Прозора залізниця – запуск MarketPlace railway logistics

Поділитися:

Сьогодні відбулася презентація нового цифрового продукту MarketPlace railway logistics, що розроблено ТОВ «Арт порт», автором якого є ГО «Безпечна країна». Головна мета проекту – діджиталізація ринку послуг залізничної логістики.

 


 

Цифрові технології в залізничній логістиці

 

Сьогодні цифрові технології застосовуються в усіх сферах бізнесу – від того як ви залучаєте і утримуєте клієнтів і до управління репутацією вашої компанії на просторах Інтернету.

 

Діджиталізація – це глибока трансформація бізнесу, що передбачає використання цифрових технологій для оптимізації бізнес-процесів, підвищення продуктивності роботи компанії та покращення досвіду взаємодії з клієнтами. Все це спрощує наше життя.

 

Діджиталізація у логістиці покликана зробити всі процеси швидкими, точними та безперебійними. Переведення даних у цифри, використання нових способів доставки, автоматизація і роботизація змінюють логістичний ринок, і це відбувається вже зараз.

 

Ринок залізничних перевезень складає 120 млрд грн на рік, з яких «Укрзалізниця» отримує 70 млрд грн, залізничні експедитори – 50 млрд грн. Учасники ринку – це близько 20 тисяч підприємств, які надають і отримують послуги вантажних залізничних перевезень, а саме транспортно-експедиційні компанії та компанії-відправники вантажів. Через непрозорі та неоптимізовані процеси ринок залізничного експедирування втрачає 2 млрд грн, а це становить 4% від його загального обсягу. Проект, запропонований ГО «Безпечна країна», здатний вирішити цю проблему.

 

MarketPlace railway logistics

Залізничний вокзал, м. Київ

 

Об’єднання всіх учасників ринку залізничних перевезень на одній торговельній платформі суттєво покращить товарообіг, функціонування «Укрзалізниці» та детінізації прибутків.

 

MarketPlace railway logistics – це торговельний майданчик, який об’єднує залізничну галузь. Основна ідея проекту полягає в тому, щоб створити прозорий ринок залізничних перевезень, де клієнт може замовити транспортно-експедиторську послугу за 30 секунд, а транспортно-логістична компанія отримає готового клієнта з уже прорахованим «Укрзлізницею» тарифом. А це – додаткова лідогенерація.

 

Проблеми, які вирішує проект MarketPlace railway logistics

 

На сьогоднішній день найбільшою проблемою галузі є корупція за участі підприємств і система «відкатів» за надання вагонів. Через те, що в «Укрзалізниці» процвітає корупція, багато компаній не можуть нормально функціонувати. Вони зазнають великих збитків у той час, коли інші компанії-монополісти процвітають, отримуючи надприбутки. Тим самим останні плекають корупцію, вступаючи у злочинну змову з чиновниками «Укрзалізниці».

 

На даний час пошук перевізників, а так само – пошук перевізниками вантажів здійснюються у ручному режимі. Ще кілька років тому компанії змушені були купувати окремі ІТ-системи для кожного процесу: одні для планування маршрутів, інші – для управління складом і т.д. Сучасний бізнес використовує «збірні» платформні рішення: на платформі можна зібрати логістичну систему з необхідних інструментів і модулів. Наприклад, бізнес  має маршрутизацію та вона всіх влаштовує. Компанія може знаходити рішення за допомогою платформи.

 

 

Можна виділити кілька груп інструментів, які відповідають етапам планування і виконання замовлення:

 

  • автоматизація планування перевезень – автоматичне оброблення замовлень і маршрутизація;
  • управління виконавцями – торги та автоматичний розподіл замовлень;
  • контроль у режимі реального часу – портал, де бізнес у реальному часі може бачити все, що відбувається в його перевезеннях, у тому числі збої та затримки;
  • вибір покупцем послуги умов доставки, онлайн-трекінг, пряма комунікація із продавцем, моментальний фідбек тощо;
  • додаткові модулі для прискорення планування і доставки вантажу – сюди можна віднести онлайн-управління розкладом роботи складу, оплату на перевезеннях, цифровий документообіг та ін.

 

Завдання діджиталізації

 

Підбиваючи підсумки, слід окремо сказати про завдання, які допоможе вирішити діджиталізація:

 

  • автоматизація процесів – «хочемо, щоб усе працювало»;
  • покращення якості доставки: «працює погано – хочемо, щоб усе працювало добре»;
  • зниження витрат;
  • антимонополія;
  • зниження вартості;
  • збільшення товарообігу;
  • покращення споживацького досвіду: «потрібно повертати людей до роботи на залізниці!».

 

Вашій увазі представлена Beta версія MarketPlace railway logistics.

 

Олександр Шульц,

Президент ГО «Безпечна країна»