Олексій Святогор
Latest posts by Олексій Святогор (see all)
- Передавання засуджених і ув’язнених із тимчасово окупованих територій до України -
- Верховна Рада України бере до уваги проблему саботажу мобілізації засуджених -
- «Спеціальне тактичне спорядження» – шахраї «в законі»? -
- Зелене майбутнє міста: як озеленення змінює наші вулиці -
- «Психологічна діагностика» заподіяної моральної шкоди (особистий досвід) -
Пропонованою ініціативою хочемо привернути увагу громадськості до однієї з важливих проблем становлення нації та держави, захисту її символів, одним з яких є Державний прапор України.
Нанесення написів та інших позначок на полотнище Державного прапора
З 2014 року в Україні дістала широкого поширення тенденція, коли ті чи інші особи (здебільшого військовослужбовці або добровольці-волонтери) на відзначення своєї дійсної або удаваної участі у збройному протистояння з російською федерацією наносять пам’ятні написи на Державний прапор України.
В окремих випадках це можуть бути автографи, взаємні побажання бойовим побратимам, написи «Слава Україні», «Разом до перемоги» тощо. Іноді це можуть бути пам’ятні дати та події, місця бойових дій, номери та найменування підрозділів тощо.
На перший погляд, це все виглядає патріотично, надихаюче. Однак подібні дії не можуть бути адекватними та прийнятними. Тому Президент України, як Глава держави, центр прийняття рішень та їх втілення, – має започаткувати ініціативу, спрямовану на припинення подібних дій.
«Окрасою» (припустимими та адекватними «включеннями») державного прапора або прапора військового підрозділу тощо можуть бути лише пошкодження полотнища від куль та осколків, сліди кіптяви та вогню, кров захисників Вітчизни, але не написи «Другу Миколі (позивний Пацюк) від побратима Петра (позивний Лисий)», «путін хуйло», «Смерть падлючим москалям». Усі інші малоестетичні, криві, незугарні написи, притаманні парканам, громадським вбиральням, дембельским альбомам, особистим фотографіям, але не священному полотнищу Державного прапора, який знаходиться під особливою охороною та захистом, який має виключне значення і застосування.
Напрями реалізації ініціативи із захисту державних символів
Президентом України має бути започатковано та підтримано тренд, спрямований на захист чистоти і недоторканості Державного прапора та прапора військового підрозділу тощо. Це може бути реалізовано у форматі відповідної програми чи ініціативи, для якої пропонуємо умовну назву «Чистий прапор». Ініціатива може включати проведення ненав’язливої, але послідовної виховно-роз’яснювальної, ідеологічної та інформаційної роботи в даному напрямі. Проведення відповідних інформаційних кампаній сприятиме забезпеченню стандартів поводження з прапорами та іншими елементами символіки.
За необхідності може бути ініційоване ухвалення низки нормативно-правових актів щодо поводження з державною символікою України та прапорами, зокрема.
Запропонована нами ініціатива суттєво впорядкує відносини за участі військовослужбовців та цивільних осіб, стандартизує норми поводження з державною символікою. Загалом вона буде позитивно сприйматися суспільством. Крім того, це підтримає публічний рейтинг Глави держави та його команди. До речі, вказаний напрям до цього часу залишався неохопленим жодним з політиків і жодною з політичних сил.