Про захист підростаючого покоління від сектантства

Поділитися:

Побутує така думка, що захоплення містичними віровченнями, езотерикою та різні форми сектантства спіткають лише дорослих людей, які не змогли реалізувати себе в сім’ї, роботі й соціальному житті.

 


 

Секти і суспільство

 

Прийнято вважати, що коли з часом у обманутих людей «розкриються очі», то містичний ореол розвіється, й після цього вони поступово повертатимуться у реальність. Або коли секта повністю «викачає» з адептів усі заощадження й сили, вони стануть непотрібними своїм «гуру».

 

Водночас лідери культових груп різного штибу всіма силами прагнуть заволодіти розумом і душами наймолодших членів нашого суспільства. Зазвичай вони діють через дорослих – учителів, спортивних тренерів, вихователів, батьків. Нехай не завжди вони досягають своєї мети. Нехай не все їм вдається. Нехай у їхні лави вливаються не сотні тисяч дітей, як їм би хотілося, а тисячі та всього лише сотні. Проте кожна дівчинка, кожен хлопчик, який потрапляє в секту – це вкрадена людська доля.

 

Захист дітей від сектантства

Щасливі діти – наше майбутнє. Фото Сергія Косяка

 

Нерідко трапляється так, що дорослі дуже легко віддають дітей у сектантське рабство. А цього можна було б уникнути. І не було б стільки жертв, якби люди були небайдужими та більш чуйними, уважними одне до одного. Якби не ставилися наплювательські до звернень постраждалих людей деякі органи Національної поліції України, що на повідомлення про злочини в сектах воліють відбутися «відписками» чи взагалі вступають у позаслужбові стосунки, «вирішуючи питання» щодо не притягнення до відповідальності в обмін на відповідну суму грошей.

 

Чим загрожує поширення сектантства

 

Задумайтеся над тим, якої шкоди зазнають дорослі й діти від впливу сектантства. Воно ставить їх на коліна перед самопроголошеними «месіями» – шахраями, збоченцями, педофілами, що просто шаленіють від своєї безмежної влади над адептами. Воно уводить людей у світ безплідних ілюзій та пасивного очікування кінця світу. Воно привчає людину ХХІ століття, що живе в епоху високих технологій, розвитку науки, вільного доступу до всіх знань жити догматами «пласкої землі» чи уявленнями «древніх слов’яно-арійців».

 

Яку естафету від поколінь, які тисячоліттями відстоювали свою національну ідентичність, які пережили монголо-татарські навали, дві світові війни, австро-угорську, польську й радянську окупацію та сьогодні розбудовують власну державність приймуть люди, для яких навколишній світ – це Махабхарта з танцюючими слонами? До яких зірок, продовжуючи траси, відкриті українськими науковцями і першими космонавтами, полетять люди, для яких космос – це те, що «чує нас і здійснює наші бажання», а небо – оселя страшного і жорстокого Єгови, який хоче знищити все людство за «гріхи»?..

 

До яких подвигів заради нашої України, задля примноження матеріальних і духовних благ буде готовим юнак, який, хоч і навчався у школі, проте шукає істину в текстах Рона Хаббарда? Звідки з’явиться натхнення для творчості у дівчини, для якої мирське життя – це тимчасовий притулок, а корисними знаннями вважаються тільки книги Реріхів і Блаватської?

 

Контраст життя реального та ілюзорного

 

«Ти знаєш, що ти – людина?», – запитував нас у своєму безсмертному творі Василь Симоненко, який писав:

 

«…Сьогодні усе для тебе –

Озера, гаї, степи.

І жити спішити треба,

Кохати спішити треба –

Гляди ж не проспи!..»

 

«Ви знаєте, що ви всі – шматки лайна? Мої учні – тільки заготовки людей!», – каже Костянтин Руднєв, лідер однієї з найбільш небезпечних сект світу – «Ашрам Шамбали».

 

«Козак не боїться ні хмари, ні чвари, ні чортової кари», – казали так наші славні пращури – мужні, вільні козаки Запорізької Січі. «Земля опинилася під владою темних сил, наближається Апокаліпсис, усім будуть наносити мітку звіра», – наперебій твердять сектанти, залякуючи людей «пророцтвами» та різними «знаменнями».

 

«За правду, браття, єднаймося щиро, єдиний маєм правий шлях», – писала Леся Українка. «Викинь зі свого оточення людей, що руйнують твою віру», – вчить самопроголошений «апостол» Володимир Мунтян. Так само сіють розкол у суспільстві інші лідери неокультів, закликаючи своїх адептів розірвати всі стосунки з рідними та друзями.

 

Тільки людина – творець своєї долі

 

Своє майбутнє будуємо ми, люди. Не Аватар-Майтрейя, не Марія Деві Христос, не анунаки з геліарами, не кліри з «просвітленими» садхаками не можуть побудувати його за нас. Тільки ми самі створюємо міста і села, вирощуємо хліб, піднімаємо у небо літаки, захищаємо рідну землю та ведемо нашу країну до процвітання. Ми утверджуємо щастя людини на землі та повинні боротися за свободу кожного. Й тому зараз мусимо навчитися бути непримиримими до будь-яких спроб уводити наших співвітчизників у темряву сектантства й забивати нашим дітям голови мракобісним невіглаством.

 

Нехай квітне Україна та буде вільною! Все найкраще у вас попереду, юні українці!