Шахрайству Мунтяна має бути покладено край

The following two tabs change content below.

Протягом останніх років стурбовані мешканці української столиці дедалі частіше стають очевидцями того, як діяльність псевдорелігійної організації «Всеукраїнський Духовний центр «Відродження» (далі – ВДЦ «Відродження») у м. Києві набуває загрозливих масштабів і форм, оскільки вона завдає шкоди як здоров’ю великої кількості громадян, так і їх майновому стану. Всі ми сподіваємося на адекватну реакцію з боку Служби безпеки України та інших правоохоронних органів, а тому за можливості намагаємося сприяти їм і направляємо звернення, адже, як у народі кажуть, «вода каміння точить», і колись наші спільні зусилля нарешті приведуть шахраїв на лаву підсудних.

 

Організація зареєстрована у м. Дніпрі, але київський офіс (філія «церкви») розташований у столиці по вул. Промисловій, 3, і натепер фактично він є провідним осередком «Відродження» в Україні.

 

Ми всі втомилися терпіти той транспортний колапс і натовпи зомбованих «мунтянівців», які щоразу паралізують рух у центрі міста, а саме в районі метро «Олімпійська» та «Палац Спорту», коли там розпочинаються сектантські масові заходи, а це трапляється регулярно. Адже саме там, на пл. Спортивній, 1 проводяться зібрання адептів даної організації, і участь у них беруть тисячі громадян – від 10 тисяч осіб і більше, а самі заходи проводяться з дозволу КМДА і репрезентовані як релігійні.

 

 

Здавалося б, за такої молитовної активності учасників усі негативні явища мають бути подолані «силою духу», а всі навколо стануть здоровими та успішними, але ж реалії життя показують геть інші наслідки.

 

Вікторія Мунтяну

Володимир Мунтяну

Засновниками даних заходів, організаторами й ведучими є громадяни Мунтяну Володимир Мірчавич (31.01.1972 р.н., уродженець м. Дніпра, раніше судимий за крадіжку та шахрайство, у публічному житті використовує скорочений варіант свого прізвища – Мунтян), який називає себе «апостолом» і «старшим пастором церкви» і його дружина Мунтяну Вікторія Миколаївна, котра також є керівником ВДЦ «Відродження» (код ЄДРПОУ 38359370) і називає себе «пастором» даної «церкви».

 

Дані зібрання проводяться у форматі «Молитви за здоров’я», коледжів, інших видів зібрань, на яких учасникам прямо обіцяють «зустріч з Богом» і позбавлення від «родових проклять», що являє собою активну форму введення в оману невизначеної кількості людей.

 

Так, 08 липня 2018 р. у м. Києві, в Палаці Спорту проводилося «руйнування родових проклять» за участю «апостола» Мунтяну В.М. На даному заході організатори, зокрема Володимир Мунтяну та інші «пастори» повідомляли учасникам неправдиві відомості та переконували їх в існуванні «демонів» і «родових проклять». За словами Мунтяну В.М., нібито «родові прокляття є результатом дії певного духу, що переходить з покоління в покоління», а для того, щоб його позбутися, необхідно принести «жертву» Богові у вигляді грошових коштів, цінностей чи іншого майна, які передаються до ВДЦ «Відродження». При цьому розмір «жертви» має бути таким, що вважається значним з огляду на майновий стан самого громадянина, тобто це має бути сума коштів, що приблизно дорівнює розміру його прибутків за місяць, або навіть і більше, якщо він має заощадження. Під час даного масового зібрання пожертви («жертви») від громадян у вигляді грошових коштів у національній та іноземній валюті збиралися відкрито у місці проведення – в холі Палацу Спорту представниками «партнерського відділу» (відділ, працівники якого спеціалізуються на роботі із залученням грошових коштів від громадян і від спонсорів організації) ВДЦ «Відродження» перед початком заходів, так і просто у залі за допомогою спеціальних скриньок для пожертв.

 

04 серпня 2018 р. у районі Гідропарку на Дніпрі відбулося масове зібрання адептів ВДЦ «Відродження» за участю понад 1 тисячі громадян, які нібито проводили «водне хрещення».

 

 

Подібні псевдорелігійні заходи, що збирають таку значну кількість громадян, потребують особливої уваги з боку держави, оскільки ситуація може вийти з-під контролю. Наприклад, якщо самопроголошений «апостол» заявить своїй пастві щось на кшталт того, що «нашу церкву переслідують, ставайте на захист!», то є висока вірогідність того, що це може призвести до катастрофічних наслідків – травмування або загибелі людей, перешкоджання нормальному функціонуванню транспорту, блокування роботи підприємств і установ, виникнення масових заворушень, скоєння терористичних актів, тобто до створення реальних загроз національній безпеці України.

 

Не можна обійти увагою і те, що протягом 16 липня – 10 серпня 2018 р. у Палаці Спорту проходив коледж «Гора Мойсея-2018», вартість участі однієї людини становила понад 100 доларів США. Під час занять у межах даного «коледжу» організатори, зокрема Володимир Мунтяну повідомляли учасникам неправдиві відомості щодо причин виникнення хвороб, настання нещасних випадків, ранніх смертей і різних життєвих проблем – нібито, це все є наслідком впливу Диявола і потойбічних сил, так званих «демонів». Однак, за словами Мунтяну В.М., кожна людина може навчитися перемагати їх: для того, щоб досягти щастя, вона має стати послідовником ВДЦ «Відродження» та регулярно сплачувати грошові внески, що слугують формою «спокутування» всіх негараздів і налагодження партнерських відносин із самим Абсолютом – з Богом.

 

Також активно застосовуються різні форми залякування послідовників організації: людям активно насаджується думка про те, що у разі, коли адепт несумлінно сплачує гроші, він позбавляє себе Божого захисту, й тоді в його житті неминуче настають негативні явища. В подібний спосіб очільники організації, що діють у складі організованої групи, вчиняють заволодіння чужим майном (грошовими коштами) значної кількості людей в особливо великих розмірах.

 

Іншими словами, керівники ВДЦ «Відродження» використовують статус релігійної організації, що звільняє їх від сплати податків, для особистого незаконного збагачення шляхом обману громадян.

 

Серед учасників зібрань і послідовників псевдорелігійної доктрини ВДЦ «Відродження» є значна кількість громадян, які страждають на тяжкі й невиліковні захворювання або мають інвалідність. Організатори та керівники, в тому числі Володимир Мунтяну застосовують до таких громадян активну форму обману, переконуючи їх у тому, що офіційна медицина є неефективною та завдає шкоди здоров’ю, а для одужання необхідно тільки відвідувати «молитви за здоров’я» та вносити до ВДЦ «Відродження» грошові кошти для досягнення «помазання» як особливої форми здобуття Божого благословення. Як наслідок, введені в оману люди добровільно передають належні їм гроші та майно як особисто Володимиру Мунтяну, так і на банківські реквізити ВДЦ «Відродження» (розрахунковий рахунок № 26008050500812 у КБ «Приватбанк» м. Дніпра, код ОКПО 26459902, МФО 305299), вважаючи, що в такий спосіб вони рятують своє здоров’я, сімейне благополуччя або навіть своє життя чи життя рідних і близьких. При цьому вони не отримують лікування, свідомо відмовляються від медичної допомоги й тим самим прирікають себе на загибель.

 

З огляду на наведене є всі підстави вважати, що діяльність Володимира Мунтяну, Вікторії Мунтяну та інших очільників ВДЦ «Відродження» становить загрозу національній безпеці України, а також у їхніх діях є ознаки складу кримінальних правопорушень. Зокрема ознаками кримінальних правопорушень є заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману – шахрайства, в тому числі вчиненого повторно, за попередньою змовою групою осіб і такого, що завдало значної шкоди потерпілим, а також вчиненого в особливо великих розмірах і організованою групою, відповідальність за яке передбачено частинами 1, 2 і 4 статті 190 Кримінального кодексу України.

 

 

Крім того, на сьогодні в Україні загалом напрацьовано судову практику з питань примусового припинення діяльності подібних організацій, тому вона неодмінно станеться у нагоді для Служби безпеки України та органів Національної поліції України, які у межах повноважень можуть подати до суду клопотання про припинення державної реєстрації Всеукраїнського Духовного центру «Відродження» на підставі порушення ним вимог Закону України «Про свободу совісті і релігійні організації», а також статті 190 Кримінального кодексу України.

 

Читайте також:

Тексти як засіб маніпулювання свідомістю. Книги Мунтяна

Призначено позапланову виїзну перевірку телеканалу “Відродження” Володимира Мунтяна

Щодо припинення діяльності релігійної організації «Всеукраїнський духовний центр «Відродження» в Україні

Масовий гіпноз у сектах (на прикладі ДЦ “Відродження”)

Именем Украины: Мунтян снова избавляет от проклятий

Мунтянщина. Договір з Богом

Вшанування Бога фінансами: у що вірять послідовники Мунтяна

Перший зомбувальний: телеканал “Відродження”