служби безпеки України провели 74 обшуки, в тому числі в будинку Ігоря Данілова, в помешканнях інших функціонерів та у приміщеннях, які використовували сектанти.  

 


 

Попередні результати

 

Деякі знахідки, прямо кажучи, шокують. І йдеться не тільки про бутафорську піраміду, що використовувалася в експериментах з «телепатією». Друкована продукція, що пропагує комуністичний тоталітарний режим, культ особистості путіна, розпалює ворожнечу на національному та релігійному підґрунті та багато подібної макулатури. А виявленому асортименту батогів, вібраторів та іншої пікантної атрибутики позаздрив би будь-який магазин товарів для дорослих.

 

Обшуки благотворче суспільство

Будинок Ігоря Данілова, який оформлений на його дружину та доньку; Святопетрівське, Київська область

 

Або, наприклад, взяти таку дрібничку, як блокнот, у який наразі невідома людина записувала всі свої думки. Там усіх адептів змушували це робити. «Хорошо держит бесперебойник, вот бы украсть домой, когда все будет распадаться», – пише людина, котра робила тут свої нотатки.

 

Для участі у проведенні слідчих дій був викликаний власник будинку, який силовим способом захопили сектанти. Йдеться про той самий будинок, у якому сектанти проводили зустрічі зі знаменитостями, використовували як студію для запису своїх відео. Крім того, в цьому будинку постійно проживала група адептів. Свого часу функціонери «АллатРа» незаконно заволоділи чужим житлом, буквально викинули на вулицю сім’ю з дітьми та онуками, виставили свою охорону.

 

Справжній господар будинку, Анатолій Тихончук – колишній військовий, кандидат психологічних наук, а нині волонтер, який займається реабілітацією наших воїнів. Він одразу прибув на місце з усіма оригіналами документів, які підтверджують його право власності. Після завершення процесуальних дій, вперше за декілька років чоловік зміг нарешті побувати у своїй оселі, яку він будував разом зі своєю сім’єю.

 

На теперішній час керівництво секти разом з групою адептів перебувають за межами України, у Словаччині. Але це не завадило оголошенню підозри Ігорю Данілову за низкою статей Кримінального кодексу України. Надалі, у разі, якщо він та інші функціонери, яким також було повідомлено про підозру, не прибудуть для обрання запобіжного заходу, їх буде оголошено у міжнародний розшук.

 

Всі подробиці – лише в офіційних джерелах

 

Підсумки проведення обшуків буде оприлюднено завтра, 02.11.2023 р., на офіційних ресурсах Служби безпеки України. Буде відео, будуть ще більш цікаві подробиці.

 

Втім, якими б не були вражаючими попередні результати обшуків, пріоритетним завданням для правоохоронців є робота з жертвами культу. Це переважно молоді дівчата, яких давно чекають їхні батьки, рідні, друзі. Тому попереду – складний етап їх визволення та ресоціалізації.

 

«Для мене головне – повернути дітей у сім’ю, щоб у них була щаслива молодість, а не те, на що вони марнують своє життя зараз», – так коментує результати обшуків один з оперативників.

 

Зараз неодмінно з’являться всякі політикани, журнашлюхи та інші пустобрехи, котрі почнуть приписувати собі чужі заслуги та казати, буцімто це їхні писульки у фейсбучиках або макулатурні звернення в різні інстанції зрушили справу. Нешановні, жоден правоохоронець не розкриє вам подробиці провадження навіть на депутатський запит.

 

Все відбулося сьогодні лише завдяки тому, що оперативники та слідчі виконали свою роботу й зібрали докази, і ці матеріали дозволили переконати керівництво Служби, а також прокуратуру і суд у необхідності проведення обшуків. А результати обшуків показали, що все було обґрунтовано і правильно. З урахуванням того, що робота ще триває, про деталі всі дізнаються після підбиття підсумків, з офіційних релізів Служби безпеки України.

 

Наша вдячність усім причетним  

 

Я особисто хочу висловити безмежну вдячність тим співробітникам Служби безпеки України, які організували та реалізували всі заходи одним днем. Тим, хто з 2019 року не припиняли боротися із цією сектою, хто подолали всі бюрократичні перешкоди та змогли переконати керівництво в тому, що діяльність цього антидержавницького культу має бути припинено. Тим, кому коштувала неймовірних нервових зусиль підготовка до сьогоднішніх обшуків – без перепочинку, без сну, без права на помилку. Тим, хто наважилися і зробили. Велика шана та низький вам уклін.

 

До мене також долучаються зі словами вдячності батьки дівчат, які зараз перебувають у лавах «Благотворчого суспільства»:

 

«Від усього серця дякуємо вам за сьогоднішнє свято для численних потерпілих від «АллатРи».

 

Для багатьох із них це найкращий день за останні роки, без перебільшення. Також радіємо за вас, що тривала праця і зусилля не були марними, і сподіваємося, що і надалі цю справу буде доведено до суду і завершено обвинувальними вироками.

 

Дякуємо оперативним працівникам і слідчим за підтримку і розуміння.

 

Здоров’я вам і успіхів у всіх справах».

 

Надовго не прощаюся, бо незабаром буде продовження, але тільки в тому обсязі, наскільки це можливо в інтересах слідства.

 

Наліпка благотворче суспільство

Наліпка з логотипом «Благотворчого суспільства» на ларьку з ремонту взуття; Оболонь, Київ

 

Спойлер: тим, хто наліпили собі символіку «Благотворчого суспільства» – готуйтеся здирати це паскудство зубами. Часу зовсім обмаль. Час пішов.