«Педагогіка АллатРа» в українських школах

Поділитися:

«Уроки доброти», позакласні заняття для школярів, альтернативна «педагогіка» і залучення до агітації освітян – усе це показує, що ми маємо справу з розгалуженою організацією, що прагне посилити свій вплив на всі верстви населення. Боротися з нею так само небезпечно, як і з поширенням епідемії.  

 


 

Загальновідомо, що у нашій країні школа відділена від церкви. Принцип світської освіти закріплено у ч. 3 ст. 35 Конституції України та у ч. 1 ст. 31 Закону України «Про освіту». Навчання і виховання в усіх школах повинне мати науковий, матеріалістичний, світський (атеїстичний) характер.

 

Непедагогічна «педагогіка»

 

Спеціально організовану цілеспрямовану і систематичну діяльність з формування людини вивчає наука педагогіка. Разом із тим, зараз в українських школах представниками окремих громадських об’єднань поширюється інша, альтернативна «педагогіка», що не має до науки навіть віддаленого відношення.

 

У чинному законодавстві не міститься норм, які б установлювали чіткі критерії допуску чи, навпаки, недопущення до участі у навчально-виховному процесі громадських організацій, які пропагують ту чи іншу ідеологію. Користуючись такою «лазівкою», до шкіл проникають агенти впливу, що входять до складу різних деструктивних рухів. Серед тих, хто прагне отримати можливості впливати на дорослих за посередництва їхніх дітей – не лише сумнозвісні зоосектанти з веганами. Крім них, по школах давно ходять саєнтологи під ширмою ГО «Нарконон» і «Кримінон», які роздають учням книги Хаббарда і заманюють їх до секти.

 

А віднедавна серйозну конкуренцію в боротьбі за дитячі душі саєнтологам становлять представники міжнародного громадського руху «АллатРа». Вони так само здійснюють релігійну діяльність, включаючи поширення езотеричних і окультних віровчень під прикриттям організаційно-правової форми громадського об’єднання. У 2019 р. «волонтери-педагоги» створили відповідні сторінки у соцмережах, але фактично проект «Педагогіка АллатРа» був започаткований значно раніше – приблизно у 2014 – 2015 рр.

 

Педагогіка АллатРа

“Педагогіка АллатРа” не пройде

 

«Педагогіка АллатРа» не обмежується тільки «Уроками доброти» у школах. Агітатори широко використовують можливості соціальних мереж і створюють розважальний контент для дітей.

 

Чому може навчити дітей «Аллатрушка»?

 

На Youtube-каналі «Аллатрушка», що призначений для промивки дитячих мозків, міститься серія мультиплікаційних фільмів, які розповідають про побудову всесвіту. Відкидаючи наукові теорії та базові засади фізики, дітям насаджують так звану «споконвічну фізику АллатРа», що ґрунтується на ідеї про існування «езоосмічної решітки» і фантомної частинки По, які нібито складають основу матеріального світу.

 

Анімаційне відео супроводжується закадровим коментарем мультяшного персонажа на ім’я Аллатрушка, один лише голос якої викликає нудоту. Тому відео повністю я вам пропонувати не буду.

 

Аллатрушка для дітей

Фрагмент відео про езоосмічну решітку та частинку По

 

Подібний контент призначений для тих бідолашних дітей, що позбавлені можливості вибору через переконання їхніх батьків – послідовників ідеології «АллатРа».

 

Всім без винятку сектам потрібні слухняні, покірні, некритичні адепти, з повністю лабільною психікою. Там дітям змалечку нав’язують переконання в тому, що думати – це погано. Аналізувати чи піддавати сумніву те, що говорить гуру – взагалі злочин.

 

Дітей привчають до того, що всі думки є «чужими», а тому вони не повинні «проникати» в їхні голови: там в усіх мусить бути однаковий світогляд, заснований на безапеляційному сприйнятті всього того, що описано у книгах неіснуючої Анастасії Нових. Адепти повинні безумовно схилятися перед авторитетом в особі Ігоря Данілова та сприймати вже готові судження і настанови, проголошені ним.

 

Педагогіка АллатРа в дії

Аллатрушка – про “чужі” думки

 

Такий прийом «виховання» адептів у дусі конформізму являє собою ніщо інше, як спіраль мовчання. «Педагогіка АллатРа» заснована на відомій теорії масової комунікації та маніпулювання страхами людей опинитися через свої переконання у стані соціальної ізоляції. Це проявляється у прагненні людей приховувати свої погляди, якщо вони йдуть урозріз із думкою оточуючих. Веб-сторінки «АллатРа» та її «телебачення» посилюють дію спіралі мовчання.

 

Те саме ідеологи намагаються переносити й на чужих дітей, і для цього проводять відповідні позакласні заняття в загальноосвітніх закладах. Сектантська ідеологія, як і антинаукова «педагогіка», приходить не сама. Її приносять із собою співробітники освітніх і наукових закладів, які є адептами МГР «АллатРа». Деякі з них мають наукові ступені та вчені звання.

 

Як «педагогіка АллатРа» проникає в освітні заклади

 

Педагоги-шкідники зазвичай діють у складі згуртованої спільноти прихильників даного руху. Таких можна зустріти, на жаль, у багатьох школах, технікумах, вишах і навіть у наукових установах. Виявити мракобісів нескладно: навіть якщо вони не заявляють про свої переконання відкрито, то зазвичай у соцмережах ідентифікують свою належність до МГР «АллатРа» характерними аватарками з написами на кшталт «Я підтримую благотворче суспільство».

 

Найбільш висока концентрація педагогів-активістів, які насаджують мракобісся серед підлітків і молоді спостерігається у столиці, де зареєстрований і діє МГР «АллатРа».

 

Так, старший науковий співробітник Українського гідрометеорологічного інституту, киянин Тарас Тимошкевич, який є кандидатом фізико-математичних наук, теж потрапив під вплив прихильників «споконвічної фізики АллатРа». Раніше він успішно навчав дітей математиці у літній школі «Мудрамакітра», багато працював і займався науковими дослідженнями.

 

Все розпочалося із захоплення книгами Анастасії Нових. Потім були «конференції» та виїзні заходи, що остаточно «перекроїли» світогляд чоловіка. Сімейне життя не склалося, інтерес до роботи став поступово зникати – його замінили багатогодинні перегляди відео на «АллатРа ТБ» і «волонтерська» діяльність. Тепер замість наукових знань Тарас Тимошкевич відкрито пропагує серед учнівської молоді окультні віровчення. Свої лекції він доволі часто проводить у Малій академії наук.

 

Тарас Тимошкевич АллатРа

Дописи на сторінці Тараса Тимошкевича

 

Інший науковець – кандидат педагогічних наук, доцент Костянтин Рибачук займає більш високу посаду, тому і масштаб агітації в нього значно ширший. Він є начальником відділу організаційно-аналітичного супроводу заходів державного нагляду (контролю) департаменту контролю у сфері вищої, фахової передвищої освіти і освіти дорослих Державної служби якості освіти України. Костянтин Рибачук – активний учасник проекту «Благотворче суспільство МГР «АллатРа».

 

У грудні 2020 р. в МГР «АллатРа» проводили міжнародну онлайн-конференцію, традиційно присвячену темі «за все хороше і проти всього поганого», в якій він також брав участь. Під час свого виступу державний службовець заявив, що він «не довіряє освіченості». На його переконання, сучасна система освіти «зайшла у глухий кут», і лише у «благотворчому суспільстві» під егідою МГР «АллатРа» можна виховати гідних людей (на відео – з 2 год. 13 хв.).

 

 

Промова Костянтина Рибачука  наочно показує, як і чиїми зусиллями антинаукова «педагогіка АллатРа» проникає в голови вчителів і учнів.

 

Замість навчання – пропаганда мракобісся

 

Об’єктами для ідеологічної обробки сектантів найчастіше стають не рядові вчителі, а керівники навчальних закладів. Адже саме вони приймають рішення стосовно допуску до проведення факультативних занять із дітьми представників тих чи інших громадських об’єднань.

 

Так, два роки тому в Києві ректор одного з приватних коледжів сама запросила представників МГР «АллатРа» для проведення «уроків доброти». Її «ініціатива» обернулася гучним скандалом. Обурені батьки одразу відреагували зверненням зі скаргою до МОН України, оскільки подібні форми агітації у навчальних закладах порушують норми чинного законодавства в галузі освіти.

 

Або, як приклад, директор Клавдіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Володимир Кулінський, який проводить заняття з географії та біології, також є палким прихильником ідеології МГР «АллатРа». Він постійно бере участь у «конференціях» та інших масових заходах руху.

 

Володимир Кулінський АллатРа

Володимир Кулінській під час участі у черговій конференції МГР “АллатРа”

 

А потім, працюючи з дітьми на уроках або на позакласних заняттях, ось такі «духовні» вчителі починають підводити їх до хибних уявлень про навколишній світ, просуваючи ідеї окультизму. Чи знає вчитель І-ї кваліфікаційної категорії Володимир Кулінський, що педагогіка ґрунтується на наукових знаннях, і що езотерика не є наукою?..

 

Зрештою, за посередництва ось таких «агентів впливу» в освітніх закладах навчальний процес і виховання підростаючого покоління українців відходять на другий план. В ідеальному «благотворчому суспільстві» учні не повинні отримувати наукові знання – їх заміняють пустопорожні гасла і примітивні мультики про «Аллатрушку».

 

Вплив, який справляє на дітей «педагогіка АллатРа», переконливо ілюструє цей допис мами 11-річного школяра, чоловік якої є активістом «Благотворчого суспільства».

 

Анунаки АллатРа

“Люблю анунаків” – допис школяра, що проникся ідеологіє МГР “АллатРа”

 

Дитячі тренери у спортивних секціях

 

Олександр Холод тренує дітей і дорослих у київському центрі спортивного виховання «Канон», навчаючи їх корейському бойовому мистецтву тхеквондо. На початку свого залучення до МГР «АллатРа» він був одним із тих, хто особливо наближені до Ігоря Данілова. Олександр Холод дійсно є успішним спортсменом, а якщо ви бачили відео за його участі, то він майстерно виконує прийоми. Він може з легкістю перевертатися в повітрі –зовсім як книжковий Сенсей, і на цю роль підійшов би навіть ліпше за Данілова.

 

Свою належність до МГР «АллатРа» Холод не прагне афішувати.

 

Олександр Холод

Олександр Холод є шанувальником “творчості” неіснуючої Анастасії Нових

 

Він видалив деякі дописи після «незручних» запитань, але дещо все ж таки залишилося.

 

Фільми АллатРа

Улюблені фільми Олександра Холода

 

Крім того, школа тхеквондо ВТФ «Канон» входить до кола партнерів «АллатРа», про що зазначено на веб-сайті «Глобальна партнерська угода «АллатРа».

 

Партнери АллатРа

Партнери МГР “АллатРа”

 

А це – Олександр Кравченко, ведучий програм на так званому «АллатРа ТБ», що в мирському житті працює тренером у дитячій спортивній секції.

 

Олександр Кравченко АллатРа

Ведучий на YouTube-каналі “АллатРа ТБ” Олександр Кравченко

 

У соціальних мережах він використовує несправжнє ім’я – псевдонім Alexandr Monach, а на своїй сторінці поширює виключно контент від МГР «АллатРа».

 

Ігор Данілов АллатРа

Дописи на сторінці Олександра Кравченка

 

Інший дитячий тренер з хапкідо, Богдан Бортник давно дружить з Олександром Холодом, якого вважає своїм наставником.

 

Богдан Бортник АллатРа

Богдан Бортник у соцмережах

 

Богдан Бортник, як і багато інших його однодумців, досі перебуває в полоні ілюзій стосовно наявності наукових звань у Ігоря Данілова, якій не має навіть медичної освіти й ніколи не був професором, а тим більше – академіком.

 

Професор і академік Данілов

“Липовий” професор і академік Ігор Данілов

 

Ще один приклад – інструктор з Дніпра Яна Андрейчук, яка навчає дітей айкідо. Вона переконана, що «АллатРа» – ані разу не секта, а прогресивна організація, що будує «мир в усьому світі». Судячи з останнього відео, яким дитячий тренер поділилася в себе на сторінці, ця жінка не сприймає жодних альтернативних думок про її нове захоплення.

 

Яна Андрейчук АллатРа

“Сповідь сектанта АллатРа” – пропагандистське відео, спеціально створене для залучення нових послідовників

 

Тут названі не всі педагогічні та науково-педагогічні працівники, що заражені антинауковими теоріями «споконвічної фізики», «споконвічної психології» та іншої окультної маячні МГР «АллатРа».

 

Якщо до школи завітали сектанти під виглядом «волонтерів»

 

Всі батьки школярів хочуть бути впевненими в тому, що там син або донька отримають лише корисні знання. Для того, щоб зберігати цю впевненість, необхідно постійно цікавитися в дитини подіями у школі. Батьки повинні бути в курсі того, про що говорили на класній годині, які гості були запрошені на уроки чи на факультативні заняття тощо. Чим більше інформації, тим спокійніше. На цьому я раніше неодноразово наголошувала, однак доведеться повторити.

 

В таких випадках слід негайно звернутися до керівництва школи і вимагати вжиття заходів реагування. Якщо виявиться так, що директор навчального закладу сам належить до МГР «АллатРа» або відповідь керівництва вас не задовольнила, то наступним має бути звернення до органів управління освітою відповідного рівня – вашого району, міста, села чи селища. Ви можете направити листа з докладним описом порушень як одноособово, так і спільно з батьками інших дітей.

 

Так звані «активісти» і «волонтери» всіх мастей проникають туди, куди їм дозволяють приходити. Вони користуються необізнаністю педагогів і батьків стосовно дійсної мети діяльності того руху (організації, об’єднання), що вони представляють. Геть не всі батьки уявляють, що являє собою насправді МГР «АллатРа» і що відбувається під ширмою «благотворчого суспільства».

 

Ніхто не може знати про те, які міфічні істоти мешкають у головах деяких учителів і навіть директорів шкіл, не кажучи вже про посадових осіб ДСЯО України. У що вони вірять, кому моляться – це не стосується нікого, допоки вони не починають нав’язувати свої переконання дітям. І в наших силах протидіяти цьому. Адже якщо «зараження» мракобіссям буде поширюватися надалі, то воно остаточно вб’є знання і науку.

 

Педагогіка не може бути «альтернативною» – як і фізика, математика, історія, психологія та всі інші науки. Педагогіка не може перебувати у рабстві антинаукових теорій. Бо інакше ми отримаємо покоління неосвічених сектантів – абсолютно нежиттєздатних і приречених на вимирання.